o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Arkadiusz Jastrzębski
|

Więcej wojsk USA w Polsce. Antoni Macierewicz: będą nowe bazy

36
Podziel się

Są plany, aby w najbliższym czasie w Polsce powstały bazy materiałowe armii Stanów Zjednoczonych - powiedział szef MON Antoni Macierewicz. Zdaniem ministra każdemu roztropnemu rządowi i narodowi - który chce być niepodległy - powinna towarzyszyć maksyma: "Chcesz pokoju, szykuj się do wojny".

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz
Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz (Forum, Adam Chełstowski)
bDgdJqFx

- Wojska USA będą powiększały swoją obecność zgodnie z koniecznościami wynikającymi z sytuacji geopolitycznej - stwierdził Macierewicz na antenie TVP Info. Wyjaśniał, że obecne w Polsce wojska NATO, są rozmieszczane tak, "aby były zdolne do działania w każdym momencie jakiegokolwiek zagrożenia naszych granic".

- Już dzisiaj możemy powiedzieć, że tych wojsk jest nieporównanie więcej niż zapowiadano rok temu - dodał minister podczas wywiadu na Westerplatte, po uroczystości z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Zobacz też: Tego o Antonim Macierewiczu mogłeś nie wiedzieć

bDgdJqFz

Macierewicz mówił też, że rząd Beaty Szydło skoncentrował swój wysiłek m.in. na "przekonstruowaniu i wzmocnieniu polskiej armii, tak żeby w przyszłości była ona w stanie powstrzymać każdego napastnika, a dzisiaj, aby mogła współdziałać skutecznie z siłami amerykańskimi, z siłami NATO".

"WOT to konsekwencja poruszenia patriotycznego wśród młodzieży"

Macierewicz był pytany w TVP Info także o ocenę sytuacji, w której - zanim powstały Wojska Obrony Terytorialnej - w różnych jednostkach paramilitarnych Polacy zaczęli się przygotowywać na ewentualną agresję".

bDgdJqFF

Według szefa MON była to "z jednej strony reakcja na próbę wyeliminowania wartości patriotycznych i narodowych z życia społecznego rządów liberalnych".

- Z drugiej strony to była spontaniczna reakcja na dramat smoleński, na to, co się stało z polską elitą, na straszliwą śmierć i późniejsze, agresywne kroki Federacji Rosyjskiej: działania w Gruzji, na Ukrainie, groźby wobec państw bałtyckich czy narastające zagrożenie ze Wschodu - dodał minister.

- WOT jest konsekwencją tego poruszenia patriotycznego z jakim mieliśmy do czynienia, z jakim mamy nadal do czynienia wśród polskiej młodzieży. Polska młodzież jest świadoma, że tylko silna armia jest zdolna zagwarantować nam niepodległość i dlatego tak się do niej garnie - stwierdził.

bDgdJqGa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(36)
d
3 lata temu
Zgodnie z konstytucją i prawem zwyczajowym to okupacja.Jak długo bedziecie zezwalać tej szydło na ciemiężenie narodu w postaci maciorewicza? który rozdaje Polskę izraelowi?
aa
3 lata temu
kiedys ruskie teraz amerykany
jóźwa beznogi
3 lata temu
ja cierpie dole. Co tu komentować. Ręce i reszta rzeczy opada
bDgdJqGb
123
3 lata temu
zagrozenie to obywatele widza ze strony chorego psychicznie maciorki i jemu podobnych oraz tabunow miernot karierowiczow i kaczych czopkow, ktore obsiadly wszystkie stolki i stoleczki
On
3 lata temu
A te nowości to antoni odkrył przed wizytą w psychiatryku czy już po wizycie ?
Najnowsze komentarze (36)
Fe
3 lata temu
6000 ruskich propagandystów codziennie trolluje takąe i dzisiaj
n.p.
3 lata temu
... dobrze, że Antoni wiecznie nie będzie bo nie jest święty
ore
3 lata temu
niecierpliwie czekam na dymisje tego faceta
HGW
3 lata temu
Byli Rosjanie teraz Amerykanie i oto im chodziło?
Basia
3 lata temu
A co na to soltysowa? Szykuje sie wojna ze stara wulka
Baca
3 lata temu
Ten facet jest Tak glupia I mowi to jeszcze na tle Orla polskiego
Baca
3 lata temu
Znowu sie 5obie pochzanilo. Pisu nato nie chce widziec. Bedziesz Musial Sam bronic granic widlami. Taka technike ma pis
ggg
3 lata temu
jak Bóg chce kogos ukarac,to najpierw odbiera mu rozum...w oczach tego człowieka widac narastajacą paranoję,a swój strach zasłania "troską" o bezpieczenstwo kraju...przypominam temu panu ze amerykanie od 200-tu lat prowadza z kims wojny,na cudzym terenie,i ZAWSZE tylko oni maja z tego korzysci,naród okupantów.
bDgdJqFT
targowica
3 lata temu
Następni zaborcy ? I TYM razem sprowadzeni przez polskich zdrajców.
gośc
3 lata temu
czemu minister nie zostanie odwołany? Prezes nie widzi szkodnika? .......musi odejść! musi odejść!! musi odejść !!!!!
Luka palu
3 lata temu
Będą Tak jak śmigłowce okręty opl itp. Klamca
znawca sprawy
3 lata temu
A po co? Zeby USA sobie w Polsce zrobilo kolejna wojne o bogactwa naturalne w krajach osciennych i Polska wygladala jak Syria?Narazie gdzie jankesi od 200 lat sie pojwaili, nawet trawa nie rosnie a ludzie zdychaja z glodu.O to chodzi Panie Izaak Singer?
Lekarz
3 lata temu
PiS to choroba psychiczna!!!!
Gość
3 lata temu
Antoni jesteś niepoprawnym optymistą łudzisz się nadzieją że jankesi będą nadstawiać łeb za Polskę, nigdy nie fikną do Rusa bo nie mają szans. Amerykanie są w Polsce po to by bronić swoich firm w przypadku gdyby Polacy chcieliby się wyzwolić
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić