Wróć na
Łukasz Dynowski
|

Warszawskie Zoo zaniedbuje niedźwiedzie polarne? Zoo dementuje plotki

68
Podziel się

Warszawskie Zoo zaprzeczyło pogłoskom, jakoby mieszkające tam niedźwiedzie polarne były zaniedbywane i borykały się z problemami ze zdrowiem. Zapewniło, że niedźwiedzie mają się dobrze.

warszawskie zoo niedźwiedź polarny
warszawskie zoo niedźwiedź polarny (Facebook.com, wARSZAWSKIE ZOO)
bCOecyJh

Internautów zaniepokoiło zdjęcie z Warszawskiego Zoo. Na jego podstawie stwierdzili, że jeden z niedźwiedzi polarnych jest zaniedbywany. Niektórzy sądzili nawet, że umiera.

Warszawskie Zoo stanowczo temu zaprzeczyło. Wyraziło zdumienie, że na podstawie jednej fotografii wysuwane są takie wnioski. Wyjaśniło, że niedźwiedzie czasem się brudzą, ale bynajmniej z tego powodu nie cierpią.

Nasze niedźwiedzie polarne mają na swoim wybiegu wysypaną korę, w której uwielbiają spać i tarzać się. Efektem takich zachowań jest to, że futro miśków czasem jest brudne... Wystarczy jedna kąpiel w basenach, do których zwierzęta mają stały dostęp, i niedźwiedzie znów są białe – stwierdziło Warszawskie Zoo w poście zamieszczonym na Facebooku.

bCOecyJj

Zobacz też: Wygłodzona błądziła po mieście. Do miasta wszedł niedźwiedź po raz pierwszy od 40 lat

Czy zatem oczekujecie Państwo, że usuniemy korę z wybiegu po to, żeby nasze zwierzęta były cały czas idealnie czyste? One uwielbiają bawić się i tarzać w tej korze! Zresztą w warunkach naturalnych też z tą bielą różnie bywa... – dodaje placówka.

Zoo podkreśliło, że niedźwiedzie mają stały dostęp do wody. Korzystają też z klimatyzowanych pomieszczeń i są pod kontrolą weterynaryjną. Ponadto mają własnych opiekunów, którzy "poświęcają im mnóstwo czasu i serca".

Warszawskie Zoo zachęca, by samemu się przekonać, że niedźwiedziom nic nie jest. Podkreśla, że wizyta w zoo to "najlepszy sposób zweryfikowania stanu naszych podopiecznych". Dodaje, że Gregor i Aleut najbardziej aktywni są w godzinach porannych i późnych popołudniowych.

bCOecyJp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCOecyJK
KOMENTARZE
(68)
Sada
rok temu
Wszędzie sami znawcy, on misiów, od polityki, od kapci z biedronki.
Jannek
rok temu
Janusz niedźwiedzia na zdjęciu zobaczył i stwierdził ....
leon
rok temu
W barwach tęczy prezentowałby się znacznie lepiej i na czasie. Brunatny biały miś przywołuje najgorsze skojarzenia historyczne.
bCOecyJL
ręce opadają
rok temu
kiedyś jedna mądra krytykowała zoo w Poznaniu, że zwierząt nie widać, bo są za duże wybiegi. Według takich mądrych, należy zmniejszyć wybiegi, byle zwierzęta były dobrze widoczne a tutaj korę usunąć brudzącą futro, bo brudne futro u zwierząt to zawsze oznaka zaniedbania.
Anna
rok temu
Moje psy to bearded colie.Są czesane każdego dnia i kąpane w zależności od potrzeby, ale przynajmniej raz w miesiącu.Uwielbiają się tarzać po kąpieli w rzece czy jeziorze w piachu,trawie czy czarnej ziemi.Im to obojętne w czym, byleby miało swój zapach.Bywa, że tarzają się w padlinie lub po prostu w kupie.Taka jest natura zwierząt drodzy "Krytykausze" i Wszechwiedzący oraz najmądrzejsi. Trzeba mieć zwierzęta i obserwować a wtedy wiele ich zachowań staje się jaśniejsze.Nie musicie krytykować że kąpię psy raz w miesiącu.One to uwielbiają i są zdrowe oraz mają zdrową skórę!
Najnowsze komentarze (68)
Morgan
rok temu
Albo wykonuję się pracę jak powinno, czyli jak najlepiej, albo nic się nie robi i zamyka ZOO, albo ,,ZOO Nie wolę”. Zzo wszystkim normalnie powinno kojarzyć się szczęścia ładnym kolorowe z piękną naturą ładne zadbane zwierzęta, a nie odwrotnie!!!
miroslaw.kasp...
rok temu
KUBOTA KAPCIE KUBOTA
BBB
rok temu
Tępi ludzie. Pewnie elektorat PiS:)
🌚🌚🌚
rok temu
Hahahaaa, ktoś jest chyba sprawny inaczej😂 Ekolog od siedmiu boleści...
k3
rok temu
"moc internautuf"
Mara
rok temu
Oglądając wiele filmów z ogrodów zoologicznych na Świecie, to nasze misie wypadają słabo i kolorystycznie i pod względem braku masy. Przede wszystkim główna bolączka to wybieg- jest za mały dla tych zwierząt, zresztą nie tylko dla nich.
kul
rok temu
a może to niedźwiedź z IBTE ? i w ramach protestów się przefarbował ??? ekolodzy ogarnijcie się :)
Gość
rok temu
Przeraża mnie skala głupoty naszego narodu. Dla niektorych internet to narzędzie zbrodni. Powinno się go "czteroklasowym " ograniczać.
bCOecyJD
g3ps
rok temu
Masz coś czego nie potrafię sobie wyobrazić... odwagę
ostro
rok temu
Już nie możesz użyć znaków które pozwolą na użycie kodu... x nic nie wiem na rozrzut liczę na docenienie jak zawsze
niżej
rok temu
Niżej i startujesz
0
rok temu
0 wiem bo jestem świadomy...
telewizor
rok temu
Bez pieca mnie przekonasz...
pomyślunek
rok temu
I tak go ciagniesz dawj zobaczysz coś. Sens i logikę bo to nie tak jak myślisz
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić