Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Walczył z pedofilią w Kościele. Marek L. z zarzutem oszustwa

5
Podziel się

Mówił, że pomaga ofiarom księży pedofilii. Okazało się, że jedną z nich oszukał. Założyciel "Nie Lękajcie się" Marek L. usłyszał zarzut, za który grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Markowi L. grozi do ośmiu lat więzienia
Markowi L. grozi do ośmiu lat więzienia (PAP, Rafał Guz)
bELzoKzp

Markowi L. postawiono zarzut oszustwa - donosi "Rzeczpospolita". Miał wyłudzić od podopiecznej fundacji "Nie Lękajcie się", której jest założycielem, 30 tys. zł.

- Marek L. formalnie nie przyznał się do stawianego mu zarzutu, jednak złożył zeznania, w których potwierdził, że faktycznie wprowadził pokrzywdzoną w błąd, twierdząc, że jest chory - powiedział prok. Maciej Jóźwiak z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Ofiarą, którą miał oszukać Marek L., jest pani Katarzyna. W maju w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" opowiedziała o tym, że założyciel fundacji poprosił ją o pożyczkę. Mówił, że ma raka i potrzebuje pieniędzy na operację. Działo się to po tym, jak sąd nakazał Towarzystwu Chrystusowemu wypłacenie jej miliona złotych zadośćuczynienia.

bELzoKzr
Zobacz także: Zobacz też: Padło pytanie o abp. Marka Jędraszewskiego. Magdalena Adamowicz zaniemówiła

Pani Katarzyna twierdzi, że dała mu 20 tys. zł do ręki jako pożyczkę, a 10 tys. w prezencie. Zorientowała się jednak, że Marek L. ją oszukał - wcale nie był chory.

bELzoKzx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELzoKzS
KOMENTARZE
(5)
Prawy
2 lata temu
Do paki bez dyskutowania
Mapek
2 lata temu
Jeszcze trochę i okaże się, że te wszystkie afery pedofilskie w Polskim Kościele są mocno nadmuchane ale o tym już nie będzie tak głośno.
lili
2 lata temu
POWIESIC
bELzoKzT
Gość
2 lata temu
Polak potrafi ...
1234
2 lata temu
Wuszarpał dla niej milion, a ta robi awanturę o 30 tys. Powinna dać mu z tego 30%.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić