Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Paulina Brzozowska
Paulina Brzozowska
|
aktualizacja

Wiemy, dlaczego książę William nie nosi obrączki!

13
Podziel się

Chociaż małżeństwem Kate i William są już ponad 6 lat, to na palcu księcia nie ujrzymy obrączki. Jego małżonka pozostała wierna tradycji, z kolei następca tronu postanowił zmienić panujące zwyczaje. Wiemy, dlaczego podjął taką decyzję.

Wiemy, dlaczego książę William nie nosi obrączki!
(Getty Images)
bEKfsKFx

Obrączka ślubna to symbol wiecznej miłości. Według tradycji nosimy ją na palcu serdecznym prawej ręki. W większości krajów nosi się je jednak na lewej ręce, ze względu na to, że żyły palca serdecznego lewej ręki są bezpośrednio połączone z sercem. Kiedy tradycja się pojawiła, ozdobę nosiły wyłącznie kobiety. Dlaczego w Polsce nosimy obrączki na prawej dłoni? Dlatego, że kobiety na znak solidarności z wdowami po Powstaniu Styczniowym przekładały obrączkę na prawą dłoń. Miał być to symbol żałoby.

Niezależnie od tego, na której dłoni nosimy symbol małżeństwa, książe William postanowił całkowicie z niego zrezygnować. Podczas gdy jego żona, księżna Kate nie rozstaje się ze swoim pierścionkiem zaręczynowym i złotą obrączką, na dłoni następcy tronu nie ujrzymy żadnej biżuterii. Czy to znak, że nie jest szczęśliwy w małżeństwie, a może wymóg dworskiej etykiety? Nic z tych rzeczy!

bEKfsKFz

Tuż po ślubie Williama i Kate, Pałac Kensigton wystosował oświadczenie, z którego dowiedzieliśmy się, że brak obrączki na dłoni księcia to po prostu kwestia gustu. William po prostu nie lubi biżuterii i źle się w niej czuje, dlatego zerwał z tradycją i postanowił z niej zrezygnować. Oczywiście po konsultacji z jego małżonką.

Książe nie jest jedynym znanym mężczyzną, który odmówił noszenia ślubnej obrączki. Obecny prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, również nie nosi małżeńskiego symbolu. I chociaż Melanię poślubił 12 lat temu, przez cały ten okres nie pokazał się publicznie z obrączką na palcu. Najwyraźniej nie czuje takiej potrzeby.

Wielu mężczyzn wyznaje podobne poglądy do księcia Williama i Donalda Trumpa. Część z nich uważa, że obrączka jest niemęska lub przeszkadza im w pracy. Ilu mężczyzn, tyle gustów. Najważniejsze jest, żeby nie robić nic wbrew własnym upodobaniom.

bEKfsKFF
bEKfsKGa
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(13)
małżonek
4 lata temu
Ja przez 44 lata nie noszę obrączki a do 50- ciu malżeństwa brakuje dwóch lat i co toż to żadna rewelacja
Art
4 lata temu
nosi ale na innym palcu....;)
Michał
4 lata temu
Witam. Kiedyś nosiłem obrączkę cały czas, ciągle ją obracałem na palcu, jak nie założyłem bo sie spieszyłem do pracy to ciągle mi brakowało jakbym coś zgubił. Ale w momencie jak urodziła mi się córka, zacząłem zdejmować obrączkę i zegarek żeby przypadkowo nie podrapać dziecka, i odzwyczaiłem się od noszenia tak samo szybko jak szybko się przyzwyczaiłem.
bEKfsKGb
marek
4 lata temu
ja nosze obrączkę od dnia ślubu czyli od 25 lat
asfafs
4 lata temu
Tu raczej chodzi o kwestie bezpieczeństwa..
ALICJA
4 lata temu
Płyn pielęgnujący do kąpieli NIVEA BABY Nie uczula delikatnej skórki dziecka . Pianka bardzo długo się utrzymuje co daje maluszkowi przyjemną zabawę w wodzie . Płyn bardzo łatwo się zmywa . Bardzo dobrze oczyszcza skórę pozostawiając ją przyjemną w dotyku , nawilżoną oraz delikatnie pachnącą .
A kogo to ??!...
4 lata temu
A ch.y mnie te patalachy interesuja!
wierność
4 lata temu
obrączka uwiera tych co zdradzają , nawet piecze palec i drażni , nie da się nosić , po prostu nie należy zdradzać jak przyrzekło się miłość kobiecie to trzeba dotrzymać słowa .
Gad
4 lata temu
Też nie noszę obrączki, tylko na ważniejsze uroczystości lub imprezy rodzinne. Nie lubię żelastwa przy ciele. Kwestia gustu i tyle.
io
4 lata temu
Mój mąż nosi 24/dobę a ja praktycznie po ślubie zdjęłam i nie noszę... w ciąży puchly mi palce i się odzwyczaiłam, gdzieś leży i to nie ma dla mnie znaczenia.
stay with me
4 lata temu
Mimo, że jestem kobieta, to znam ten problem. Mi wszelka biżuteria, czy to obrączka, pierścionek, łańcuszek, po prostu przeszkadza. Dokładniej to uczucie uwierania. Kiedy już okoliczność zmusza mnie do założenia obrączki, czy tez innej biżuterii, to przez cały czas noszenia skupiam się tylko na tym, żeby to ściągnąć.
sad
4 lata temu
bo jest pedałem
Baz
4 lata temu
Nie ładnie
bEKfsKFT
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić