o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Warszawa: oczyszczalnia ścieków Czajka. Tajemnicza zapowiedź Sebastiana Kalety z PiS

52
Podziel się

- Na nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy przekażę niepokojące informacje związane z katastrofą ekologiczną w stolicy - zapowiedział Sebastian Kaleta, radny Warszawy na konferencji prasowej zorganizowanej nad Wisłą wraz z europosłem Patrykiem Jakim.

Europoseł Patryk Jaki i radny Warszawy Sebastian Kaleta
Europoseł Patryk Jaki i radny Warszawy Sebastian Kaleta (PAP, Radek Pietruszka)
bDKlYcjp

W piątek o godz. 18.00 na wniosek radnych PiS zwołano nadzwyczajną sesję Rady Warszawy. Radni oczekują od prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego dokładnych informacji na temat awarii kolektorów przesyłających ścieki do "Czajki” oraz zagrożenia, z jakim to się wiąże.

Kilka godzin przed sesją radny Warszawy Sebastian Kaleta zorganizował wraz z europosłem Patrykiem Jakim konferencję prasową nad Wisłą. Stwierdził na niej, że uzyskał od prezesa spółki Wody Polskie, Przemysława Dacy, "bardzo dużo informacji o usuwaniu awarii". Zamierza je przekazać radnym podczas sesji. Dodał, że są to "niepokojące informacje w związku z katastrofą ekologiczną w stolicy".

bDKlYcjr

"Zatruta Wisła to symbol PO"

Patryk Jaki podkreśli, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski "odmawia informacji" warszawiakom oraz radnym na temat przyczyn awarii kolektorów w oczyszczalni ścieków Czajka.

- Minęły dwa tygodnie, a Rafał Trzaskowski nie powiedział, jakie były przyczyny awarii, ani jakie będą koszty jej usuwania. Nie ma na to czasu, ale ma czas na podróże po świecie i zajmowanie się ideologią LGBT - powiedział Patryk Jaki. - Zatruta Wisła to symbol rządów Platformy Obywatelskiej - dodał, wskazując na rzekę.

Europoseł PiS podkreślił, że prezydent Warszawy nie zgadza się na to, aby radni skontrolowali spółkę MPWiK, która nadzoruję oczyszczalnię ścieków Czajka.

bDKlYcjx

- Rafał Trzaskowski boi się kontroli radnych, ale nie odpuścimy - dodał Sebastian Kaleta. Radny PiS obawia się też, że PO będzie "blokowało dyskusję" w czasie sesji i "cenzurowało radnych".

Wisła. Jak doszło do awarii?

W piątek okazało się, że znów 100 proc. nieczystości trafia do Wisły. Stało się to po odpięciu dotychczasowych pomp, które tłoczyły nieczystości do awaryjnego rurociągu, znajdującego się na moście pontonowym. Podłączanie nowych pomp ma się zakończyć do niedzieli.

O awarii jednego z kolektorów w oczyszczalni ścieków Czajka poinformował w środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Doszło w tej sprawie do zebrania sztabu kryzysowego. Władze miasta zdecydowały się na kontrolowany spust ścieków do Wisły. W każdej sekundzie do rzeki trafia trzy tysiące litrów zanieczyszczonej wody. Włodarz stolicy zapewnia, że awaria nie wpłynie na jakość wody w kranach. Rząd zdecydował się na budowę mostu pontonowego z awaryjnym rurociągiem, który ma przesyłać ścieki do "Czajki".

bDKlYcjy

Oczyszczalnia ścieków Czajka jest jedną z największych oczyszczalni ścieków w Polsce. Do 2012 roku w zakładzie oczyszczane były ścieki jedynie z prawobrzeżnych dzielnic Warszawy i gmin: Marki, Ząbki, Jabłonna, Legionowo i Zielonka. Dopiero w lipcu 2012 ścieki z centralnej i północnej części Warszawy lewobrzeżnej dopłynęły do oczyszczalni kolektorami przesyłowymi położonymi pod dnem Wisły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKlYcjz
bDKlYcjS
KOMENTARZE
(52)
dr Ark
rok temu
Ja to myślę że Pan Keleta wie że to dywersja PIS przed wyborami, po ściekach do władzy idea PIS. Panie Rafale niech Pan się nie boi Warszawa nie jest wiochą która głosuje na PIS
Polska dla Po...
rok temu
Jaki do Brukseli czego tu szukasz??? Malo tam trzepiesz kasy???
jan
rok temu
Przekażą decyzje UE, że Trzaskowski ma zapłacić karę za zanieczyszczenie Bałtyku
bDKlYcjT
Gość
rok temu
No właśnie, kto to zrobił tuż przed zapowiadanym przybyciem prezydenta Trumpa do Warszawy ?
kolektor
rok temu
Jedna oczyszczalnia na tak duże miasto jak Warszawa to jednak zdecydowania za mało. Jedna awaria i tak jakby tej oczyszczalni nie było. Prawobrzeżna Warszawa rozwija się bardzo dynamicznie i wkrótce "Czajka" będzie za mała. Równie wielka, nowa, oczyszczalnia poptrzebna jest na lewym brzegu.
Najnowsze komentarze (52)
Szok
rok temu
Bezmiar nieudacznictwa w stylycy. Panie czaskokski koncz wasc
Jerzy
rok temu
Ta młodzież jeszcze się żadną pracą nie zhanbila tylko pustym gadaniem i pouczaniem innych, tylko kasa w głowie nie wiedzą co to jest opieka 24 godzinna nad inna osoba w rodzinie, śmietnik pisu.
Polus to
rok temu
Całe to towazystwo powinni siedzieć Anglicy za podobny wyciek do remizy zapłacili milion funtów ile zapłacą warszawiaki jak myślicie
Nie Warszawia...
rok temu
Gdy się Warszawiacy wypróżniają to już Wisły nie zanieczyszczają ? Dzięki rządowi !
Aga
rok temu
Osły jeżdżą zachodnimi autami to napewno Europa jest winna.
Mik
rok temu
Mogą do sejmu chodzić na pieszo a nie jeździć każde 500m samochodem i zasmradzac środowisko swoimi tlustymi zwłokami.
Chodzi
rok temu
I pisiorki znowu szczują nie wiedząc o co chodzi.
Tak
rok temu
Każda kupa pisowskiego wiesniaka jest oczyszczana szybko po położeniu kupy za stodołą. Myszy są po prostu szybsze niż czajka
bDKlYcjL
adam
rok temu
to jak zapowiedzi Jarosława że coś w sprawie Smoleńska odkryli z zaraz, za chwilę ujawnią
zzzz
rok temu
czajka to wytwór talmudu- gdziekolwiek jesteś to niszcz jego i co jego jest. Tak przykazane mają dzikie araby bez ziemi.
[0}
rok temu
boże Jaki tępy człowiek może być
LgBtEk?
rok temu
Czy Sebuś Sztacheta to nie ...kobieta?
etr
rok temu
po co było budowac ten kanał pod wisłą,zamiast tego ,powinna byc druga oczyszczalnia,po drugiej stronie Wisły i nie byłoby takich problemów,zamiast naprawiac te rurociągi,to lepiej za ta kase pobudować druga oczyszczalnie po drugiej stronie Wisły i bedzie po problemie,a sama naprawa nic nie da ,bo za kilka lat bedzie znów problem-rozwiazaniem tego problemu bedzie budowa drugiej oczyszczalni,po stronie Łomianek
CNNNC
rok temu
Ciekawe komu sprzedali oczyszczalne . Elekrocieplownie Siekerki sprzedali Szwedom . Teraz maja pretensje do Polski o Smog . Siekierki dmuchaja na Warszawe Smog ale to nie nasz Smog tylko skandynawski . Caly polski przemysl zostal sprzedany jak leci Zachodowi. My mamy place minimalne . Dobre i to , ze minimalne zostaly okreslone . Jeszcze chcieli nam imigrantow podeslac z Niemiec co Niemcy nie chca u siebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić