REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Anna Jastrzębska14.09.17 (10:08)

W Tatrach pojawiły się dziki. Po raz pierwszy od 30 lat!

Tyle się mówi o tym, że polskie góry są zadeptane do granic możliwości. A jednak tłumy nie wszystkim przeszkadzają. Tatrzański Park Narodowy poinformował bowiem o nowych lokatorach nad Morskim Okiem.
Divaid Pape / Wikimedia Commons CC BY

Od ponad miesiąca rozkoszne (ale – jak wiedzą mieszkańcy niektórych polskich miast – czasem kłopotliwe) zwierzaki widywane są w pobliżu Morskiego Oka. Stadko liczące 7 osobników zwiedza i penetruje okoliczne tereny. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że taka sytuacja wydarzyła się po raz pierwszy od 3 dekad.

Czy dziki zadomowią się tu na stałe? Na razie nie wiadomo, bo te zwierzęta zazwyczaj bytują głównie na polach. Najwidoczniej jednak uciekają przed cywilizacją, przenosząc się w górne partie lasów. W Tatrach Zachodnich czasami zapuszczają się nawet wyżej.

REKLAMA
nieznany / flickr.com

Z kolei jelenie, inni nasi ulubieńcy, coraz częściej opuszczają swoje naturalne tereny i podchodzą do skupisk ludzkich w poszukiwaniu jedzenia. Bywa, że zachowują się w sposób nieoczekiwany. Jakiś czas temu Portal Tatrzański donosił, że w okolicy parkingu przy kolejce linowej do Tatrzańskiej Łomnicy pojawił się młody jeleń, który "rozdał" turystom kilka kopniaków. Prawdopodobnie osobnik był tam dokarmiany przez ludzi.

Jak widać, nie bez powodu władze parków narodowych wszędzie i bezustannie apelują o niedokarmianie i niezbliżanie się do dzikich zwierząt.

Pies, który lata na paralotni. To musisz zobaczyc

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij