REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski18.05.18 (07:00)

Ważna decyzja Pepsi. Bąbelki do napoju będzie dostarczać polska firma

Zakończył się proces akredytacji prowadzony przez PepsiCO. Firma zdecydowała, że dostawcą dwutlenku węgla do ich gazowanych napojów będą Zakłady Azotowe w Puławach.
iStock.com

Zakłady pomyślnie przeszły szereg kontroli. Proces obejmował obszar produkcji, kontroli jakości, sprzedaży i logistyki oraz systemów zarządzania.

Firma będzie jednym z dostawców dwutlenku węgla dla Pepsi. Chodzi m.in. o zakłady produkcyjne w Polsce, ale "bąbelki" do Pepsi dostarczane będą z Puław również do zagranicznych fabryk.

REKLAMA

Zobacz także: Dietetyczny napój bez cukru. Co się dzieje, kiedy go wypijesz?

Akredytacja pozwoli nam dostarczać dwutlenek węgla do całej Pepsi, w tym do dwóch zakładów produkcyjnych w Polsce w Michrowie i Żninie. Łączna konsumpcja krajowych zakładów Pepsi to 10% zdolności produkcyjnych dwutlenku węgla Spółki – wyjaśnia Michał Mulawa z Grupy Azoty.

Puławy dostarczają już gaz do Coca-Coli. Jest on produkowany w Zakładach Azotowych Puławy od 1970 roku. Firma liczy, że nowy kontrakt z Pepsi pozwoli na sprzedaż również do zakładów świadczących dla Pepsi usługi rozlewania czy do butli, stosowanych potem m.in. przez automaty Pepsi znajdujące się np. w takich sieciach jak KFC - infirmuje lublin112.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij