o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Krystian Winogrodzki
|
aktualizacja

Warszawa. Awaria oczyszczalni ścieków Czajka. Chodzi o wyciek do Wisły

95
Podziel się

W Warszawie doszło do awarii kolektora w oczyszczalni ścieków Czajka. Władze miasta zdecydowały się na kontrolowany spust nieczystości do Wisły. - Nie ma powodu do niepokoju - uspokaja prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Warszawa. W związku z awarią oczyszczalni ścieków Czajka doszło do spustu nieczystości do Wisły
Warszawa. W związku z awarią oczyszczalni ścieków Czajka doszło do spustu nieczystości do Wisły (Forum, Rafał Chmielewski)
bDgVqDOZ

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że w godzinach porannych doszło do awarii kolektora, który przesyła część ścieków z lewobrzeżnej strony stolicy do oczyszczalni ścieków Czajka. Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Administracji w Warszawie podjął decyzję o kontrolowanym spuście nieczystości do Wisły.

Warszawa. Rafał Trzaskowski o awarii oczyszczalni ścieków Czajka

- Niestety, wróciliśmy do sytuacji sprzed roku 2012, gdzie ścieki były bezpośrednio odprowadzane do Wisły. Chciałem wszystkich uspokoić. Woda jest zdatna do picia i bezpieczna. Miejsce, gdzie doszło do upustu ścieków jest poniżej wszelkich ujęć wody. Dzisiaj odbył się sztab kryzysowy, żeby rozmawiać o tym, jak wygląda awaria oczyszczalni ścieków Czajka oraz współpracować ze służbami w Warszawie i całym kraju - tłumaczył.

Zobacz także:

Ścieki tłoczone są do Zatoki Puckiej. Inspektor sanitarny: nie kąpać się

bDgVqDPb

Trzaskowski zaznaczył, że w Centrum Bezpieczeństwa w Warszawie pojawiły się także służby wojewody po to, by ocenić wszystkie skutki awarii oczyszczalni ścieków Czajka. - Trzeba było wejść do środka rurociągu, aby sprawdzić na ile poważna jest awaria. W tej chwili bada to MPWiK. Na razie jest za wcześnie by mówić, jak rozległa jest awaria i jakie są jej skutki np. dla Wisły. Sprawa ma dla nas najwyższy priorytet - przekonywał.

Zobacz także: Gowin o burzy wokół Ministerstwa Sprawiedliwości. Nowacka: więcej pokory

Warszawa. Awaria oczyszczalni ścieków Czajka. Jakie skutki dla Wisły?

W czwartek zaplanowano kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego w Warszawie. W momencie, kiedy skutki zostaną ustalone, a awaria zostanie usunięta, nieczystości znowu będą przyjmowane przez oczyszczalnię ścieków Czajka. W ciągu każdej sekundy do Wisły trafia trzy tysiące litrów zanieczyszczonej wody. Na miejscu pracują inspektorzy, którzy będą mogli ocenić stopień zanieczyszczenia rzeki. - W tej chwili nie ma powodów, aby panikować - uspokaja prezydent Warszawy.

bDgVqDPh

Z wyliczeń służb wynika, że za około 50 godzin zanieczyszczona woda z oczyszczalni ścieków Czajka dotrze do Płocka. Powiadomiono odpowiednie instytucje wojewódzkie i rządowe tak, aby miasta, które są położone w dalszej części biegu Wisły, mogły zaopatrzyć mieszkańców w wodę pochodzącą z innych źródeł.

Warszawa. Awaria oczyszczalni ścieków Czajka. Kto zauważył wyciek do Wisły?

Wyciek z oczyszczalni ścieków Czajka mieli zauważyć policjanci patrolujący brzeg Wisły - informuje "Super Express". Zagrożone miały być przez to ujęcia w Nowym Dworze czy Płocku. W kranach miała pojawić się żółta woda, ale nie wiadomo czy ma to związek z wyciekiem w Warszawie. Na miejsce zdarzenia zostały wysłane służby sanepidu.

Oczyszczalnia ścieków Czajka w Warszawie jest zlokalizowana na terenie Choszczówki. To jedna z największych oczyszczalni w Polsce. Została zaprojektowana na początku lat 70. XX wieku. Swoją działalność rozpoczęła w 1991 r. W 2012 r. zakończyła się jej rozbudowa. Do oczyszczalni spływają ścieki z prawobrzeżnej części stolicy oraz z Legionowa, Marek i Zielonki.

Do podobnych sytuacji jak w Warszawie doszło ostatnio nad morzem. W czerwcu z powodu awarii w oczyszczalni Swarzewo ścieki trafiły do Zatoki Puckiej. Z kolei w maju 2018 r. doszło do awarii przepompowni Ołowianka, a do Mołtawy trafiło milion litrów ścieków.

bDgVqDPi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDgVqDPC
KOMENTARZE
(95)
Marek
rok temu
Czaskoskiemu chyba taśmy zabrakło ;).
zdrowia
rok temu
Poniżej ujęć czyli współczucie dla wszystkich którzy mieszkają za Warszawką w stronę Gdańska cały syf który latami wpływa do małych rzeczek tutaj wpłynie w parę godzin. A wędkarze i tak łowią w tym brudzie i trują swoje rodzinki podobnie jak w kanale na Żeraniu. Bleee
max
rok temu
Trzaskowski do dymisji
bDgVqDPD
Taśma klejąca
rok temu
Niech taśmą POklei, Czajka była prawie trzy razy droższa nisz normalni powinna kosztować, łapówy szły na POtęgę.
Geronimo
rok temu
3m3 na sekundę gnojówki jest spuszczane do Wisły ale w/g trzaskowskiego - nie ma powodów do niepokoju....
Najnowsze komentarze (95)
woda
9 miesięcy temu
woda jest czysta i bezpieczna ,to dlaczego KOzy zdychają na Wislanej wyspie PO ???
edekpedek
rok temu
trzaskoski - JAK JEST TAK BEZPIECZNIE TO wykąp SIĘ RAZEM Z gejem W WIŚLE PRZY UJŚCIU ŚCIEKÓW
2345
rok temu
Domagamy się głowy trzaskowskiego mordercy ekologicznego, wraz z zarządem i pracownikami oczyszczalni.
Jacek
rok temu
Tęczowi uwielbiają te klimaty !!!
władzio
rok temu
W panstwie prawa juz ta cała rzadząca mafia w Warszawie została by rozgoniona na cztery wiatry.....Niestety mamy bardzo nieudolny rząd, który nie radzi sobie w takich sytuacjach....Są tylko słowa.....i słowa....A zwykły obywatel za mniejsze skażenie środowiska już oglądał by słoneczko przez kratki.....Nie pocieszajmy się......Każda kolejna formacja , która by weszła zamiast PIS bedzie rządzić już tylko gorzej a więc wyboru za wiele nie mamy....
fds
rok temu
2 kochanków warszawskich byli rafalalami na zlocie bilderbergu jako panowie do towarzystwa zacnych rabinów
PZW
rok temu
POjechałem na ryby i złapałem kupę POwską ,była czerwona
Wiślane ujęci...
rok temu
sPOkojnie niema zagrożenia Trzaska z Rabiejem piją herbatkę z wody Wiślanej
bDgVqDPv
rt
rok temu
warsaw shore
Polka ...ale ...
rok temu
G@@@je !!!! negatywy o Trzaskowski -- owszem ! jak najbardziej ! ale o przekrętach polskojęzycznego nierządu to już..... NIe…. koniecznie !!! Wy @@@ !!!
trfy
rok temu
PO czaskowskim POzostanie brud,smród i sodoma
subito !
rok temu
panie "T" !!!! oglądałam to badziewie na P. Bankowym !?!? Czy to prawda ?!?! że kosztowało to również mnie --- 920 tysi ?!? Jeżeli to prawda to kryminał albo "stryczek" !!!
Piotr
rok temu
Nie ma powodu do niepokoju, w końcu Warszawiacy, macie pana Rafała za prezydenta i zasługujecie na to. Pan prezydent już nie raz ratował, trochę taśmy klejącej i po robocie. A jakby coś nie poszło, to zawsze macie tanio postawioną strefę palet, gdzie możecie się zrelaksować
ted
rok temu
sumy będą wypasione jak te z czernobyla
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić