Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Wielka ofensywa Lidla. Wchodzi nawet do galerii handlowych

9
Podziel się

Zakopane, Lubin i Łódź - w tych miastach jednego dnia Lidl otworzył trzy placówki. W stolicy Tatr to pierwszy sklep sieci. Lubiński Lidl wpisuje się natomiast w nową strategię sieci.

Wielka ofensywa Lidla. Wchodzi nawet do galerii handlowych
(East News)
bEUPbUFx

Lidl systematycznie rozwija sieć swoich sklepów w Polsce. W ostatnim czasie jednak mocno przyspieszył. W czwartek 20 lipca otworzył aż trzy markety. A znane są już plany kolejnych otwarć.

Największy sklep otwarto w Łodzi przy ul. Pabianickiej 116. Ma powierzchnię ok. 1400 m kw. Ok. 800 m kw. mają natomiast nowe sklepy w Zakopanem przy ul. Zborowskiego 2A oraz w Lubinie przy ul. Sikorskiego 20. Jak dowiadujemy się z lokalnych mediów, w stolicy Tatr na otwarciu obecny był nawet ksiądz. Co ciekawe, w ramach inwestycji niemieckiej sieci na całej długości wyremontowana została ul. Zborowskiego. To pierwszy sklep niemieckiej sieci w tym mieście

bEUPbUFz

Uwagę branży najbardziej przyciąga jednak Lidl w Lubinie. To trzeci sklep sieci w dolnośląskiej miejscowości, ale jego lokalizacja nie jest typowa. Powstał w galerii handlowej Cuprum Arena. Wcześniej funkcjonowała tam Alma, a więc dyskont zastąpił delikatesy. Niemiecka sieć nie zamierza na tym poprzestać i już planuje otwarcia w kolejnych dużych obiektach - w Opolu, Krakowie, Czeladzi czy Kępnie.

Zobacz także: Zobacz także: Zakaz handlu w niedzielę. Sklepy chcą zmian w Kodeksie pracy

Nowe sklepy to placówki nr 14., 15. i 16. otwarte w tym roku. Tym samym Lidl w Polsce ma już ponad 620 sklepów. Do Biedronki wciąż jeszcze daleko. Sieć z owadem ma w Polsce już ponad 2720 sklepów.

bEUPbUGa
KOMENTARZE
(9)
owad
4 lata temu
żal modyfikowane żarcie a niech ludzie kupuja i sie truja przynajmniej interes sie kreci
bolo
4 lata temu
DZIWNE W TYM JEST TO ZE ,JAK my chcemy wpomóc nasz handel to nam nie wolno,ewidentnie "bruksela" niszczy polski handel ,bo gospodarke juz zniszczyła,a co do cen w tych sklepach to nawet sie nie ustosunkowala centrala lidla czemu u w polce sa wyzsze ceny niz w takiej angli ,skoro 4 x około maja wyzsze pobory angole od polaków ,gdzie jest władza polska ja sie pytam czemu nic nie robi ,a nie wydac zgody raz i drugi na otwarcie sklepu niech sie naucza ,ograniczyc te markety gdzie sie człowiek nie ruszy to same biedronki i lidle ,ze o tych francuskich nie spomne,a szewca czy innego małego punktu usługowego nie uswiadczysz ,pustynia całkowita niczym jak ta błedowska :( ehh.
efekt pińcet ...
4 lata temu
No proszę - szkopska sieć sklepów ma się w Polsce świetnie!
bEUPbUGb
Rvg
4 lata temu
Nie kupuj od niemca . Kod 59 na początku kodu kreskowego iznavza produkt z Polski. Jak go nie ma to nie kupuj. Walic szkopow
lewaki to krz...
4 lata temu
ECH. Ludzie jak takie barany, chcą mieć lepiej, a kupują u zachodniej konkurencji. Dopóki nie zaczną wspierać Polskiego biznesu będą dalej wyjeżdżać za pracą i lepszym życiem
Marek
4 lata temu
Spokojnie, spokojnie.Za 5 lat zamkną te nowo otwarte sklepy na jeden dzień pod przykrywką zamknięcia sklepu.Tymczasem " matka-córka" zostania otwarta na nowa.Ludzie będą się cieszyć remontem, a tak naprawdę znowu przez lata będą płacić mniejszy podatek.Tak to wygląda w Polsce
KUPUJĄCY TU I...
4 lata temu
A CO TO TEN LIDL. DZIURAWIEC JEDEN. TAKI SAM JAK BIEDRONKA.
jajcoooo
4 lata temu
Jak najdalej od Niemców- już lepiej ruskich wpuscic
antyszwab
4 lata temu
Pieniądze na tą "ofensywę" dostali od zachodnich banków na "rozwój europy środkowo-wschodniej". W przypadku polskich stoczni nazwano to "niedozwoloną pomocą".
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić