o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Więzili ją i wielokrotnie gwałcili. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

52
Podziel się

Dwóch mężczyzn uwięziło 24-letnią kobietę w garażu w małej miejscowości pod Fromborkiem. Swoją ofiarę bili i gwałcili. Sąd Okręgowy w Elblągu skazał sprawców okrutnej zbrodni, do której doszło w styczniu ubiegłego roku.

Więzili ją i wielokrotnie gwałcili. Zapadł wyrok w głośnej sprawie
(pexels)
bDpnhVTV

24-latka umówiła się ze swoim znajomym w miejscowości Wielkie Wierzno koło Fromborka. Na miejscu okazało się, że czeka na nią dwóch mężczyzn: Łukasz T. i Artur K. W nocy z 13 na 14 stycznia 2016 roku mężczyźni uwięzili kobietę w garażu i wielokrotnie zgwałcili. Wypuszczając swoją ofiarę grozili, że ją zabiją jeśli doniesie o zdarzeniu policji.

W trakcie śledztwa prowadzonego przez prokuraturę w Braniewie ustalono, że tamtej dramatycznej nocy kobieta doznała także uszczerbku na zdrowiu w wyniku pobicia. Po pięciu miesiącach Sąd Okręgowy w Elblągu wydał wyrok. Mężczyźni, którym groziło nawet 15 lat pozbawienia wolności spędzą w więzieniu 5 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

oprac. Filip Skowronek

bDpnhVUy
KOMENTARZE
(52)
machiavveli
4 lata temu
5 lat za okrutny gwałt zbiorowy? to jakieś żarty , polski wymiar sprawiedliwości jest chory, powinni dostać min 10,a ofiara wysokie odszkodowanie. A potem dziw, że PiS widzi problem w niezawisłości sądów? Ja jak patrzę na ich pracę i wyroki się nie dziwię
batrix359
4 lata temu
5 lat za takie przestępstwo to śmiech, takiego sędziego to powinni najpierw zgwałcić i pobić, a dopiero potem niech orzeka, ciekawe jaki wtedy byłby wyrok. Żenada z taką sprawiedliwością.
on
4 lata temu
Więzić ich i gwałcić. Oko za oko ząb za ząb :)
bDpnhVUz
Polak
4 lata temu
5 lat??? To przecież nie jest nawet śmieszne... Ktoś jeszcze uważa, że PiS nie ma racji robiąc reformy w tej "sitwie" sędziowskiej??
Local hero
4 lata temu
Ciekawe ile sędzia dostał w łapę? Korupcja I zepsucie w wymiarze sprawiedliwości nie zna granic.
Najnowsze komentarze (52)
Alan
3 tyg. temu
Sprawcy powinni dostać po 50 lat odsiadki z ciężkimi robotami albo bezwzględne dożywocie z ciężką pracą do końca życia. JEŚLI TO RECYDYWIŚCI, TO SĄD POWINIEN ORZEC KARĘ ŚMIERCI, A SPRAWCÓW PUBLICZNIE POWIESIĆ KU PRZESTRODZE INNYCH. Dodatkowo zasądzić pozbawienie praw publicznych, konfiskatę mienia w całości i po 500 tysięcy zł odszkodowania dla pokrzywdzonej od każdego ze sprawców.
rochel57
4 lata temu
Pięć lat ? Wykastrować i pięć lat, to jeszcze OK.
Anarchista
4 lata temu
Porwanie, przetrzymywanie, bicie, gwałcenie, a do tego zastraszanie, czyli groźby karalne pozbawienia życia. W sumie 5 latek do odsiadki. A może wyjdą jeszcze wcześniej, za dobre sprawowanie? Oto państwo prawa wg polskich sędziów, świętych krów, nietykalnych nadludzi, którzy sądzą innych, a sami mają immunitety i dożywotnią pajdę w postaci gigantycznych uposażeń wypłacanych w ramach kuriozalnego wymysłu zwanego "stanem spoczynku". I dlatego ludzie się radykalizują.
J@
4 lata temu
5 lat za gwalt uszczerbek na cale zycie a 10 lat za posiadanie naturalnej rosliny. Chory kraj i wymiar sprawiedliwosci. Oby im w wiezieniu dziury rozpychali codzien pod prysznicem
5l
4 lata temu
Chore
tak
4 lata temu
5 lat to KPINA I SKANDAL, PONIŻENIE POWTÓRNE DLA OFIARY. Może jak sąd doświadczyłby takiego okrucieństwa to by przejrzał na oczy.
tak
4 lata temu
powinno się podawać imię i nazwisko sędziego opinii publicznej wówczas bardziej by się poczuwał do odpowiedzialności za swoją pracę
zibilbn
4 lata temu
Śmiech na sali ale z drugiej strony przy naszym sądownictwie mogło być gorzej bo mogło być tak że sędzia by orzekł ze to ta kobieta sprowokowała tych mężczyzn do takiego zachowania i wypuścić ich na wolność ale nie mieli wujka w kaście sędziowskiej i idą siedzieć co prawda tylko na 5 lat ale jak na nasze sądownictwo to nie jest chyba źle.
bDpnhVUr
sredniowiecze...
4 lata temu
dobrze ze kler nie spalil jej za nierzad - ha ha ha
dex
4 lata temu
w anglii jeszcze gorsze wyroki wydaja, a recydywiste gwalciciela wypuszczaja na wolnosc, albo zmniejszaja mu po apelacji bezwzdledne dozywocie za gwalt z zabojstwem na mozliwosc ubiegania sie o warunek po 15 latach..
kl
4 lata temu
ziobro atakuje tylko peowcow......pezetperowcy esbecy i pedofile koscielni nadal nietykalni [ wszyscy razem jezdza z szyszko na polowania ]
kl
4 lata temu
ziobro atakuje tylko peowcow......pezetperowcy esbecy i pedofile koscielni nadal nietykalni [ wszyscy razem jezdza z szyszko na polowania ]
Śmiech na sal...
4 lata temu
Tylko czekać kiedy rodzice, chłopacy takich kobiet zaczną z bezradności brać sprawy w swoje ręce i obcinać sprawcom takich przestępstw jaja.
Tomasz
4 lata temu
Nie Sąd, ale Sędzia. Pan obrońca to,,załatwi".Dlatego jest jak jest.Kiedyś smyk bał się kary.Dziś? sanatorium. Dlatego zapłacę abonament RTV, jak bandyta w więzieniu też będzie płacił.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić