o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Wisła. Fala ścieków z Warszawy dotarła do Płocka. Nowe informacje

29
Podziel się

Wisła. Awaria kolektorów przesyłających ścieki do oczyszczalni "Czajka" w Warszawie. Fala nieczystości dotarła do Płocka. Pobierane są próbki wody do badań.

Awaria oczyszczalni ścieków na Wiśle w Warszawie
Awaria oczyszczalni ścieków na Wiśle w Warszawie (East News)
bDzIPUdh

Awaria w oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie. W piątek przed południem czoło ścieków dotarło do Płocka.

Jak powiedział PAP dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego w płockim Urzędzie Miasta Jan Piątkowski, obecnie nie ma zagrożenia dla mieszkańców tego miasta.

Piątkowski powiedział, że Wodociągi Płockie pobierają próbki wody do badań, ale z pierwszych informacji stan wody jest oceniany jako dobry.

bDzIPUdj

Rano o wynikach badań wody w Wiśle w Warszawie mówił w "Sygnałach dnia” radiowej Jedynki minister środowiska Henryk Kowalczyk.

- Straty środowiskowe będą ogromne. Badania, które robi Inspekcja Ochrony Środowiska, pokazują, że ilość azotanów jest 20 razy większa po spływie ścieków i wymieszaniu ścieków z wodą w stosunku do wody przed spływem - stwierdził. - To powoduje wiązanie tlenu, wobec tego tlenu w wodzie zaczyna brakować i z tego powodu zamiera życie - dodał.

Ilość azotanu amonowego po awarii kolektorów warszawskiej oczyszczalni ścieków zwiększyła się 43 razy.

Zobacz także:

Warszawa. Awaria oczyszczalni ścieków "Czajka". Ekspert alarmuje

bDzIPUdp
Zobacz także:

Wisła. Awaria oczyszczalni "Czajka" w Warszawie. Jest decyzja władz. Nowe informacje

Warszawa. Awaria oczyszczalni ścieków "Czajka"

Każdej sekundy do Wisły trafia 3 tys. litrów ścieków z uszkodzonej instalacji warszawskiej oczyszczalni "Czajka”. We wtorek rano doszło do awarii jednego z kolektorów przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Wówczas uruchomiono kolektor zapasowy. Jednak w środę on także uległ awarii. Od tego momentu ścieki są wtłaczane prosto do Wisły.

Inspekcja Ochrony Środowiska zawiadomi prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez MPWiK w Warszawie "w związku z ponad dobowym opóźnieniem poinformowania służb o wystąpieniu poważnej awarii i zagrożeniu zanieczyszczeniami komunalnymi z Warszawy" - poinformowała Agnieszka Borowska, rzecznik Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

bDzIPUdq

Jak tłumaczył jeszcze w środę prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski rurociąg przesyłowy w oczyszczalni "Czajka" zepsuł się we wtorek. Wówczas zadziałał zapasowy kolektor. Gdy zepsuł się drugi rurociąg, w środę rano doszło do zrzutu ścieków do Wisły. "Wtedy niezwłocznie powiadomiono służby i opinię publiczną" - napisał wieczorem Trzaskowski na Twitterze.

Zobacz także:

Wisła. Awaria oczyszczalni ścieków "Czajka". Trzaskowski ostro komentuje

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

bDzIPUdr
Zobacz także: Zobacz także: "To nie idioci, to grupa łajdaków”. Były szef MSW ostro o aferze w Ministerstwie Sprawiedliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzIPUdK
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(29)
men
rok temu
Gdzie są zieloni i inne eko -tałatajstwo które tak broni środowiska naturalnego,nawet skowytu nie wydali, tak im podobają rządy lewków i dewiantów w Warszawskim ratuszu.....
Azja
rok temu
a gdzie były słuzby ? jak Peło w Gdańsku spuszczało scieki setki ton do motławy ? a gdzie były jak Peło spuszcza ścieki w WWa do Wisły ? haha nikogo tam nie ma ! Greenpissss i inne organizację pro eko pro dolar pro euro pro ruble ? nie ma :D ooo to widocznie pensyjki poszły na konta i gites mordy zamknięte haha frajerstwo za pieniążki wysłuży się wszędzie gdzie trzeba !
antykomer
rok temu
Trzaskowski to by połowę Polaków powybijał dla swojej kariery politycznej. Taki wielki włodarz. Gada to, co mu partia każe. Na pierdoły wydaje nie swoje pieniądze.
bDzIPUdL
Mona
rok temu
A może by tak Trzaskowski z Rabiejem i kadrą Urzędu Miasta Warszawy pokąpali się w Wiśle, jest tak gorąco uff!!!!!!
AAA
rok temu
Tak to właśnie jest, jak niekompetentni rządzą.Trzaskowski od początku nie nadawał się na stanowisko prezydenta miasta,zamiast zajmować się ważnymi dla miasta i mieszkańców Warszawy sprawami to wydaje nasze pieniądze na błahe rozrywki.Ale większość chciała tego gogusia to ma.
Najnowsze komentarze (29)
Gość
rok temu
Panie Premierze domagam się, zdymisjonowania Prezydenta Warszawy, bo szkodzi nie tylko warszawiakom, ale innym mieszkańcom Polski. W takim przypadku, obojętnie na przynależność partyjną taki człowiek powinien być usunięty ze stanowiska. Ja akurat jestem bezpartyjny i patrzę na łapy wszystkim bez względu na leg.partyjną. Po drugie nigdy w tej Polsce nie będzie dobrze, jak będziecie współrządzić z PO (KO), bo zawsze będą Wam szkodzić. Powinno być, jeżeli w Sejmie będziecie mieli większość do samodzielnego rządzenia, tak samo powinno być w terenie, żadnych stołków dla konkurencji, wtedy nie będzie problemu ustalenia kto zawinił, inaczej będzie przerzucanie się kto winny. Wspólne waśnie między Polakami, do niczego dobrego nie doprowadzą, cieszą się z tego tylko nasi wrogowie.
pllg
rok temu
Jakiś gruby urzędas z płockiego ratusza w radiowej Trójce powiedział że dadzą sobie radę i nie ma w ogóle obaw. Pozdrawiam mieszkańców Płocka.
P
rok temu
Już widać na Wiśle zdechłe ryby
Warszawiok
rok temu
Niech w Płocku piją co im warszawka podesłała smacznego
abwera
rok temu
polski juz nie ma, takie są fakty, a wszystko to wina polaków
Trzaskowski w...
rok temu
A ten frajer z ratusza od karty zboczeńców pieprzy że nic się nie stało !!!!
CNNNC
rok temu
Kto jest wlascicielem oczyszczalni ? Komu ja sprzedano . W Polsce caly przemysl jest sprzedany jak leci . Jestesmy jak kolonia . Jeszcze PO chcialo nam sprzedac Lasy Panstwowe jak leci i sprowadzic razem z Franciszkiem 300 tysiecy tych , co Niemcy nie chca u siebie
Medialne kata...
rok temu
Stężenie azotanów w Wiśle tuż za miejscem zrzutu ścieków osiągnęło "katastrofalne" 43 miligramy na litr. Dopuszczalne stężenie w wodzie pitnej wynosi 50 mg/l. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 1.12.2017
bDzIPUdD
zeplik
rok temu
z wawy zawsze scieki na cala pl lecialy!!!
Przywódca duc...
rok temu
Smacznego, życzy PiS
Szogun Bronek
rok temu
Wychłostać ratuszowe dziadostwo,przymusowa kąpiel w ściekach do ,,bulu,,...
kupacz z PO
rok temu
Stolec Trzaskowskiego płynie w darze do prezydenta Gdańska. Mają doświadczenie w truciu i zasmradzaniu Polski i Polaków
Peło
rok temu
Cieszcie się w Płocku, Toruniu, , Gdańsku i przygotujcie na powitanie stolica PO
informacja
rok temu
Trzaskowski szybko płynie za 3 dni zdobędzie Bałtyk
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić