o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Tomek Orszulak
|
aktualizacja

"Wampir z Bytowa" trafi do ośrodka w Gostyninie. Sąd: jest niebezpieczny i stwarza zagrożenie

16
Podziel się

Leszek Pękalski, nazywany "wampirem z Bytowa", to jeden najgroźniejszych seryjnych morderców w Polsce. Pod koniec roku zakończy odsiadywanie kary 25 lat więzienia. Ale sąd nie miał złudzeń i skierował go do ośrodka zamkniętego.

 "Wampir z Bytowa" trafi do ośrodka w Gostyninie. Sąd: jest niebezpieczny i stwarza zagrożenie
(PAP, Adam Warżawa)
bDmInSlN

Gdański sąd ogłosił decyzję ws. Leszka Pękalskiego. Uznał go za niebezpiecznego i zdecydował, że powinien on trafić do zamkniętego ośrodka szpitalnego. Trafi do Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie. Decyzja sądu jest nieprawomocna.

Zarządzono również pobranie i umieszczenie w policyjnych bazach danych materiału genetycznego, odcisków linii papilarnych oraz zdjęć i opisu wizerunku Pękalskiego.

Rozprawa ws. "wampira z Bytowa" odbyła się na początku czerwca. Mężczyzna został doprowadzony na salę rozpraw przez policjantów. Miał na głowie czarną, wełnianą czapkę zasłaniającą oczy, zasłaniał też twarz rękoma. Posiedzenie było niejawne, bo taki wniosek złożył pełnomocnika mężczyzny.

bDmInSlP

Leszek Pękalski w grudniu tego roku kończy odbywanie wyroku pozbawienia wolności za zabójstwo i gwałt. Odbywa go w Starogardzie Gdańskim.

"Wampir z Bytowa" został oskarżony o 20 przestępstw, w tym 17 zabójstw

Pod koniec 2016 r. dyrekcja Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim zawnioskowała do sądu o uznanie Leszka Pekalskiego - zgodnie z ustawą z 2013 r. o tzw. bestiach - za osobę stwarzającą zagrożenie i podjęcie w związku z tym odpowiednich działań. Wniosek poparł wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Leszek Pekalski był uznawany przez media za jednego z najgroźniejszych morderców seryjnych w Polsce. Po raz pierwszy skazano go na dwa lata więzienia w zawieszeniu w 1992 r. za zgwałcenie 40-letniej kobiety. Później został oskarżony o 20 przestępstw, w tym 17 zabójstw.

bDmInSlV

Według śledczych, "wampir z Bytowa", jak nazwała go wówczas prasa, od 1984 r. do 1992 r. mordował kobiety w całej Polsce. Bił uje i dusił, a potem gwałcił. Przyznał się do ponad 60 morderstw.

Leszek P. został skazany za zabójstwo i zgwałcenie 17-latki. Dostał 25 lat

Potem jednak zmienił zdanie i nie przyznał się do żadnego zarzutu. Twierdził, że do obciążenia samego siebie namówili go policjanci, obiecując lepsze traktowanie oraz dając paczki z żywnością i alkohol.

W 1996 roku został skazany za zabójstwo i zgwałcenie 17-letniej Sylwii D. Od pozostałych zarzutów został uniewinniony. Dostał karę 25 lat więzienia.

*"Nie wpuszczać, deportować, karać". Miriam Shaded ostro o muzułmanach *

bDmInSlW
bDmInSmq
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(16)
Marco
3 lata temu
25 lat za zabójstwo i gwałt..To jakieś nieporozumienie takie przestępstwa powinny być bezwzględnie karane śmiercią, a ponieważ takiej kary obecnie nie ma to dożywociem bez możliwości zwolnienia
machiavelli
3 lata temu
"Po raz pierwszy skazano go na dwa lata więzienia w zawieszeniu w 1992 r. za zgwałcenie 40-letniej kobiety" i czy jest tu co komentować? Polski wymiar sprawiedliwości jest chory już wtedy powinien iść siedzieć, być poddany obserwacji psychologa i powinno być pobrane dna. Śmierć 50 kobiet to wina i sędziego i systemu
babcia
3 lata temu
wypuścić i nagłośnić...jeżeli system nie wie, to ofiary wiedzą co mu się należy...
bDmInSmr
Alka
3 lata temu
Szkoda .ze kara smierci została zniesiona
Otaku
3 lata temu
Kara śmierci dla pacana!
Najnowsze komentarze (16)
osa
3 lata temu
takich na krzesło elektryczne powinno się sadzać a nie łożyć na jego utrzymanie nasze podatki , albo operacje zrobić i tę część mózgu odłączyć od reszty która odpowiada za agresję , ja bym mu zrobiła rezonans głowy , może ma jakiegoś guza co uciska mózg albo inne choroby i może trzeba go leczyć skoro psychologiczne metody się nie sprawdziły to trzeba inne badania porobić albo nadczynność tarczycy też wzbudza się agresja , wszystko zbadać i szukać co jest powodem takiego zachowania --- on musi być chory a jego zamiast leczyć prostują psychologią , nie tędy droga .
oburzony
3 lata temu
Za gwałt dostał 2lata w zawieszeniu ?????!!!!!!!! Ludzie czy to możliwe, Panie Ziobro niech Pan czym prędzej coś zrobi z tą nadzwyczajną kartą i patologią sędzioską
adam
3 lata temu
Tylko sędzia Winchester osądziłby ich sprawiedliwie.
Kat
3 lata temu
Słuszne to i zbawienne
h
3 lata temu
Najgrozniejszy morderca w Polsce cbyba samo za siebie mowi jaki wyrok powinien byc. Czy za malo jeszcze popelnil mordow gwaltow?
Alka
3 lata temu
Szkoda .ze kara smierci została zniesiona
prawda
3 lata temu
Nie rozumiem jak można dać 25 lat za zabójstwo/gwałt świadomy i z premedytacją. Nawet złodziej czy wandal wie co robi i liczy się z konsekwencjami, więc powinni dostawać najwyższą karę. Jakby za kradzież była kara śmierci to by to zjawisko zmalało o 99% możecie być pewni.
Arra
3 lata temu
25 lat za zabójstwo i gwałt w ostatnim czasie w mediach było głośno o człowieku który w 1983 roku ukradł słoik z dżemem po czym wsiadł bez biletu do autobusu MPK za to że ukradł słoik dżemu i jechał bez ważnego biletu siedzi już zamknięty w psychiatryku od trzydziestu czterech lat i nikt go nie broni a co tam niech siedzi a w sprawie gwałciciela zabójcy pojawiają się głosy że już odbył karę i trzeba by go wypuścić co za chory kraj
bDmInSmj
To powinno by...
3 lata temu
Łagr !!!
Lechita z Lec...
3 lata temu
Takich "wampirów" UE przyjęła tysiące i tuszuje ich bestialstwo. Za 5 lat ten pseudowampir z Bytowa będzie przy nich tylko wampirkiem.
Otaku
3 lata temu
Kara śmierci dla pacana!
logika
3 lata temu
czemu nie do lochu? dalej bedzie jak paczek w masle
babcia
3 lata temu
wypuścić i nagłośnić...jeżeli system nie wie, to ofiary wiedzą co mu się należy...
Nrmalny
3 lata temu
Gdybyśmy mieli w Polsce SPRAWIEDLIWOŚĆ a nie "prawo" to z goście już dawno pozostał by tylko szkielet. No ale wtedy rzesza "prawników" nie miała by co robić - ZA NASZA PIENIĄDZE!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić