o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Wielka awantura o aborcję. Są decyzje

30
Podziel się

"Nie" dla liberalizacji prawa aborcyjnego. Sejm w głosowaniu odrzucił obywatelski projekt ustawy komitetu Ratujmy Kobiety.

Wielka awantura o aborcję. Są decyzje
(PAP, Paweł Supernak)
bDUGvjkl

Sejmowa większość "za" zaostrzeniem prawa aborcyjnego. Większością posłów PiS zadecydowano, że do dalszych praw w komisji sejmowej przejdzie jedynie radykalny projekt ustawy zaostrazający prawo aborcyjne. Nie oznacza to jednak, że zmiany w prawie nastąpią.

Wielka niespodzianka podczas głosowania. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Prawo i Sprawiedliwość nie miało odrzucać obywatelskich projektów ustaw, by nie "wyrzucać głosu obywateli do kosza". Przeciw ustawie liberalizującej aborcyjne prawo zagłosowało jednak 230 posłów. 173 chciało jej dalszego procedowania, 15 wstrzymało się od głosu.

Sejm mógł przyjąć jedną z dwóch opcji. Jedną z nich był obywatelski projekt komitetu Ratujmy Kobiety, który proponował, by polskie prawo pozwalało na usunięcie ciąży do 12. tygodnia bez dodatkowych warunków, a po tym terminie w wypadku, gdy ciąża zagrażałaby życiu matki lub gdy do ciąży doszło np. w wyniku gwałtu.

bDUGvjkn

Druga możliwość to całkowity zakaz aborcji. Komitet Stop Aborcji oprócz samego zakazu proponował, by kobiety, które zdecydowały się usunąć ciążę, były karane nawet więzieniem.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUGvjkO
KOMENTARZE
(30)
zooord
5 lata temu
Ze skrajności w skrajność ze złodziejstwa na fanatyzm religijny,brak słów...
a
5 lata temu
To jesli ciaza zagraza zyciu matce to teraz zabijamy matke zeby mogla dziecko urodzic! CHORE!!
abw
5 lata temu
kolejne odwracanie uwagi od czegoś innego ...
bDUGvjkP
ciemna masa
5 lata temu
Witam w ciemnogrodzie .... . Swoją drogą to ciekawe czy rządzący interesują się po urodzeniu tymi wszystkimi niechcianymi dziećmi i pomagają im dorosnąć w normalnych warunkach ?
emigrant
5 lata temu
średniowiecze i zabobon. kraj rzadzony przez kościół to biedny i zacofany kraj. wspołczyje kobietą
Najnowsze komentarze (30)
lop
5 lata temu
tak ty martwa dziecka nie urodzisz to prawda ,ale dziecko po aborcji calkiem sie nie urodzi wiec aborcja moze byc wskazana ,jezeli dziecko zagraza twojemu zyciu,mozesz wybrac ,ale jezeli nie ,masz prawo jego urodzicw sumie to znam kilka osob ,ktore nie moga miec dzieci , a tak naprawde moga bo sa plodne ,z tym ,ze jak urodza to sami umra,decyduja inne choroby jak bezplodnosc,wiecw ciaze zajda bez problemu ,ale jezeli urodza tak zgon im grozi,i takie osoby maja tylko prawo wyboru,dlatego,ze kazde zycie jest wazne zarowno matki ,jak i dziecka,ale nawet te kobiety beda sie mordowac jak zajada w ciaze dla ciecka wiec kobieta kobiecie nie jest rowna
Katoliczka 50...
5 lata temu
Może tak zmusić bezdzietnych facetów(księży też) może też kobiety po 35tce aby płacili na dzieci niczyje, a rodzica którzy nie wychowuje swoich dzieci aby płacił(a) godne alimenty. Decyzje o aborcji to tragedia kobiet, krytykujmy ale nie zakazujmy.
jagrazka
5 lata temu
Zauwazcie Panstwo ze temat aborcji wraca co jakis czas aby odwrocic uwage spoleczenstwa od problemow ktore dotycza kazdego z nas , to jest temat zastepczy ktory ma okreslony cel i to kazda opcja polityczna tego uzywa
22
5 lata temu
Rzymsko-katolicki wirus toczy Polskę
BOLO
5 lata temu
Wyobraźcie sobie paradę komunistów chcących prawa do mordowania obszarników czy kapitalistów Wybraźcie sobie paradę neonazistów chcących prawa do mordowania Żydów. Pewnie wydaje wam się to niedorzeczne, sprzeczne z obecnymi normami? Na pewno tak. Mimo że mamy wolność wypowiedzi to uważacie, że prawo do woloności słowa ma swoje granice i tacy ludzie jak komuniści czy neonaziści nie mają prawa głosu w publicznej debacie. No a paradować w intencji dopuszczenia mordowania nienarodzonych dzieci jakoś pozwalacie i uważacie że jest OK. Jakież to urocze
isowcy
5 lata temu
zplodnic wszystkich pisowcow - ss...........wcow
OJCIEC DYREKT...
5 lata temu
Otwieram gabinet po nazwą 'aborcja na życzenie'.COŚ CZUJE ŻE TO BĘDZIE ZŁOTY INTERES!!
TRAGEDIA
5 lata temu
TO JEST KURRRR WOLNOŚĆ HU NIE WOLNOSC JEB CIEMNOGRÓD ZEBY RZADZIŁ ALE SYF
bDUGvjkH
k1
5 lata temu
PIS i radykalni katolicy to to samo co radykalni muzulmanie
NIE PLATFORM...
5 lata temu
I po co ten krzyk ,sejm mógł przyjąć jedną z dwóch opcji i jedną przyjął ,teraz sobie poleży bo PIS dobrze wie ze głosowanie za całkowitym zakazem aborcji by go położyło na amen na łopatki a tak jednej z porąbanych stron zamknie gębę na jakiś czas ,co do plakatu " martwa nie urodzę ,urodzisz z z ciebie wycisną dziecko ,ty zostaniesz martwa" .
Anty
5 lata temu
Jak dobrze, że jestem bezpłodna!! Nawet na siłę mnie nie zaleją...!!!
gość
5 lata temu
Radykalny fanatyzm PiSu doprowadzi do jakiejś katastrofy w tym kraju. Z ciężkim bólem muszę powiedzieć że wolałem już afery PO, robiły chyba mniej szkody obywatelom, bo robiły tylko szkodę materialną, a PiS szkodzi zdrowiu i życiu, to już jest przesada.
inka
5 lata temu
moje ciało i dziecko i nikt nie będzie mówil co mam zrobić jeśli np. dziecko urodzi się chore. W Polsce jest wiele lekarzy, którzy mimo ustawie i tak przeprowadzą aborcję, a jak nie tu to pojadę za granicę.
jen
5 lata temu
Coś się dzieje,ciekawe co maskuje d...pa Maryni.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić