o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Weronika Rosati na Kongresie Kobiet. Opowiedziała, dlaczego odeszła od Roberta Śmigielskiego

46
Podziel się

Weronika Rosati wzięła udział w panelu poświęconym przemocy wobec kobiet. Opowiedziała o przemocy w swoim związku i o tym, co ostatecznie zmotywowało ją do podjęcia decyzji o rozstaniu z Robertem Śmigielskim.

Weronika Rosati na Kongresie Kobiet
Weronika Rosati na Kongresie Kobiet (Agencja Gazeta)
bDSZQqdN

Weronika Rosati: Chroniłam córkę

"Gdy odchodziłam, nie myślałam o sobie. Kobiety myślą, żeby chronić innych, nie siebie. Chciałam zabrać stamtąd córkę, żeby nie złamać jej psychiki, żeby nie widziała mojego upokorzenia" – mówiła aktorka na XI Kongresie Kobiet aktorka.

Weronika Rosati mówiła również o tym, że ludzie nie dowierzają kobietom doświadczającym przemocy i co gorsza – nie pomagają im. Na dowód opowiedziała historię, która jej się przydarzyła w ubiegłym roku. Robert Śmigielski miał ją zaczepić, kiedy spacerowała z córką po warszawskich Łazienkach. Miało dojść do szarpaniny. "Groził, że zabierze mi dziecko, zaczęłam krzyczeć: 'Porwali mi dziecko'. Nikt nic nie zrobił. Nic. Nikt nie zareagował" – wspominała.

bDSZQqdP

Jak mówiły inne uczestniczki panelu, często kobiety doświadczające przemocy wstydzą się przyznać do tego, co je spotyka. – A to nie my się mamy wstydzić, tylko nasi oprawcy. Kiedy to się, do cholery, zmieni? – zapytała retorycznie Weronika Rosati.

W marcu aktorka udzieliła wywiadu "Wysokim Obcasom", opowiedziała w nim o przemocy, jakiej miała doświadczać ze strony Roberta Śmigielskiego. "Rany na ciele się goją, siniaki znikają, ale te na duszy nigdy. Wyznanie tego, czego doświadczyłam, kosztowało mnie bardzo wiele. Jestem żywym dowodem na to, co spotyka ofiarę przemocy po tym, jak głośno o niej powie" – mówiła Rosati w "Wysokich Obcasach".

Na swoim profilu na Instagramie aktorka podziękowała organizatorkom Kongresu Kobiet. "To były wspaniałe pełne emocji, ważne spotkania a ciepło, zaangażowanie i solidarność uczestniczek mnie wzruszyła i dodała jeszcze większej siły przy pracy nad moją fundacją Siła Kobiety" – napisała Weronika Rosati.

bDSZQqdV
Zobacz także: Zobacz także: Jak kupić ubezpieczenie na wakacje przez internet?
bDSZQqeq
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(46)
Pytajnik
2 lata temu
Bo Łobuz kocha najbardziej .... Za mundurem panny sznurem ... A potem takie publiczne opowiastki, jak to się czuje taka jedna z drugą źle ... Czy Baby myślą jak podejmują decyzję ?
nooo
2 lata temu
Chciałbym wysłuchać jak to WSZYSCY!! faceci (a było ich sporo - łącznie z Weinsteinem) byli bardzo źli w stosunkach z Panią Weroniką. I ciekawe że z innymi partnerkami nie są aż tacy.
ggggggggggggg...
2 lata temu
W życiu jest róznie, nie tylko faceci są winni. Spryt kobiet nie ma granic. Sam to doświadczyłem.
bDSZQqer
Eliza
2 lata temu
Bardziej interesujące jest dlaczego wyszła za dwukrotnie żonatego ojca ośmiorga dzieci . Gdzież miała wtedy rozum schowany. Dzisiaj twierdzi , że to sadysta , on z kolei , ze trafił na roszczeniową modliszkę . Komu wierzyć ?
Analityk
rok temu
Straszna kobieta. Naiwni uwierzą w jej brednie. To bardzo bardzo zła kobieta. Niech zamilknie i zejdzie z mediów.
Najnowsze komentarze (46)
Cxytelnik
rok temu
Nocnik juz zostanie nocnikiem. Az starch pomyslec jak brali te panne w szolbiznesie.
ar
rok temu
akurat tej pani srednio wierze :) a nawet wcale .
Polak
rok temu
Ryj jak kibel
Rada
rok temu
dlatego dzieci robi się po ślubie a nie z żonatymi z inną facetami.
Ona
rok temu
Nikt nie pisze o niej to trzeba gdzieś blysnąć... A wyszło jak zwykle
Jjjk
rok temu
Masakra uspac
Vccdff
rok temu
Kobieta zawsze dziwica i zawsze niewinna.... Jest wiele osób które wypiera prawdę albo liczy się tylko p.r.
janek
rok temu
co to za paszkwil na tej fotce
bDSZQqej
Jagoda
rok temu
Puchar przechodni nic nie wspomniał o pozycjach a szkoda
Igor Wigor
rok temu
Jak POpychac to wszyscy,jak bulka nakarmic to zaden.Meszczyzni to Dymaki bezlitosne
Sutener
rok temu
Weroncja koncz juz ,wsydu bezwstydnikowi oszczedz-tz.ojcu
jarek
rok temu
To kobieta o wstrętnej osobowości złośliwa, mściwa i kłamliwa, chytra koniunkturalna puszcza się zazwyczaj z majętnymi facetami a jak coś jej nie pasuje to robi mu wstręty-uciekać od tej kobity bo to ani ładne i jak widać przyjemne, ja taką też poznałem, straciłem majątek ale się jej pozbyłem pomógł mi Dr Glinka!
Jasia
rok temu
Uwierzy jej tylko ta ktora przezyla to samo. Latwo oceniac z boku nie znajac przemocy w malzenstwie.
Ojciec
rok temu
Panie matki są perfidne poderwie zrobi sobie dziecko i do sądu 25 tys.alimenty wstyd taka osoba jak jest taka uczciwa nie powinna żądać alimentów i niebyło by przemocy!!!!!!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić