o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Węgry wspierają Polskę. Orban: "inkwizycyjna" kampania prowadzona przez Unię Europejską nie powiedzie się

48
Podziel się

Węgry wykorzystają każdą przewidzianą prawem możliwość w UE, by okazać solidarność z Polską. Główny inkwizytor nazywa się Timmermans - oznajmił węgierski premier Viktor Orban. Wcześniej o solidarności z naszym krajem zapewniał szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto.

Węgry wspierają Polskę. Orban: "inkwizycyjna" kampania prowadzona przez Unię Europejską nie powiedzie się
(PAP/EPA, Nandor Veres)
bDzujGGJ

- Węgry oczywiście kierują się własnymi interesami i właśnie z uwagi na własne interesy narodowe, wartości europejskie i polsko-węgierską przyjaźń musimy jasno powiedzieć, że nigdy nie powiedzie się prowadzona przeciw Polsce kampania inkwizycyjna, bo Węgry każdą możliwość prawną w Unii Europejskiej wykorzystają, by okazać solidarność z Polską - powiedział Orban uczestnikom uniwersytetu letniego i obozu dla młodzieży węgierskiej w Baile Tusnad w Rumunii.

Orban oświadczył, że w Brukseli powstał "sojusz brukselskich biurokratów i ich elit" działający wbrew opinii Europejczyków oraz "system, który można nazwać imperium (finansisty George’a) Sorosa".

Zobacz także: Reakcja Jarosław Gowina po głosowaniu mówi wiele - zobacz
bDzujGGL

Sorosowi rząd Węgier zarzuca m.in. zachęcanie do nielegalnej imigracji do Europy oraz próby wpływania na sytuację na Węgrzech za pośrednictwem finansowanych przez niego organizacji pozarządowych.

Wiceszef KE chce sankcji. Orban: Timmermans to główny inkwizytor

- Jak to zwykle bywa, gdy przywódcy, wielka elita polityczna, zwracają się przeciwko własnemu narodowi, potrzebni są inkwizytorzy, wszczynający postępowanie przeciwko tym, którzy wyrażają głos narodu.(…) Teraz główny inkwizytor nazywa się Timmermans - oznajmił Orban.

Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, powiadomił, że KE jest bliska uruchomienia art. 7 traktatu unijnego. Przewiduje on sankcje, w związku z planowanymi w Polsce zmianami w sądownictwie.

bDzujGGR

Ocenił, że ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, o sądach powszechnych i ustawa o Sądzie Najwyższym znacząco "zwiększają systemowe zagrożenie dla rządów prawa" w Polsce. Przypomniał też, że KE już w 2016 roku w swoich rekomendacjach oceniała, iż w Polsce istnieje systemowe zagrożenie dla praworządności.

Premier Węgier: teraz zamiast nas, upatrzył sobie Polskę

- Nie cieszy nas, że energia głównego inkwizytora nie zwraca się jednocześnie przeciw dwóm państwom i że teraz, zamiast nas, upatrzył sobie Polskę. Ale prawda jest taka, że w tej chwili głównym celem inkwizycji i przykładem rządów narodowych, które próbuje się osłabiać, niszczyć i łamać, jest Polska - oznajmił Orban.

O solidarności Węgier z Polską zapewnił szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto. - Stoimy u boku Polski i wzywamy Komisję Europejską, by nie wykraczała poza swoje pełnomocnictwa i nie próbowała działać jako ciało polityczne, bo w Unii Europejskiej ciałem politycznym jest Rada Europejska, czyli ciało składające się z szefów państw i rządów unijnych państw członkowskich (...) - oznajmił.

bDzujGGS
bDzujGHm
Źródło:
KOMENTARZE
(48)
Krzysiu
3 lata temu
Braci się nie traci dziękuje Węgrom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! niech wam Bóg błogosławi bracia
a
3 lata temu
Terroryści islamscy kobiety z brodami i inne wynaturzenia to dzisiaj przyścwieca europie
west
3 lata temu
STOP lewackiemu terroryzmowi
bDzujGHn
west
3 lata temu
Już niedługo Europa podziękuje Kaczyńskiemu i Orbanowi . Lewackie przekrętasy z Brukseli odejdą na smietnik historii
qde
3 lata temu
Dobrze że źe uBeckie i POsowieckie świnie wiedzą że nadszedł koniec.
Najnowsze komentarze (48)
Darek
3 lata temu
Mój pies też...
Darek
3 lata temu
Mój pies reż...
Wostty
3 lata temu
Brawo Węgry dziękujemy wam za wsparcie zawsze bądźmy razem a w tedy nikt nas nie ruszy pomóżcie nam zrobić porządek u nas z tym lewactwem i wszystkimi co działają na szkodę naszego kraju niech Bóg was błogosławi i ma was swojej opiece
Polak
3 lata temu
Dziękujemy Orban nie oczekujemy Twojego poparcia, zajmij się swoim państwem i umacnianiem dyktatury, Polacy poradzą sobie bez Ciebie.
oj ciemnota
3 lata temu
malutki kilku milionowy narodek który myśli że coś może
Dom
3 lata temu
Won placki ziemniaczane
brawo pis
3 lata temu
Orban ist de best
jan
3 lata temu
Brawo i jeszcze raz Brawo Panie Orban. A z targowicą Nowoczesną i tzw bandą POpapranców służącym interesom Merkel i Sorosa trzeba skonczyc i dać im w wyborach 5 %
bDzujGHf
XL-men.
3 lata temu
Na 100% będzie wojna religijna z islamistami w Europie , przy okazji zgnieciemy lewackich TERORYSTÓW !!!!
Polak
3 lata temu
Mr. Orban ist de best.
SiemawidzeniA
3 lata temu
Zlo swiatowe nr2 juz powoli sie rozpada I nic nie pomoga banksterzy a tym bardziej bandyta Soros.Kto sie zena zalozy ze Wegry I Polska dokoncza ta piekna robots?
papa dres
3 lata temu
Panie Węgier miał pan okazję pokazać swoją solidarność w pozbawieniu króla tronu i nic pan nie zrobił a to król pokroju timermansa
Frt
3 lata temu
W dwudziestym roku to napadli na polske opiekunowie kaczynskiego...poczytaj historie...
Madziar
3 lata temu
27:1 ....wycyka orban kaczyniaka jak nic
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić