o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Więcej za jabłka, mniej za ogórki szklarniowe. Dane z giełdy warzywnej Bronisze

0
Podziel się

Za jabłka płacimy coraz więcej. Za to ceny arbuzów powoli będą spadały. Mamy dane o cenach warzyw i owoców z giełdy Bronisze.

Truskawki uprawiane przez pana Bogumiła
Truskawki uprawiane przez pana Bogumiła (WP.PL, Paweł Orlikowski)
bDYgOsHp

Ostatnie dwa tygodnie nie były łatwe dla sprzedawców warzyw i owoców. Wszystko dlatego, że przez upały część klientów wybierała robienie zakupów w klimatyzowanych marketach, a nie od ulicznych sprzedawców.

Jak zmieniały się ceny warzyw i owoców w ostatnich dniach? Spadła cena cebuli, za kilogram zapłacimy ok. 3 zł. Za kilogram ubiegłorocznej marchwi – 1,3 - 1,7 zł, a za młodą marchew zapłacimy 2 – 2,5 zł. Najbardziej w górę poszła cena pomidorów czerwonych (z 2,0 zł/kg do 3,0-3,5 zł/kg). Nie zmieniły się ceny pomidorów malinowych (ok. 4 zł/kg). Spadła cena ogórków szklarniowych do poziomu 1,0-1,5 zł/kg, za to wzrosła cena ogórków gruntowych z 1,75 zł/kg do 3-4 zł/kg.

bDYgOsHr

A co z owocami? Ceny jabłek krajowych pną się w górę. Ceny w zależności od odmiany od 1,0 nawet do 2,5 zł/kg. Coraz większe dostawy arbuzów z Włoch i Grecji – cena spadła powoli z 3,2 do 2,5 zł/kg. Importerzy przewidują większy spadek cen w najbliższych dniach.

Zobacz także: Obejrzyj: Truskawki. Jak przedłużyć im życie
bDYgOsHx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYgOsHS
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić