Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Wojciech Gojke13.06.18 (11:54)

W Polsce powstaje najgłębszy basen na świecie. Będzie gotowy za rok

W Mszczonowie ruszyły prace związane z budową basenu dla nurków. Według inwestora ma być najgłębszym na świecie. Jednak tytuł ten będzie posiadać tylko przez kilka miesięcy od ukończenia inwestycji.
Materiały prasowe

To informacja, na którą polscy nurkowie czekali od lat. W położonym 45 km od Warszawy Mszczonowie powstaje dla nich specjalna "tuba" o głębokości 44 m. Dotychczas tytuł najgłębszego basenu na świecie należał do włoskiego Y-40.

REKLAMA
Materiały prasowe

Okazuje się, że na obrzeżach Londynu powstaje podobny obiekt – Blue Abyss o głębokości 50 m. Jednak jego otwarcie zaplanowano nieco później niż w Mszczonowie. Oznacza to, że basen pod Warszawą będzie szczycić się tytułem najgłębszego na świecie maksymalnie przez kilka miesięcy. Oczywiści pod warunkiem, że także nasza "tuba" będzie ukończona w terminie, czyli jesienią 2019 r.

Jak podkreślają nurkowie, nie jest ważne, który basen - w Mszczonowie czy Londynie - będzie tym "naj". Są usatysfakcjonowani, że Polska będzie posiadać jeden z najlepszych i najbardziej profesjonalnych basenów dla nurków na świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zanim wejdziesz do basenu

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij