Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac.
Paulina Mikulska
|

Warszawa. Atak pijanego rasisty. Wstrzymano metro

37
Podziel się

- W warszawskim metrze doszło do rasistowskiego ataku - twierdzi pan Adam. Opisał całą sytuację w poście na Facebooku. Mężczyzna stanął w obronie ofiary. Agresywny i pijany pasażer miał wyzywać i szarpać obcokrajowca za to, że nie jest Polakiem.

Atak rasisty w metrze warszawskim
Atak rasisty w metrze warszawskim (East News, Marek MICHALAK)
bFdWtMvF

Pan Adam, który zrelacjonował wydarzenie na Facebooku, napisał, że wepchnął się między ofiarę a napastnika, by zakończyć atak. Do opisywanej sytuacji doszło w środę ok. godz. 18:30 w warszawskim metrze. Mężczyzna wcześniej miał "osaczyć, drzeć się i szarpać przerażonego pasażera". Gdy metro zatrzymało się na stacji, pan Adam zablokował drzwi, by sprawca nie odjechał przed przyjazdem policji.

- Na początku liczyłem że w tym celu wystarczy tylko wołać "policja!" na peron, ale jakoś nikt nie przychodził. Dopiero po chwili sobie przypomniałem o domofonie do konduktora - napisał pan Adam. Mężczyzna dodał również, że pozytywnie zaskoczył go brak sprzeciwu pasażerów wobec zatrzymania metra. - Nagle wszyscy się obudzili i też dopingowali, żebym nie puszczał drzwi i sprawce trzeba zatrzymać - czytamy w poście. Jednak jak twierdzi pan Adam, w momencie ataku żaden inny pasażer nie reagował.

bFdWtMvH

Ochrona wyprowadziła napastnika. Jak opisał mężczyzna, "na fali entuzjazmu czynem obywatelskim dwoje pasażerów wyszło świadkować". Jeden ze świadków, rzekomo przyznał, że bał się zareagować. Pan Adam doszedł do wniosku, że "to nie strach, ale raczej to, że ludzie się dali zaskoczyć, bo nie byli przygotowani, jak się zachować".

Mężczyzna dokładnie zrelacjonował wydarzenie głównie po to, by uczulić innych na zachowania rasistowskie. By w późniejszym czasie podobne ataki nie były już zaskoczeniem i by ludzie zaczęli na nie reagować. - Przygotowanie do reakcji na agresje są ważne, bo człowiek do niej nieprzyzwyczajony łatwo zastygną w bezruchu i wahaniach - stwierdził.

Oprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Jak czytamy w poście na Facebooku, pan Adam i dwóch innych świadków złożyli obszerne zeznania.

bFdWtMvN

Źródło: Facebook

bFdWtMwi
KOMENTARZE
(37)
Prib
3 lata temu
Teraz w podzięce,bambus zgwalci mu córke...
Sdf
3 lata temu
Adam słyszałeś że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu po co wypychasz się przed szereg
antypis
3 lata temu
Jak czytam te komentarze to stwierdzam że, ci co piszą to dopingują tym zwyrodnialcom. Za tym wszystkim stoją niestety nasi świętoszki co to powinni głosić miłosierdzie. .
bFdWtMwj
Wujcik
3 lata temu
Polska dla Polaków!
pl
3 lata temu
PiS na wieki wiekow amen
bravo!
3 lata temu
a jak ten arabski szit miał na sobie pasek szachidka?
aq
3 lata temu
Nie podali NARODOWOŚCI więc zapewne chodziło o Ukraińca którego przodkowie Polakom zgotowali ... . Ale to było kiedyś. Żyjemy teraz i takie rasistowskie ataki powinny być zakazane.
marian
3 lata temu
nic mu nie zrobią bo on popiera pis
Sebek
3 lata temu
Według prawa przestępca może zaskarżyć każdego , który go dotknie w obronie własnej lub obcej . Nawet drut kolczasty na płocie wysokim na 2,5 mtr. jest nielegalny.
gruzpol
3 lata temu
taka wymyslona historyjka ale ok
drogówka
3 lata temu
Jak pijany, to zabrać mu prawko.
reason
3 lata temu
bo to jest polska....każdy każdego ma gdzieś a tym bardziej pomagać innym. Oj daleko do cywilizacji tej dziczy aż wstyd ze akurat jest w środku europy.
Pan Ficiopici...
3 lata temu
A ja widziałem jak misiu Yogi opluł myszkę Miki za to ze ta nosiła mysi ogonek.
bFdWtMwb
Bolo
3 lata temu
Prawdziwy patriota z PiSu!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić