o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

W Mateusza Morawieckiego wierzy 54 proc. Polaków. Ma ocieplić wizerunek PiS

9
Podziel się

Nowy premier już dobiera sobie współpracowników i zaczyna działać. Mateusz Morawiecki cieszy się bowiem bardzo dużym zaufaniem Polaków. Takie są wyniki najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej"

Morawiecki został premierem w momencie wysokich notowań PiS
Morawiecki został premierem w momencie wysokich notowań PiS (East News, Stanisław Kowalczuk/East News)
bDYPuNWZ

Już wiadomo, dlaczego PiS postanowiło wymienić szefa rządu. Polacy uważają, że Mateusz Morawiecki został premierem po to, aby ocieplić wizerunek. Według sondażu IBRiS przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej" aż 54 proc. badanych wierzy, że uda się mu się poprawić wizerunek Polski w Europie i w świecie.

Morawiecki objął bowiem fotel premiera w momencie wysokich notowań partii rządzącej i silnej identyfikacji jej wyborców. Dlatego automatycznie ich zaufanie dotyczy także nowego szefa rządu. Jednak duża liczba badanych (43 proc.) uważa, że pozycja Morawieckiego w relacjach z PiS będzie taka, jaką miała premier Beata Szydło.

bDYPuNXb

Jak podaje "Rzeczpospolita", 39 proc. respondentów jest przekonanych, że będzie on lepszym premierem od Szydło. 30 proc. uważa, że nie, a aż 31 proc. nie ma zdania.

Nowi ludzie w kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił swoich nowych współpracowników w KPRM: Joannę Kopcińską, Michała Dworczyka i Marka Suskiego.

Beatę Kempę, mocno medialną szefową KPRM, zastąpi Michał Dworczyk, przez ostatnie dziewięć miesięcy wiceminister obrony. Polityk uwielbia się pokazywać na wojskowych uroczystościach, ale nie stroni też od poligonu. Jednym z największych promotorów jego kariery jest Adam Lipiński, wiceprezes PiS i ważna postać tzw. Zakonu PC. Ta grupa polityków była niezbyt zadowolona z nominacji Morawieckiego, więc awans Dworczyka ma pomóc zyskać ich przychylność.

bDYPuNXh

Nowym rzecznikiem rządu została Joanna Kopcińska. To sejmowa debiutantka, wcześniej realizowała karierę samorządową w Łodzi. Po wykluczeniu jej z PO przystąpiła do obozu PiS, a partia (razem z SLD)
wybrała ją na przewodniczącą rady miejskiej. Joanna Kopcińska będzie jedyną kobietą w bliskim otoczeniu Mateusza Morawieckiego.

Szefem gabinetu politycznego będzie za to Marek Suski, którego nominację można odebrać jako wyznaczenie Mateuszowi Morawieckiemu nadzorcy. To jeden z najbardziej zaufanych ludzi Jarosława Kaczyńskiego.

bDYPuNXC
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(9)
chodowla
3 lata temu
Bernard Ronald zmarły ( może dlatego własnie , że ... ) 24 sierpnia 2017 rok w Majami na Florydzie . Chcesz to poszukasz , nie , to znaczy jesteś padalcem i ciebie nic nie rusza , nawet zagłada wszystkich istot na Ziemi . No cóż , wiemy kto obok Nas może przebywać i co ? I nic , jesteśmy między baranami i razem czeka Nas ich los.
Prawda o nich
3 lata temu
Ten Morawiecki to taka charagiewka. Takich jak on w sejmie jest sporo. Tam gdzie dobrze tam leca jak muchy na lep.
Nie dajcie si...
3 lata temu
Ja wierze tylko i wylacznie w siebie. Zaden polityk nie poprawi mi i innym zycia.
bDYPuNXD
cała pisoland...
3 lata temu
w ciągu 8 lat rządów PO zostały tylko zgliszcza i w ciągu tych 8 lat pan nowy premier zarobił podobno 15mln. a następnie przystał do najbogatszej partii
osa
3 lata temu
zmiana jest dobra trzeba dogadać się z Unią a Morawiecki potrafi , urzędnicy unijni to kolesie stojacy po stronie przegranej totalnej koalicji i tu trzeba mocno działać , unijni urzędnicy graja przeciwko demokratycznie wybranemu polskiemu rzadowi a to nie powinno tak sie dziać -- ja pytam urzędników unijnych a gdzie u was demokratyczne prawa ? nas chcecie pouczać ? my wiemy co to demokracja bo przeżyliśmy komunizm , to nas pouczać nie trzeba tylko pomóc komunizm z polski wyprowadzić -- wielu sędziów to szkoła komunistyczna i ich zwolennicy i trzeba to wykorzenić a unijni urzędnicy wspierają PO i tę pozostałośc komunistyczną -- to straszne i tu potrzeba stanowczo działać i to Morawiecki musi zrobić
uziemiony car...
3 lata temu
Już czekam z niecierpliwością na debatę przedwyborczą ze Schetyną.To będzie masakra ,co runda to 3 nokdauny. Oczywiście na deskach śmieszny "Będziesz Siedział" Grześ. O Lubnauer nie wspomnę , bo to nie ta liga i nie ta....broszka.
gość
3 lata temu
Panie Morawiecki, mniej miłości do ukraińców (celowo małą literą) i jakoś będzie.
Jan
3 lata temu
Najlepsza Panią premier była Ewą Kopacz, z bardzo poważna mina Judasza. A to były czasy :) pełne dobrobytu.
obiecana
3 lata temu
Od doradcy Tuska czyli Morawieckiego wolimy Beatę Szydło walczącą o interes prawdziwych Polaków. Morawiecki powiedz jak to się stało że na siłę zostałeś premierem?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić