Wróć na

Wiadomo, kiedy zaczną kopać przy "złotym pociągu"

177
Podziel się

Po pierwszych niepowodzeniach związanych z zebraniem dokumentacji niezbędnej do prac polegających na dostaniu się do "złotego pociągu", wreszcie mamy dobrą wiadomość.

Wiadomo, kiedy zaczną kopać przy "złotym pociągu"
(East News, Monkpress)
bCGYLCiJ

Już niedługo kopanie się rozpocznie. Jak podaje tvn24.pl, ciężki sprzęt wjedzie w wyznaczone miejsce już w połowie maja. To efekt załatwiania licznych pozwoleń – m.in. tego od PKP czy na wycinkę drzew. Odkrywcy mówią, że brakuje im jeszcze zezwolenia od konserwatora zabytków, ale to już podobno tylko formalność.

Kopanie na 65. kilometrze trasy kolejowej Wałbrzych - Wrocław nie będzie trwało długo. Zajmie podobno od kilku do kilkunastu dni.

O „złotym pociągu" głośno zrobiło się w sierpniu zeszłego roku. Od tamtego momentu tajemnicze tunele z okolic Wałbrzycha rozbudzają wyobraźnię nie tylko dwójki poszukiwaczy, ale także tysięcy Polaków.

bCGYLCiL

Sprawa budzi wiele kontrowersji. Część osób śledzących sprawę wierzy, że pod ziemią może znajdować się legendarny pociąg, w którym hitlerowcy ukryli zrabowane podczas wojny złoto. Inni uważają, że w doniesieniach odkrywców nie ma słowa prawdy. Badania przeprowadzone jakiś czas temu przez ekspertów z AGH potwierdzają obecność tuneli, ale z odczytów urządzeń wynika, że żaden pociąg tam nie stoi.

bCGYLCjm
KOMENTARZE
(177)
BBB
4 lata temu
Może to być największe znalezisko w historii a urzędasy to blokują, blokują. To powinno być od reki załatwione!!!
xd
4 lata temu
Nareszcie !!!
Agata
4 lata temu
Już pisałam kiedyś do wykopów nie dopuścić mniejszości żydowskiej czyli PO , KOD i Nowoczesnej , bo rozszabrują całą zawartość razem z wagonami i lokomotywą. Ta nacja jest strasznie pazerna.
bCGYLCjn
skot
4 lata temu
Może lepiej nie wykopywać tego pociągu? Są już roszczenia własnościowe, Żydzi uważają, że im powinien być oddany ten pociąg, podobnie Niemcy i Rosjanie. Polacy wykopią jeden pociąg, a będą musieli oddać trzy. Jeśli nie oddadzą to będą antysemitami, albo faszystami. Szalom alejhem
J9
4 lata temu
Nasistowskie zloto jest dawno zpozytkowane. Czy po nienieckich bandytach z okresu wojny cos dobrego moglo zostac - zostalo to co widzielismy; zniszczone miasta, okaleczeni ludzie i masa grobow!!! To spadek po bandyckiej niemieckiej bandzie.
Najnowsze komentarze (177)
hey
4 lata temu
Jak tam będzie bursztynowa komnata to Polacy zaraz w podskokach wręczą Rosjaną.
magman biggej
4 lata temu
po co niemcy robili złoty pociąg ? mieli pociąg do złota
Harpun
4 lata temu
W Indiane Jonesa tez pewnie wierzycie
wszyscy potra...
4 lata temu
Znów aldżazira będzie w Wałbrzychu kręcić reportaż ???
kxd
4 lata temu
Indiana Jones powraca w polskiej wersji
Tictac
4 lata temu
Dobrze jak tory chociaż znajdą . :)
Romek
4 lata temu
Przecież to rozdymana bzdura. Tam nie ma żadnego pociągu !!!
Luter
4 lata temu
I tak okaże się, że to przedwojenne dobra kościelne.
bCGYLCjf
szakal
4 lata temu
weźcie coś napiszcie konkretnego na ten temat albo nie piszcie nic
Jacek Z.
4 lata temu
Ile tego podniecenia tym pociągiem!!! A tam nic nie ma. Znajomy, który siedzi w tym temacie twierdzi, że ten pociąg dojechał do stacji "B" około 6 km od Dzierżoniowa i tam go rozładowano na ciężarówki. Cały "skarb" został 'zdeponowany' w 19 "pałacykach", głównie na południe i południowy-wschód od Walimia. Synowie i wnuki SS-manów objeżdżają teraz te dworki i sprawdzają stan ich ukrytych skarbów.
Dziki
4 lata temu
Zostawcie go pod ziemia, nic dobrego z tego nie bedzie. Juz slysze skowyt zydow, ruskich i niemcow ze zawartosc pociagu byla im zrabowana. Polski podatnik zaplaci za wydostanie pociagu z podziemii dla wyzej wymienionych nacji.
konkretny
4 lata temu
mam nadzieję, że jak okaże się iż nie ma tam żadnego pociągu złotego, to Ci "znalazcy" poniosą poniesione przez państwo koszty
Księgowa
4 lata temu
złoty pociąg to "pendolino nowaka"; nowak to wie najlepiej.
sondor
4 lata temu
Kiedyś mówiono, że telewizor można samemu zrobić -potrzebna skrzynka i stary nocnik -g....o widać i g...o słychać, tak i z tym pociągiem może być, z tą odmianą że ani widu ani słychu!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić