o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Warszawa: w ZOO mężczyzna wpadł do wybiegu dla niedźwiedzi. Chciał zrobić sobie selfie, ale był pijany

26
Podziel się

Do dramatycznych scen doszło w warszawskim ogrodzie zoologicznym. Mężczyzna, który ledwo trzymał się na nogach, próbował sobie zrobić zdjęcie przy wybiegu dla niedźwiedzi. W pewnym momencie wpadł do wody, która znajduje się obok wybiegu.

Niedźwiedź brunatny ze stołecznego ZOO
Niedźwiedź brunatny ze stołecznego ZOO (PAP, Radek Pietruszka)
bDIDEelN

Do zdarzenia doszło w ostatni weekend w ZOO w stolicy. Jak relacjonują świadkowie, mężczyzna był bardzo pijany. Ledwo trzymał się na nogach, kołysał się na boki. Ale mimo to wpadł na pomysł, żeby zrobić sobie selfie tuż przy ogrodzeniu z wybiegiem dla niedźwiedzi.

W pewnym momencie jednak stracił równowagę i przeleciał przez barierki. Wpadł do części wodnej wybiegu dla niedźwiedzi - podaje serwis Metro Warszawa. Świadkowie wypadku wpadli w panikę. "Momentalnie uciekłam z córką. Bałam się, że zaraz niedźwiedź zje tego chłopaka" - powiedziała pani Małgorzata.

Do ZOO szybko przyjechała policja oraz straż pożarna. "Po tym, jak mężczyzna wpadł do wybiegu, postanowił sobie popływać. Po wyciągnięciu z wody został przebadany przez lekarzy. Był pijany, dlatego przewieziono go na izbę wytrzeźwień" - wyjaśniła Paulina Onyszko z komendy rejonowej policji Praga-Północ.

bDIDEelP

Pyton nad Wisłą. Trwają poszukiwania węża

Z kolei mieszkańców Mazowsza zelektryzowała informacja o pytonie tygrysim. W okolicy miejscowości Gassy znaleziono ponad 6-metrową wylinkę węża. Wiadomo już, że jest to świeża skóra pytona, który może ważyć nawet 50 kg. Policja apeluje o ostrożność i zaniechanie spacerów.

Do tego sensacyjnego odkrycia doszło między miejscowościami Gassy a Cieciszewem (pow. piaseczyński). Wylinka należy do pytona tygrysiego, który może mieć ok. 6 metrów długości. Wąż może ważyć nawet 40-50 kilogramów.

bDIDEelV

W akcję włączyła się policja wodna oraz WOPR. Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Polska apeluje o przekazywanie wszelkich informacji dotyczących nietypowego w tym rejonie okazu.

bDIDEemq
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(26)
kermit
3 lata temu
biedne niedźwiadki teraz będą miały traumę ......
jj
3 lata temu
Niedźwiedzie powinny rozszarpać tego wariata. Chyba jakieś śnięte były. Głupi to ma zawsze szczęście
(-;
3 lata temu
a ja myślałem że zagryzł niedźwiedzia
bDIDEemr
gfergf
3 lata temu
powinein byc zakaz hodowli pytonów węży w polsce dziadostwo tak samo tarantule i inne wynalazki r
znieczulony
3 lata temu
Kto mu w końcu pomógł uciec przed niedzwiadkami? czemu postronne osoby widząc pijaka bujającego się przy barierkach nie interweniowali za wczasu? aha już wiem, bo to byli warszawiacy.
Najnowsze komentarze (26)
Vb
3 lata temu
Nie rozumo3m jak pijis chodzil soboe po zoo o ochrona go nie wyprowadzila.jak go w ogole tam wpuscili.przez to jakies zwierze moglo ucierpiec
olo
3 lata temu
To był Polak czy Rusek???
LCP
3 lata temu
No cóż selekcja naturalna nie zawsze działa
awea
3 lata temu
szkoda ze go nie zjadly
mm
3 lata temu
nie wpadł w odwiedziny przyszedł
mm.
3 lata temu
głupek i pijak mają szczęście , niestety
janusz
3 lata temu
szkoda misia! obiad mu zabrali!
Adolf Zuzia
3 lata temu
Niedźwiedzie mają bardzo dobry węch. Żaden szanujący się misiek nie tknąłby takiego śmierdzącego wódą, żywego ludzkiego truchła. Co najwyżej pacnąłby bo za wtargnięcie i naruszenie rewiru. A wiadomo, że jak miś zaprawi łapką, to takiego człowieczka ubije na miejscu. Acz podstawą jest jedno - jak się spotyka w lesie miśka, czy dzika, cz też jelenia czy łosia, to się nie ucieka. Zatrzymujesz się, nie robisz gwałtownych ruchów i nie patrzysz ani na zwierzę ani tym bardziej jemu w oczy. Zwierz przystanie, powącha, popatrzy, stwierdzi, że człowiek nie przejawia aktywności, nie poczuje zagrożenia i nie zaatakuje. A należy też przypomnieć, że nie tylko niedźwiedź jest groźny czy dzika świnia, ale też i jeleń, czy łoś, zwłaszcza samce w okresie godowym, potrafią skoczyć do człowieka, co dla niego może się skończyć tragicznie no i matka z młodymi, zwłaszcza dzik, potrafi zaatakować gdy poczuje zagrożenie dla potomstwa i siebie. Kończąc - szanujmy zwierzęta dzikie, nie wchodźmy im w drogę.
bDIDEemj
Aga
3 lata temu
Jeszcze karę powinien zapłacić i za akcję ratunkową i za stresowanie zwierzaka.
Kim
3 lata temu
To typowy wyborca pis wielbiący wodza za 500+ litrów wody ognistej rocznie.
abc
3 lata temu
Jak ten de..l wszedł pijany do zoo?
aft
3 lata temu
Widocznie niedzwiedzie nie lubia alkoholu
fix
3 lata temu
A kto go wpuscił do ZOO?
Tu ju
3 lata temu
Niedzwidziom nic się nie stało... Przebywają pod opieką psychologa..
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić