Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Uważa, że Skiba przesadził. Rachoń składa pozew o zniesławienie

96
Podziel się

Dziennikarz TVP Michał Rachoń złożył prywatny akt oskarżenia ws. zniesławienia. Sprawa dotyczy wpisu na Facebooku po śmierci prezydenta Gdańska, w którym muzyk Krzysztof Skiba stwierdził, że to m.in. Rachoń jest moralnie odpowiedzialny za zabójstwo Pawła Adamowicza.

Pozew do sądu miał trafić już 16 stycznia
Pozew do sądu miał trafić już 16 stycznia (East News)
bEDFdJNN

"Uważam, że to nie Owsiak powinien podać się do dymisji, tylko szef TVP Jacek Kurski, odpowiedzialny za bezpardonowe ataki i szczucie na prezydenta Pawła Adamowicza. Napastliwi reporterzy tacy jak pan Sitek czy Rachoń spuszczeni ze smyczy przez Kurskiego są moralnie odpowiedzialni za ten polityczny mord"- napisał po śmierci prezydenta lider zespołu Big Cyc, Krzysztof Skiba.

Jak informuje portal niezależna.pl, 16 stycznia Michał Rachoń złożył w tej sprawie pozew do sądu.

Czuchnowski i Bodnar następni w kolejce TVP

Podobnych oskarżeń i insynuacji było w ostatnim czasie znacznie więcej.

bEDFdJNP

Przypomnijmy, że Telewizja Polska również szykuje kilka pozwów. Jeden z nich dotyczy internetowych wpisów dziennikarza "Gazety Wyborczej" Wojciecha Czuchnowskiego, który stwierdził, że na decyzję o ataku na prezydenta Gdańska mógł wpłynąć fakt, że "w placówkach publicznych (takich jak zakład karny, gdzie przebywał przyszły zabójca Adamowicza - red.) puszcza się tylko TVP".

Takiej ewentualności nie wykluczył również Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Służba więzienna zdementowała jednak te informacje i podkreśliła, że osadzeni mają "swobodny dostęp do informacji" i mogą wybierać spośród wielu stacji telewizyjnych, a w celi Stefana W. nie było dostępu do głównego kanału informacyjnego Telewizji Publicznej.

"Aby przeciąć falę pomówień i manipulacji, TVP czuje się zobowiązana do podjęcia zdecydowanych działań. Dlatego przeciwko osobom, które absurdalnie wskazywały na związek przyczynowy pomiędzy treściami publikowanymi na antenach TVP a śmiercią pana Pawła Adamowicza zostanie skierowany pozew lub akt oskarżenia w trybie kk" - pisze Telewizja Polska w oświadczeniu, o którym szerzej informowaliśmy TUTAJ.

bEDFdJNV

Źródło: niezależna.pl, dziennik.pl, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDFdJOq
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(96)
jwuuupeeee
3 lata temu
Na litość dajcie temu spokój..... Fakt.... Dziesiątki kont toczące się żółwim tempem postępowania.....co zrobiłeś Zbyszek żeby za życia zapadł ziemsko wyrok taki lub taki.....
BoBO
3 lata temu
Pisanie o tym panu dziennikarz to wg mnie mocne nadużycie. Dziennikarzami to byli Małcużyński, Męclewski.
Widz
3 lata temu
Niech Zyje TVP
bEDFdJOr
ola
3 lata temu
ten tłusty nieudacznik skiba tłusty wsciekły
pseudo fachow...
3 lata temu
Pan już nie musi pozywać kogoś o zniesławienie, cała Polska ma wyrobioną opinię na temat pana moralności i kompetencji. Teraz to już się pan ośmiesza
pp.kk.
3 lata temu
Ja bym się ze Skibą nie procesował, bowiem uważam, że nie należy się procesować z ludźmi chorymi. Chorych ludzi należy leczyć, a nie ciągać po sądach.
@
3 lata temu
JUŻ PISAŁEM ,ŻE SKIBA TO NIE MUZYK ! ON NIE POTRAFI NA NICZYM GRAĆ ! NO MOŻE NA GRZEBIENIU ! NIE OBRAŻAJMY MUZYKÓW ! SKIBA ,TO BEZTALENCIE !!!!!!!!!!!!!!
gość
3 lata temu
Mają tupet by się stawiać, ale jak wiadomo złodziej najgłośniej krzyczy; łapać złodzieja!
co
3 lata temu
denat miał niejedno na sumieniu, wiec dlatego o nim mówiono w mediach. nie róbmy z denata świętej krowy
Homik
3 lata temu
...pod chasztagiem Woronicza 17. Rachoniowi nadałem ksywę "chasztag".Jego upodobanie do wtrącania anglojęzycznych potworków jest porażające.
gość
3 lata temu
Dzisiejsza TVP Jacka Kurskiego przypomina całkiem czasy Telewizji komunistycznej, w której brylował pan Urban ze swoimi jedynie prawdziwymi opiniami. WSTYD i HAŃBA. W grobach obracają się dzisiaj Ci, którzy walczyli kiedyś o prawdę i uczciwość w Telewizji Polskiej.
koi
3 lata temu
psy zawsze szczekaja i kasaja....
twoj oficer p...
3 lata temu
a co z ciebie za "dziennikarz"??ßto ze cie wpuscili do szczujni zebys ludzi niszczyl to jeszcze nie dziennikarstwo,towarzyszu Rachon..
bEDFdJOj
ß096loiu
3 lata temu
Skiba ma racje.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić