o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Paulina Mikulska
|
aktualizacja

W Rybniku powstanie schronisko. Niezwykłe, bo dla jeży!

3
Podziel się

W Rybniku powstanie schronisko dla jeży. Wielkie otwarcie odbędzie się już w czwartek. Dla nowych, małych domowników przygotowano atrakcje, między innymi konkurs jak najszybszego zjedzenia larw.

W Rybniku powstanie schronisko dla jeży
W Rybniku powstanie schronisko dla jeży (Materiały prasowe)
bDZnJAIB

Małe domki dla jeży zostaną otwarte już w ten czwartek. Jak zapowiedzieli inicjatorzy schroniska, dzień otwarcia będzie cichą imprezą, jednak dla małych czworonogów przygotowano małe atrakcje. Jedną z nich będzie bicie rekordu w zjedzeniu jak największej ilości larw mączniaka.

W trakcie otwarcia schroniska odbędzie się również uroczyste nadanie imion dwóm samcom. Jak poinformował Dziennik Zachodni, przedstawiciele płci męskiej będą nazywać się "Obi-Wan Kenobi” i „Han Solo”.

Niezwykła inwestycja Tauron Dystybucja

Niespotykane schronisko dla jeży, buduje dystrybutor energii w Polsce, firma Tauron. Projekt przedstawił Piotr Gleńsk, jeden z pracowników Tauron, który od 4 lat opiekuje się jeżami. Po przedstawieniu planu budowy, pan Piotr uzyskał od firmy dofinansowanie. Dzięki temu, już w czwartek w Rybniku będziemy mogli podziwiać małe schronisko dla jeży.

bDZnJAID

Schronisko pomoże jeżom przetrwać

Rzecznik prasowy Tauron Dystrybucja, Łukasz Zimnoch w rozmowie z "DZ" stwierdził, że schronisko w Rybniku na pewno pomoże jeżom w przetrwaniu. Jak powiedział, "jeże we współczesnym świecie mają sporo kłopotów". Zdarza się, że matki jeży wpadają pod koła samochodów, a młode osobniki nie potrafią znaleźć pożywienia i często na zimę umierają z głodu. W schronisku w Rybniku będą bezpieczniejsze.

Zadbano o komfort jeży

Domki dla jeży zostaną umieszczone w Paruszowcu, dzielnicy Rybnika. W małych budynkach umieszczony zostanie specjalny system wentylacji, który będzie doprowadzał powietrze do środka, nie powodując przeciągów.

bDZnJAIJ

Źródło: Dziennik Zachodni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Hity polskich straganów. To turyści kupują na wakacjach?
bDZnJAJe
KOMENTARZE
(3)
Tinko
3 lata temu
Fajnie. Musimy pomagać zwierzątkom.
eko nick
3 lata temu
kiedy zostanie otwarte schronisko dla biednych larw mączniaka
Już wiem
3 lata temu
Ja na to liczyłem,
bDZnJAJf
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić