Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

Wielka akcja CBŚP. Zatrzymani w czterech województwach

10
Podziel się

Prawie 340 policjantów brało udział w zmasowanej akcji CBŚP. Efekt to rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej, 28 osób zatrzymanych, blisko 100 przeszukań i przejęcie 39 sztuk broni.

Akcja CBŚP. Rozbito grupę przestępczą - 28 osób zatrzymanych
Akcja CBŚP. Rozbito grupę przestępczą - 28 osób zatrzymanych (CBŚP)
bFdPhBuJ

Aż cztery województwa objęła zmasowana akcja CBŚP. Policjanci przeprowadzili kontrole, rewizje i zatrzymania na terenie woj. świętokrzyskiego, mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego. Wszystko po to, by podejrzane osoby zostały zatrzymane jednocześnie i aby nie mogły się ze sobą porozumiewać.

Chodzi o śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się nielegalnym handlem bronią i amunicją. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń grupa działała w okresie od października 2017 roku do stycznia 2020 roku.

bFdPhBuL

Do akcji doszło w niedzielę. Zaangażowanych w nią było blisko 340 policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji, w tym pirotechnicy CBŚP oraz dodatkowo biegli z KWP w Radomiu i Krakowie. W związku z faktem, że osoby mogły posiadać przy sobie broń palną, dynamiczne zatrzymania części podejrzanych zostały przeprowadzone przez policjantów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Kielc, Radomia i Lublina.

CBŚP. Część broni znajdowała się w skrytkach

W ramach tych działań funkcjonariusze CBŚP przeszukali ponad 100 obiektów i zatrzymali 28 osób podejrzanych. W wyniku przeprowadzonych przeszukań policjanci odkryli i zabezpieczyli 39 sztuk broni palnej głównie długiej, a także 1500 sztuk amunicji różnych rodzajów. Ponadto zabezpieczono części konstrukcyjne broni palnej oraz osprzęt do broni np. tłumiki dźwięku. Część zabezpieczonej broni znajdowała się w skrytkach, specjalnie przygotowanych do jej przechowywania.

bFdPhBuR

Jak informuje CBŚP, zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Kielcach, gdzie prokurator przedstawił części osób zarzuty dotyczące handlu bronią palną, a pozostałym posiadania broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia. Ponadto 5 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 6 osób zostało tymczasowo aresztowanych.

bFdPhBuS

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Sondaż. "Bardzo ciekawa druga tura"
bFdPhBvm
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(10)
sens
2 lata temu
Jeżeli to są politycy , lub tak zwana elita ,lub milionowi złodzieje to im nic nie grozi .
wicek
2 lata temu
" przejęcie 39 sztuk broni. " Rzeczywiście sukces na skale światową ... 28 zatrzymanych , każdy miał swojego gnata , no z małym wyjątkiem , jeden z nich miał dwa przy sobie.
gosc
2 lata temu
w wolnym i demokratycznym kraju obywatele mają prawo do posiadania broni to jakim krajem jest polska ?
bFdPhBvn
irrr
2 lata temu
prawdopodobnie sędzia ich wypuści
Wiocha
2 lata temu
Toż to gang nad gangi. Ludzie u chłopa wincej tego złomu z 2wojny światowej się znajdzie za butelke bimbru... Nie trzeba tylu policjantów. Toż to marnowanie naszych pieniędzy.
hehe
2 lata temu
No i WOT rozbrojony.
Marcin
2 lata temu
Taka duża akcja to naprawdę nie lada wyzwanie, tym bardziej że jedna wtyka mogłaby wszystko zaprzepaścić. Brawo.
drt
2 lata temu
mali swiadkowie koronni
fio
2 lata temu
Meksyk blisko efekt polityki Rządzących
J23
2 lata temu
SPACYFIKOWALI PRAWDZIWYCH PATRIOTÓW, NADCHODZĄ CIĘŻKIE CZASY, A ZDRAJCY Z BOŚP ROZBILI WAŻNĄ GRUPĘ
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić