Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Basia Żelazko
Basia Żelazko
|
aktualizacja

W gdańskim ZOO na świat przyszły małe lwiątka. Byliśmy tam z kamerą!

4
Podziel się

W gdańskim zoo w Oliwie powiększyło się stado lwów. To nie lada duma dla władz ogrodu. Nie dość, że lwy są symbolem Gdańska, to jeszcze naprawdę rzadka sytuacja, że te piękne zwierzęta rozmnażają się nie na wolności.

Lwiątka nie mają jeszcze imion. Ogrody zoologiczne często zachęcają zwiedzających, by ci pomogli im w tak ważnym wyborze
Lwiątka nie mają jeszcze imion. Ogrody zoologiczne często zachęcają zwiedzających, by ci pomogli im w tak ważnym wyborze (Materiały prasowe)
bELfomHp

Rozmawiałam z opiekunem lwów, Grzegorzem, który zdradził mi, jak wygląda opieka nad maluchami.
Cztery lwiątka to trzech chłopców i jedna dziewczynka. Nie mają jeszcze imion, ogrody zoologiczne często zachęcają zwiedzających, by ci pomogli im w tak ważnym wyborze. Mamą maluchów jest Tchibinda, ojcem samiec alfa lew Arco. Para na razie jest rozdzielona i "dzieciaki" broją, bawią się i spędzają czas z mamą w odosobnionej lwiarni.

Wielka grota, z pniem drzewa, piaskownicą, schodami i ich ukochaną zabawką - kocem w pasy zebry ma świetliki w stropie i można ją swobodnie obserwować przez wielką szybę. Maluchy chętnie dokazują i są naprawdę rozkosznym widokiem do podziwiania.

Udało mi się także podejrzeć kuchnię lwiarni, w której do obróbki czekały dwie wielkie wołowe nogi, które miały być drugim śniadaniem maluchów. Oby zdrowo się chowały!

bELfomHr

Gdański ogród zoologiczny jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok, a dokładne godziny zwiedzania dostępne są TUTAJ

Tu zobaczycie wideo z naszej wizyty u lwiątek:

bELfomHx
bELfomHS
Źródło:
WP Turystyka
KOMENTARZE
(4)
AZT
4 lata temu
Jest powód by to oblać! Tatko przez zdjęciem mógłby się uczesać bo wygląda jak poseł Misiło
Misio
4 lata temu
A gdzie wideo?
Zibi
4 lata temu
Super, co nie zmienia faktu, że ZOO to relikt poprzedniej epoki. Powinny w nich przebywać jedynie zwierzęta chore lub po urazach niezdolne do życia na wolności.
bELfomHT
Beton
4 lata temu
Fajne.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić