oprac. oprac. Arkadiusz Stando
|
aktualizacja

Wiedźmin i Wiedźmin 3: Dziki Gon pobiły rekordy na Steamie. Od premiery nie było takich liczb

13 reakcji
12
1
0
Podziel się

Niesamowite, ile potrafi zdziałać dobrze nakręcony szum wokół jednego serialu. Popularność powieści Andrzeja Sapkowskiego w adaptacji Netflixa można zauważyć nie tylko w serwisie streamingowym i księgarniach. Właśnie padły rekordy wszech czasów liczby aktywnych użytkowników grających w "Wiedźmina" oraz "Wiedźmin 3".

"Wiedźmin" bije rekordy na Steamie
"Wiedźmin" bije rekordy na Steamie (Materiały prasowe)

93,835 aktywnych graczy na Steamie, wedle statystyk podawanych na serwisie Steamcharts, to aktualny rekord gry "The Witcher 3: Wild Hunt". I został ustanowiony właśnie dziś, w niedzielę 29 grudnia 2019 roku pomimo, że premiera gry miała miejsce w maju 2015 roku. Podobnym wyczyn zaobserwujemy w przypadku pierwszej części przygód Geralta.

W grę "The Witcher: Enhanced Edition" zagrało 12010 użytkowników Steama, co również jest rekordem wszech czasów na Steamie. Jedynie druga część gry nie cieszy się taką popularnością, ale mimo to, zaobserwowano wzrost liczby grających od 19 do 29 grudnia z pułapu 800 aż do 6400 graczy.

Wiedźmin jest wszędzie - na Netflixie, w księgarniach, na Steamie ale i YouTube

Podczas, gdy książki Andrzeja Sapkowskiego rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, gracze powracają do gier, na serwisie YouTube znajdziecie fanów utworu "Toss A Coin To Your Witcher". Miliony osób słuchają utworu śpiewanego przez serialowego barda, Jaskra. Co więcej, pojawiają się dziesiątki, a może nawet setki coverów utworu.

0
12
1
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić