o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Wielka Brytania. Rząd przyjrzy się wizom bogatych Rosjan

12
Podziel się

Amber Rudd brytyjska minister spraw wewnętrznych zapowiedziała, że rząd przyjrzy się wizom, które wydano bogatym obcokrajowcom, w tym – rosyjskim inwestorom. Rudd poprosiła urzędników o sprawdzenie możliwości dalszego zaostrzenia przepisów.

Theresa May podkreślała w parlamencie, że w Londynie "nie ma miejsca" dla skorumpowanych rosyjskich elit
Theresa May podkreślała w parlamencie, że w Londynie "nie ma miejsca" dla skorumpowanych rosyjskich elit (PAP, PAP/EPA)
bDYPzlFh

We wtorek brytyjska premier Theresa May powiedziała w parlamencie, że w Londynie "nie ma miejsca" dla skorumpowanych rosyjskich elit, co zostało odebrane przez komentatorów jako sugestia wzmocnienia liczby śledztw przeciwko Rosjanom, którzy dysponują znacznym majątkiem o nieznanym pochodzeniu.

W trakcie przesłuchania przed komisją spraw wewnętrznych Izby Gmin, Rudd została spytana o około 700 Rosjan, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii w latach 2008-2015 na podstawie tzw. wizy pierwszej klasy, przyznawanej osobom, które prowadzą przedsiębiorstwa i zobowiązały się do zainwestowania co najmniej 2 milionów funtów w brytyjskich funduszach inwestycyjnych.

bDYPzlFj

Na pytania komisji Rudd odpowiedziała, że system przyznawania wiz bogatym obcokrajowcom został zmieniony w latach 2015-16, co skutkowało obniżeniem liczby pozytywnych decyzji wizowych o 84 proc.

Jednocześnie brytyjska minister zapowiedziała, że w obliczu wzrostu napięć pomiędzy Wielką Brytanią a Rosją po próbie zabójstwa byłego pułkownika GRU i współpracownika brytyjskiego wywiadu Siergieja Skripala poprosiła swoich urzędników o przyjrzenie się możliwości dalszego zaostrzenia przepisów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: BBC

bDYPzlFK
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(12)
Polak
3 lata temu
niech angole przyjrzą sie swojemu podwórku i najpierw zrobią śledztwo w sprawie tego skri coś tam przypala a potem oskarzają całą Rosję
Wolność dla R...
3 lata temu
Oligarchowie rabują ten piękny kraj Rosję i żyją na.calym świecie w luksusach Narodzie Rosyjski- czas zrobić u siebie porządek , czeka na Was cały wolny świat by Was wesprzeć.
gb-pasztety
3 lata temu
Kiedy w koncu przyjdzie to zapowiadane ocieplenie i zatopi co niektore wyspy???
bDYPzlFL
ko
3 lata temu
tereska-śmieć
Stan
3 lata temu
Rosjanie zainwestowali w Londynie 17,5 mld funtów . ( banki, klub piłkarski , akcje spółek , restauracje, kluby ,przemysł itd ) głównie po to aby wyprać trefne pieniądze. Wtedy nikt nie pytał skąd je mają. Wątpię by brytyjski rząd to skasował.
asf
3 lata temu
theresa gey,królowa angli to żydówka pochodzą z niemiec a do nioemiec przypetali sie z włoch poczytajcie czarna szlachta wenecka
mnmnm
3 lata temu
Ta pol- baba jest gorsza od Merkel!
Prawda
3 lata temu
Polaku nie mozesz liczyc na Polski rzad bo oni ustalaja ze zdrajcami z uk polityke przeciw rosji badz madry Polaku
Prawda
3 lata temu
uwaga Polaku zdrajcy zabiora twoje pieniadze na granicy mozesz miec 1000. £ uwaga takie na siłe wstrzymywanie ludzi na wyspach bo wszyscy uciekaja
Prawda
3 lata temu
Kłamie teraz zabieraja pieniadze na lotniskach Polakom ktorzy wracaja z uk do Polski bo np. Polak nie pamieta hasła do swojego internetowego konta
gość
3 lata temu
To ich zaboli.
aha na pewno
3 lata temu
Trochę za późno Tereska. Londyńskie City od lat miele brudną kasę ruskich oligarchów, włoskiej mafii czy latynoskich karteli. Jak się przeprowadzą do np. Singapuru to co zrobicie? call center? Najpierw uśmiechy i umizgi do bandziorów a teraz "będziemy sprawdzać", guzik im zrobicie bo dla was kasa jest wazniejsza niż honor.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić