Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

W 2017 roku dwa razy więcej dróg niż w 2016

4
Podziel się:

Obecnie w Polsce realizowane są inwestycje drogowe o wartości ponad 50 mld zł, a szacunkowy koszt tych, na które rozpisano przetargi, to ponad 30 mld zł - poinformował w Sejmie wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

W 2017 roku dwa razy więcej dróg niż w 2016
(PAP, Jakub Kamiński)

- Obecnie w trakcie realizacji są inwestycje wartości ponad 50 mld zł, a w przetargach to jest kwota ponad 30 mld zł - powiedział wiceminister Szmit. Pod koniec stycznia minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk informował, że w 2016 r. oddano do użytku ok. 125 km dróg krajowych o wartości 5,7 mld zł. W 2017 roku planowane jest oddanie do użytku 393,4 km za 14 mld zł.

Jak informuje ministerstwo, w 2016 r. podpisano umowy na budowę 264 km dróg ekspresowych za 10,5 mld zł. W 2017 roku planuje się podpisanie umów na budowę 579 km dróg za 24 mld zł. W ubiegłym roku resort rozpisał przetargi na inwestycje drogowe o wartości 3,4 mld zł, a w 2017 r. mają zostać rozpisane przetargi na prace o wartości ok. 15,7 mld zł.

Najważniejsze inwestycje, które są obecnie prowadzone, to odcinki tras S3, S5, S7 i S8 oraz obwodnice Kłodzka, Nysy i Wielunia. Szczegóły na temat inwestycji drogowych w 2017 roku znajdziecie w galerii.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Finansowanie
6 lat temu
Tylko część finansowania pochodzi z funduszy UE , należy pamiętać że UE tylko dofinansowuje , a każdy rząd musi zabezpieczyć wcześniej finansowanie projektu , jeżeli chce się starać o fundusze UE . Środki za które realizowane są obecne , jak i w najbliższych latach projekty ,musiały być zabezpieczone lata wcześniej .
Czym się chwa...
6 lat temu
Przecież wszystkie drogi i autostrady które są aktualnie oddawane do użytku , bądź są lub będą w najbliższych latach kończone to efekt pracy PO - PSL , od rozpoczęcia do zakończenia prac mija średnio 4-5 lat , więc czym Pis chce się chwalić ? podpisaniem umowy na 264 km ? przecież prace przygotowawcze do tych umów były prowadzone jeszcze za rządów PO-PSL .
Autostrada
6 lat temu
i to wszystko za pieniadze z Unii a szczegolnie z luboscia opuwanych Niemiec...
qwerty
6 lat temu
I co lemingi??? Łyso wam??
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić