o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Patryk Osowski
|

Vera Jourova uderza w Polskę. PiS: "Bezczelny atak"

53
Podziel się

Vera Jourova z Komisji Europejskiej stwierdziła, że Polska reformuje wymiar sprawiedliwości z pomocą łomu. "Obłuda, insynuacje i kłamstwa. Tak można podsumować jej wywiad" - pisze w sieci europosłanka PiS Beata Mazurek.

Vera Jourova.
Vera Jourova. (East News)
bDgCpLYl

Vera Jourova, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, odpowiedzialna za kwestie praworządności, w wywiadzie dla tygodnika "Der Spiegel" ostrzegła przed "zniszczeniem państwa prawa" przez reformę wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Powiedziała, że wchodząca w życie ustawa dyscyplinująca sędziów nie jest już "celowym zabiegiem wobec pojedynczych czarnych owiec, jaki znają też inni członkowie UE", ale - jak się wyraziła - "bombardowaniem całego obszaru".

Pytana przez dziennikarzy "Spiegla" o różnice w systemie demontażu demokracji w Polsce i na Węgrzech, Jourova stwierdziła, że reforma wymiaru sprawiedliwości przez PiS następuje "przy użyciu łomu".

bDgCpLYn

"Kolejny bezczelny atak Komisji Europejskiej na suwerenność Polski" - skomentowała słowa Jourovej na Twitterze Beata Mazurek z Prawa i Sprawiedliwości.

"Jourova podczas wizyty w Polsce stwierdziła, że organizacja wymiaru sprawiedliwości jest wewnętrzną sprawą państw członkowskich UE. Obłuda, insynuacje i kłamstwa. Tak można podsumować jej wywiad" - dodała. Na koniec europosłanka PiS oceniła, że tak mocne słowa akurat "w niemieckim medium są znamienne".

ZOBACZ: "Próba rokoszu, pieniactwo". Adam Bielan o decyzji Pawła Juszczyszyna

bDgCpLYt

"Żadna instytucja unijna nie może rozliczać nas z reform wymiaru sprawiedliwości" - dodał w sieci Witold Waszczykowski, były minister MSZ. "To nie są prerogatywy unijne. Nie ma takiego prawa europejskiego" - napisał.

Politycy i Polacy są mocno podzieleni ws. reformy sądownictwa. W najnowszym sondażu zrealizowanym przez Kantar zostali jednak zapytani, "czy sędziowie powinni odpowiadać dyscyplinarnie przed organem niezależnym od środowiska sędziów". Odpowiedzi "tak" udzieliło 75,1 proc. ankietowanych. Przeciwnego zdania było 24,9 proc. respondentów. Więcej na ten temat TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDgCpLYO
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(53)
jojo
9 miesięcy temu
Czech i Niemiec dwa bratanki
HAK
9 miesięcy temu
Schetyna kiedyś grzmiał-"Ulica i zagranica" !!! Ulica nie wypaliła,to została im tylko zagranica !!!!! Trzeba pogonić to towarzycho wzajemnej adoracji !!!!!!!!!!!!
Jacek
9 miesięcy temu
oPOzycja dalej tylko straszy pisem i polexitem, żałosne i nudne a sami donoszą...
bDgCpLYP
ASA
9 miesięcy temu
SOROS I NIEMCY SYPNĘLI CI GROSZEM ?
ladola
9 miesięcy temu
Prawda boli
Najnowsze komentarze (53)
PO lak
9 miesięcy temu
Pis to wirus niszczący Polskę
Europejczyk
9 miesięcy temu
Tak , brawo niech Unia dowski nam jak najwyższe kary , byście zrozumieli, że z unią to nie wojna krowa i skoro daje to i wymaga.
Szwejk
9 miesięcy temu
Ciepła klucha na żołdzie Brukselki, ofiara OKUPACJI RADZIECKIEJ.
Knedliczek
9 miesięcy temu
Dała niemcowi Jourova. kasta-basta.
Obywatel
9 miesięcy temu
Dlaczego Vera Jurowa wypowiadając się o przeprowadzonej reformy sprawiedliwości w Polsce używa retoryki totalnej opozycji że PIS reformuje chcę przypomnieć wszystkim urzędnikom UE że reformę przeprowadzają Obywatele którzy ustami PISu chcą by Sędziowie odpowiadali karnie za popełniane przestępstwa jak każdy Obywatel nazywając kagańcową czy inaczej jest to mało istotne
krystek
9 miesięcy temu
PIS dobiera się do złodziei łapowników i oszustów.Tak trzymać
krystek
9 miesięcy temu
PIS dobiera sie do złodziei łapoowników i oszustów.Tak trzymać..
wednesday
9 miesięcy temu
Mocno podzieleni? :) Ponad 3/4 Polaków chce reformy sądownictwa a tylko niedobitki chcą by było jak jest. 3/4 oznacza że nawet duża część popierających opozycję tego chce.
bDgCpLYH
Ziomal
9 miesięcy temu
Galina Pietrowna Jourowa Głuszko nie zna tematu i delikatnie bredzi!!!
PANDORA
9 miesięcy temu
Do Polityków PO,porzućcie wszelką nadzieje,zacznijcie zastanawiać się nad przebranżowieniem,waz czas mija,zmywaki w unii już na was czekają, z Bogiem.
asd
9 miesięcy temu
PiS na wieki wiekow amen
edzia
9 miesięcy temu
Chora baba ty masz Głowno do gania rób porządek w swoim Kraju a nasz zostaw lepiej w porządku
dfgh
9 miesięcy temu
Postawić ta czeska babę siła doprowadzić przed Polski Sąd i oskarżyć ja z paragrafu za niszczenie suwerenności innego kraju i dopuszczenie się manipulacji sytuacji jaka jest Polsce i za wszystkie oszczerstwa jakie ta kobieta sieje CBA służby specjalne panie Ziobro do dzieła aby nie było za późno poprzemy pana decyzję o wszczęciu postępowania przeciwko kłamliwej narracji tej kobiety dzisiaj ona jutro targowica
janosik23
9 miesięcy temu
Pani Mazurek, bezczelne to są Pani wypowiedzi. Albo jesteśmy w Unii albo nie. Trzeba się zdecydować.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić