o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Wirus z Chin dotarł do Francji. Dwa potwierdzone przypadki: jeden w Paryżu, drugi w Bordeaux

13
Podziel się

Koronawirus 2019-nCoV dotarł już do Francji. Minister zdrowia tego kraju Agnes Buzyn poinformowała, że u dwóch chorych stwierdzono zakażenie tym wirusem. Jeden z nich jest w szpitalu w Paryżu, drugi w Bordeaux.

Minister zdrowia Francji Agnes Buzyn: mamy dwa przypadki zakażenia koronawirusem z Chin
Minister zdrowia Francji Agnes Buzyn: mamy dwa przypadki zakażenia koronawirusem z Chin (East News, ALAIN JOCARD/AFP/East News)
bEilpbyZ

- Pacjent z Bordeaux ma 48 lat, wrócił z Chin, był w Wuhan. Skontaktował się z lekarzem 23 stycznia - poinformowała mówi Agnes Buzyn. Jak dodała pacjent od wczoraj jest w izolatce w szpitalu w Bordeaux. Ustalono już, że od czasu przyjazdu do Francji utrzymywał kontakt z tuzinem ludzi.

Człowiek ten, jest z pochodzenia Chińczykiem. Na stałe mieszka w departamencie Żyronda. - W Wuhan był w podróży służbowej - stwierdziła minister Buzyn. Tuż przed powrotem do Francji był w Holandii.

bEilpbzb

O pacjencie z Paryża wiadomo o wiele mniej. - Wiemy, że ta osoba pojechała do Chin, ale nie wiemy, czy była w Wuhan - powiedziała minister.

- Prawdopodobnie są inne przypadki zakażenia wirusem w Europie - oceniła francuska minister zdrowia. - To jest pożar i musi być powstrzymany - dodała Agnès Buzyn.

Pierwsze przypadki zachorowania na zapalenie płuc wywołane koronawirusem 2019-nCoV pojawiły się pod koniec grudnia w Wuhan w środkowych Chinach. Wirus szybko się rozprzestrzenia. Zaraziło się nim już około 900 osób w Chinach, 26 z nich zmarło.

bEilpbzh

Poza Chinami koronawirusa wykryto też w Tajlandii, Korei Południowej, Singapurze i Arabii Saudyjskiej (po jednej osobie zakażonej w każdym kraju), a także w Wietnamie oraz Japonii (po dwa przypadki). Drugi przypadek zakażenia tym wirusem odnotowano także w USA. 63 inne osoby w tym kraju objęte są obserwacją.

W piątek potwierdzono także pierwszy przypadek zakażenia wirusem w Nepalu. To student, który wrócił na świąteczną przerwę do domu. Studiuje na uczelni w Wuhan.

Żródło: lefigaro.fr, lemonde.fr

bEilpbzC
KOMENTARZE
(13)
Mapa
rok temu
EC RF WC
Technicznabie
rok temu
Trzeba wiedzieć jakie argumenty stosują wszyscy którzy posiadają status osoby chorej psychicznie... można spróbować chwilę pomyśleć
Bbc
rok temu
Coś strasznego na dużą literę, znaczy znowu atakuje... Prawdopodobnie to nigdy się nie wydarzyło..
bEilpbzD
Piotr
rok temu
Co za wiarus można czuć się bezpiecznie... ponoć chłonie wszystko co jest na pełnym gazie..bez kitu ciągle mi nie można dac rady.
Zenek M.
rok temu
Zakładam sekte i ogłaszam koniec świata, przyjmuję tylko 18 latki i razem będziemy czekać na koniec w wielkim łóżku...
Jam Łasica
rok temu
Juz sa 3 potwierdzone przypadki we Francji i 1 w Australii w Melbourne
marek
rok temu
co pis zrobi z wirusem :-) opanuje ustawą :-)
pawel
rok temu
virus mutant wymknął się po cichu z laboratorium +++
Alan
rok temu
Epidemia strachu
Biznes
rok temu
Zobaczycie ze fundacja Billa Gatesa za kilka tygodni znajdzie antidotum na ten warius i beda sprzedawac szczepionki na ktorych zbija krocie.
Lekarz
rok temu
nie odbierajcie przesyłek z CHIN ,bo tragedia pewna
qqqq
rok temu
Kiedyś ludzie chorzy na grożne choroby i obszary na których ta choroba występowała byli izolowani ale to było w czasach ciemnoty. Teraz w czasach tolerancji i ogólnej akceptacji nie można ograniczać wolności jednostki a że przy tym umrze ileś tam ludzi to czy to ważne przecież i tak jesteśmy złem dla tej planety. Prawda? Nie można tak sobie strzelać do ludzi, poza tym to kosztuje. Prościej zatrudnić malutki wirusik i zostawić otwarte granice, jeszcze tylko oskarżyć nietoperze i reszta sama się zrobi.Proste.
tom
rok temu
no i się zaczyna, a pisałem wczoraj o przesyłkach z chin, dziś pisali z rana że zagrożenia nie ma a wieczorem.....
bEilpbzv
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić