o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Ważyła 140 kg. Teraz znalazła sposób na ukrycie rozstępów

2
Podziel się

Gdy miała 24 lata, pochodząca z Wielkiej Brytanii Jen osiągnęła wagę 140 kilogramów. Po dwóch latach schudła i czuje się jak zupełnie inna osoba. Znalazła niecodzienny sposób, by poradzić sobie z własnymi słabościami.

Jen w wieku 22 lat ważyła 140 kilogramów.
Jen w wieku 22 lat ważyła 140 kilogramów. (Youtube.com, BBC)
bDJAgjOt

Otyłość Jen, bohaterki filmu dokumentalnego BBC "A Tattoo to Change Your Life", była konsekwencją choroby. Gdy miała 18 lat, zdiagnozowano u niej depresję. By poczuć się lepiej, dziewczyna zaczęła kompulsywnie się objadać.

– Myślę, że uzależniłam się od ciągłego jedzenia – opowiada Jen w filmie. – Jedzenie pomagało mi kontrolować własne emocje – dodaje.
Każdego dnia jadła mnóstwo niezdrowych przekąsek i fast foodów. W jej diecie nie było owoców, warzyw czy pełnowartościowego białka. W ten sposób nieustannie przybierała na wadze, co jeszcze bardziej ją przygnębiało.

– Wciąż trudno mi pozbyć się myśli, że wyrządziłam krzywdę swojemu ciało. Pozostały mi po tym blizny, które są niemal wszędzie – mówi. Jen ma na myśli rozstępy, które są dla niej symbolem trudnego czasu, w którym walczyła o swoje zdrowie psychiczne.

bDJAgjOv

By nie musieć ich oglądać, dziś 24-letnia kobieta zdecydowała się ukryć przynajmniej część z nich pod tatuażem. Zwróciła się do Poppy Segger, tatuażystki znanej z tego, że pomaga klientom zamieniać niedoskonałości skóry czy blizny po mastektomii w prawdziwe dzieła sztuki. Poppy zaprojektowała dla Jen monochromatyczny tatuaż, przykrywający rozstępy na jej łydce.

– Ludzie często wiążą otyłość z byciem leniwym lub niedbaniem o siebie. Tymczasem można być otyłym z bardzo różnych powodów – wyjaśnia tatuażystka BBC.
– Ten tatuaż oznacza dla mnie, że teraz mogę wszystko zostawić za sobą. Przestać nienawidzić osobę, którą byłam i zacząć doceniać tę, którą jestem teraz – mówi Jen. Dziewczyna wciąż dochodzi do siebie po chorobie, jednak z każdym dniem coraz bardziej pozytywnie patrzy na siebie i otaczający ją świat. Pokonała depresję i ma nadzieję, że innym zmagającym się z depresją i otyłością również się uda.

Zobacz także: Zobacz też: Depresja maskowana – jak się objawia?
bDJAgjOB
bDJAgjOW
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(2)
szwaj
3 lata temu
Wczoraj jak sie rozliczałam, to miałam ulgę na kota.
anty
3 lata temu
Ktoś wie o uldze podatkowej na kota od 2018 roku?
Najnowsze komentarze (2)
anty
3 lata temu
Ktoś wie o uldze podatkowej na kota od 2018 roku?
szwaj
3 lata temu
Wczoraj jak sie rozliczałam, to miałam ulgę na kota.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić