Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski19.12.18 (08:08)

Wiemy, co trafi na wigilijne stoły. Co trzeci Polak nadal wybiera żywego karpia

Nie do wszystkich trafiają apele obrońców praw zwierząt i celebrytów, którzy już od lat nawołują do zakazu sprzedaży żywych ryb. Nie pomaga nawet decyzja kilku z największych sieci handlowych, które postanowiły, że żywego karpia sprzedawać nie będą. Aż co trzeci Polak deklaruje, że zakupi go właśnie w tej formie.
East News

Prawie co drugi Polak chciałby wprowadzenia zakazu sprzedaży żywych ryb. Zdania w tym temacie są jednak podzielone. Jak wynika z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna dla o2.pl, co piąta osoba nie ma na ten temat zdania, a aż co trzecia jest przeciwna takiemu pomysłowi.

Ariadna
REKLAMA

Większość nie planuje kupić żywego karpia. Być może za sprawą wielu akcji, w które zaangażowały się m.in. Maja Ostaszewska i Kinga Rusin, albo przez wzgląd na wygodę, aż 63 proc. badanych nie kupi na Wigilię żywego karpia. Na tę formę zdecyduje się jednak co trzeci Polak.

Ariadna

Wielu chciałoby zakazu, ale fakt, że sklepy sprzedają żywe ryby nie jest tak wielkim problemem. Różnica między tymi, którzy oceniają sprawę pozytywnie, a tymi, którzy negatywnie - jest nieznaczna. Jednak co piąta osoba nie ma na ten temat zdania.

Ariadna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Badanie przeprowadzono na panelu Ariadna w dniach 7 - 10 grudnia 2018 roku przy wykorzystaniu metody CAWI na próbie 1050 dorosłych Polaków.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij