Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

W dzień pracowała na plebanii, a nocą kradła na cmentarzu

17
Podziel się

Policjanci z Kamienia Pomorskiego zatrzymali 61-letnią Wiesławę P. po tym, jak jeden z mieszkańców nagrał kobietę, jak okrada nocą groby. Kobieta okazała się pracownikiem w jednej z kamieńskich plebanii. Śledczy ustalili, że, kobieta skradzione przedmioty sprzedawała. Kobieta usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa przez ograbienie grobu. Grozi za to kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Na policję wciąż zgłaszają się kolejne poszkodowane osoby.

W dzień pracowała na plebanii, a nocą kradła na cmentarzu
(Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim)
bELhmmOJ

Kobieta wpadła, bo mieszkańcy Kamienia Pomorskiego mieli dość cmentarnych kradzieży. Adam Kowalski z Kamienia Pomorskiego postanowił złapać złodzieja okradającego grób jego zmarłej żony. Za zgodą dyrekcji cmentarza rozstawił fotopułapki, które uchwyciły moment kradzieży. Sprawczyni została rozpoznana po publikacji jej wizerunku w lokalnym portalu informacyjnym.

Złodziejką okazała się 61-letnia Wiesława P., karana już wcześniej za podobne przestępstwa. Kobieta m.in. okradła księdza oraz małżeństwo, u którego sprzątała. Jak informuje Polsat News kobieta pieniądze podbierała nawet dzieciom małżeństwa z Kamienia Pomorskiego, u którego pracowała. W sumie przywłaszczyła sobie ok. 6800 zł. Mimo kobiecie udało się znaleźć kolejną posadę na plebanii w jednej z kamieńskich parafii.

- Ja ją zatrudniałem, pomagałem jej, ale zawiodłem się na niej. Po tym pierwszym wydarzeniu powinienem ją zwolnić, ale poszłaby siedzieć. Dałem jej szansę. Ona przychodziła do Caritasu, brała różne rzeczy, a potem je sprzedawała. Już jej nie zatrudnię, nie będę się narażał, że osoba, która okrada cmentarze, pracuje przy parafii - zapewnił ksiądz.

bELhmmOL

- Kobieta została zatrzymana w Pałacu Biskupim, gdzie odnaleźliśmy skradzione przedmioty. To były głownie lampiony z grobów. Kobieta nie przyznawała się do popełnienia przestępstwa - poinformowała Aleksandra Berenda z policji Kamieniu Pomorskim.

bELhmmPm
KOMENTARZE
(17)
kierowca
rok temu
a proboszcz szantażuje ludzi w biały dzień za mszę nie mniej niż 2 albo i więcej. W Warszawie koszt pogrzebu może być i 40 tysięcy w tym większość to opłaty kościelne m.in. opłata cmentarna za miejsce i 20 lat użytkowania grobu. I nikt proboszcza za to nie ściga. Ludzie zamiast rozwiązać problem to są szantażowani i ulegają.
***** KK
rok temu
Kler wyłudza pieniądze od Polaków w biały dzień i jest całkowicie bezkarny.
mch
4 lata temu
Każdemu może się w glowie pomieszać i głupstwa robić!Trzeba ja uświadomić ze zle robi,dać do zrozumienia rozmową a nie odrazu krzywdzić jak by wielu chciało!a gdyby sie tak role odwróciły to jak byście się poczuli?!Z jakiegoś powodu to robiła wiec trzeba znaleźć przyczynę i pomóc jej a jezeli nadal świadomie będzie to robic wtedy można sięgnąć po ostre środki ale w ostateczności tak sie powinno robic a puki co są jeszcze inne rozwiązania!!!
bELhmmPn
Maxii
4 lata temu
To są te babcinki z pierwszych ławek :]
Tu i teraz
4 lata temu
prawdziwa polska katoliczka...zwolenniczka ePISkopatu...
Bozeczytytowi...
4 lata temu
Co tam kraść jak tam nic nie ma cennego xD
oj
4 lata temu
Brawo mohery - kraść, zabijać, przeklinać kłamać tak jak was uczy biblia, ewangelia, dekalog ................
hjh
4 lata temu
To takie katolickie :D
Adam
4 lata temu
Pokażcie jej facjatę, może innych to zniechęci.
bodzio
4 lata temu
A jak Rydzyk kradnie w dzień i w nocy to dobrze?
Polak
4 lata temu
A jaka kara grozi z bezczeszczenie zwłok Kopaczowej i innym z PO. Powinni dawno siedzieć. Słyszałem wczoraj w telewizornii, że powinna odejść i przeprosić.
Ateista
4 lata temu
to była ateistka która pracowała na plebanii
Obserwator
4 lata temu
Tacy w kościele w pierwszej ławce.
bELhmmPf
M
4 lata temu
Obciąć łapy to się nauczy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić