o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Wiceminister Janusz Kowalski ostro o sędziach Sądu Najwyższego

58
Podziel się

Wiceminister aktywów państwowych dosadnie skomentował czwartkową uchwałę sędziów Sądu Najwyższego. - Ja mam w nosie tych 60 profesorów, bo ja jestem za Polakami. To nie są dla mnie autorytety - powiedział Janusz Kowalski.

Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych
Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych (East News, Jacek Domiński)
bEJvnPkl

Wiceminister Janusz Kowalski był w czwartek gościem programu "Polityka na ostro" w Polsat News.

- Dziś jestem, jako poseł, obrażany przez sędziów, którzy uzurpują sobie prawo decydowania o tym, co w Polsce jest prawem, a co nie. Pamiętamy dokładnie, co stało się za sowieckiej okupacji 12 grudnia 1981 roku - chodzi o dekret, który był sprzeczny nawet z Konstytucją PRL - powiedział Kowalski.

Wiceminister dodał, że "dziś mamy bardzo podobną sytuację", bo "Sąd Najwyższy podjął decyzję, mając świadomość, że łamie Konstytucję". Zdaniem Kowalskiego, sędziowie przekroczyli swoje uprawnienia.

bEJvnPkn

Dariusz Joński, poseł Inicjatywy Polskiej, stwierdził, że po takiej wypowiedzi o sędziach wiceminister Kowalski powinien podać się do dymisji.

Zobacz także: Zobacz też: Michał Kamiński zdumiony decyzją prezes TK Julii Przyłębskiej

Uchwała Sądu Najwyższego

W czwartek trzy Izby Sądu Najwyższego podjęły uchwałę dotyczącą udziału w składach sędziowskich osób wyłonionych przez nową KRS. Z uchwały wynika, że mamy do czynienia z nienależytą obsadą sądu, gdy występuje w niej sędzia wyłoniony przez nową KRS.

bEJvnPkt

Jak podkreśliła I prezes SN Małgorzata Gersdorf, uchwała ta nie obowiązuje wstecz. To znaczy nie dotyczy orzeczeń wydanych przez takich sędziów przed podjęciem uchwały przez trzy izby SN oraz "orzeczeń, które zostaną wydane w toczących się w tym dniu postępowaniach na podstawie Kodeksu postępowania karnego przed danym składem sądu".

W uchwale odrębnie potraktowano orzeczenia, które zapadły do tej pory przed Izbą Dyscyplinarną SN. Uchwała ma zastosowanie do wszystkich orzeczeń tej izby bez względu na datę ich wydania.

- Sędziowie Sądu Najwyższego powołani w tak dramatycznie wadliwych procedurach na przyszłość nie powinni się podejmować orzekania, bo ich orzeczenia w sposób trwały będą skażone podejrzeniem braku bezstronności - powiedział w uzasadnieniu uchwały trzech Izb SN sędzia Włodzimierz Wróbel.

bEJvnPku

Źródło: Polsat News, WP.PL

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJvnPkO
KOMENTARZE
(58)
kapsel
2 lata temu
potrzebny mi kałaszznikow i załatwię sprawę jak trzeba
oliver
2 lata temu
jaki jaki, taki kowalski -kolesie z opola...
zxcv
2 lata temu
koszmar
bEJvnPkP
men
2 lata temu
Brawo Kowalski...
Rozum
2 lata temu
Czy 60 kłamców ma rację czy jeden sprawiedliwy ?
ben
2 lata temu
kultury ani wrodzonej ani nabytej, prostactwo Kowalskiego 100% towe
salatkowa TK
2 lata temu
Zamknac mordy! Sad idzie!
beneficjent
2 lata temu
Bracia ubeckie emerytury nie wrócą,z VAT też ukrucili,z komornikami już trudno zrobić interes,musimy obalić pis,bo jak żyć,
Tomek
2 lata temu
To nie jest 60 profesorow.
cbk
2 lata temu
Konstytucję łamie rząd, którego postępowanie lada moment zacznie konkurować ze stalinizmem
GOść
2 lata temu
To prawda te stare pokomunistyczne tylko szkodzą Polsce w głowach im się poprzewracało .
RoberTo
2 lata temu
Zobaczymy, a czas to pokaże jaki będzie twój bilans na koniec urzędowania. Zobaczymy twój notes i co tam zapisałeś. Służby Narodowe na pewno przenicują twoje zapiski strażniku aktywów państwowych. Czemu nie polskich. Zagraniczne cię interesują. Aidp.
marian
2 lata temu
jeśli taki minister tępy ma gdzieś prawo i konstytucję i nawołuje do anarchi już nie powinien być vice bo to jest przestępca który dąży do wojny domowej
bEJvnPkH
Antypis
2 lata temu
obatelu kowalski,do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając w zamian nic.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić