o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Waloryzacja 2020. Politycy-emeryci zgarną spore sumy, Kaczyński w czołówce

31
Podziel się

Wiemy już, o ile dokładnie wzrosną emerytury - waloryzacja procentowa w tym roku sięgnie 3,56 proc. To oznacza, że aktywni politycy będący na emeryturze mogą liczyć na spory dodatek. Wśród rekordzistów jest prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Politycy, którzy mają już emeryturę, dzięki waloryzacji mogą liczyć na spory dodatek
Politycy, którzy mają już emeryturę, dzięki waloryzacji mogą liczyć na spory dodatek (East News)
bEgzSBMB

Seniorzy mają powody do radości. Jak już pisaliśmy w money.pl, od 1 marca emeryci i renciści otrzymają waloryzację świadczeń wyższą od planowanej. Do ich dotychczasowych przelewów i przekazów pocztowych z ZUS dojdzie 3,56 proc. dodatku. Pobierający emeryturę poniżej 1966 zł 29 gr dostaną waloryzację kwotową, czyli 70 zł brutto (ok. 57 zł na rękę).

Na naprawdę spory dodatek mogą jednak liczyć ci, którym na co dzień nic nie brakuje. Mowa o aktywnych politykach, którzy pobierają już emeryturę. Na ich czele znalazł się prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak wylicza "Super Express", jego obecna emerytura wynosi 6623 zł, a więc już od marca wzrośnie o 212 zł.

bEgzSBMD

Jeszcze więcej dostanie Romuald Ajchler, poseł SLD. Obecnie pobiera z ZUS 6871 zł, po waloryzacji może liczyć na 216 zł więcej. Sporo dostanie także Henryka Krzywonos-Stycharska z PO, teraz otrzymuje emeryturę na poziomie 6500 zł, od marca będzie to 205 zł więcej.

Bogdan Borusewicz, senator z PO, dostaje 5870 zł emerytury. Po waloryzacji jego świadczenie wzrośnie o 155 zł. Z kolei posłanka PiS (była minister rodziny) Bożena Borys-Szopa odbiera każdego miesiąca 4364 zł, jej emerytura od marca wzrośnie o 126 zł.

bEgzSBMJ
Zobacz także: Obejrzyj: Waloryzacja 500+. "Nie mamy z czego wydawać

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEgzSBNe
KOMENTARZE
(31)
kartofel
rok temu
A KACZYNSKI PIENIADZE CHCE?TU DAJE TU DOSTAJE EMERYT A GDZIE WYPRACOWANE LATA ??????KARTOFEL
lkol
rok temu
POLITYKA JEDNEGO PALCA MOWI PREZES DO POLAKOW
Pik Pok
rok temu
My tutaj na wsiach i w prowincjonalnych miasteczkach boimi się sytuacji, kiedy Wielki Wódz Narodu Polskiego Jarosław Kaczyński weźmie kiedyś i umrze. Co to kurna wówczas będzie ?
bEgzSBNf
aaa
rok temu
Mam 1.100 zl emerytury (za 20 lat) . Poszaleje sobie za ta ogromna podwyzke.
aaa
rok temu
Mam 1.100 zl emerytury (za 20 lat) . Poszaleje sobie za ta ogromna podwyzke.
Emerytka
rok temu
Za PO dostałam 1.40 gr.
Emeryt
rok temu
Narzekają że mała emerytura jak się dba tak się ma ( dbało ).
Emeryt
rok temu
Przyjdzie PO i wszystko zabierze .
Panie
rok temu
Kaczyński ,jak najszybciej zamykac tych złodziei PO-KO-SLD-PSL -typu Grodzi, Kwasniewski Polacy żądają jak najszybszego rozliczenia KOmunistów UB-SB za lata 80 stanu wojennego
wald
rok temu
Emeryt podwyżka o 3,56%, a średnia płaca wzrost o 6%. Czy to jest sprawiedliwe? Jeszcze ten tytuł artykułu - artykuł pisany na zamówienie opozycji
ASA
rok temu
DLACZEGO NA SZCZUJĄCEJ LEWACKIEJ ŚWINIARNI O2 TAKA CISZA O KICHAWIE Z PEŁO ???????????????
ciekawy
rok temu
No to ciekawe jaką Bolek ma emeryturę za pięcioletnią prezydenturę,albo Olek, kto wie?
emeryt
rok temu
Miler jak był premierem wstrzymał całkowicie waloryzację natomiast Tusk dawał po 4zł.
bEgzSBMX
emeryt 46
rok temu
Ciekawy jestem ilu emerytów przeczyta te powyższe rewelacje i może nareszcie zrozumie jak jesteśmy robieni na szaro przez "dojną zmianę". Oto ten mały dyktator do swoich 6000 dołoży 212 zet, a emeryt dostający 1900 zet dostanie 57 zet na rękę!!! To jest ta pisowska sprawiedliwość!Ma dużo to trzeba mu dodać! A minister rodziny mówi "dbamy o seniorów" no tak dostaną "trzynastki", a i tak zabierzemy im podatek!!!Ciekawy jestem kiedy się obudzą i zrozumieją,że ich dzieci będą miały świadczenie na poziomie ~500 zł, a o wnukach strach myśleć. Tyle krzyczą o likwidacji OFE przez PO, tak ale nikogo od tamtych pieniędzy nie obłożono podatkiem 15%. Obłożą podatkami wszystko z czego da się wycisnąć kasę!! Już w sejmie podatek "cukrowy" głośno reklamowany jako ochrona naszego zdrowia! Co za draństwo! Chcecie dbać o nasze zdrowie zwiększcie ilość refundowanych leków. Spowodujcie, żebym nie czekał 6 - ciu miesięcy na wizytę u neurologa!!! Wtedy uwierzę!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić