Wróć na
oprac. Krystian Rosiński
|
aktualizacja

Witold Słowik odwołany ze stanowiska prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej

19
Podziel się

Witold Słowik nie jest już prezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Taką informację podała w czwartek PGZ i zapowiedziała rozpisanie konkursu na nowego prezesa, wiceprezesa oraz członków zarządu. To szósta zmiana na stanowisku prezesa Grupy w ciągu pięciu lat.

O odwołaniu Witolda Słowika (na zdjęciu) ze stanowiska prezesa poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa.
O odwołaniu Witolda Słowika (na zdjęciu) ze stanowiska prezesa poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa. (PAP, Piotr Polak)
bCYCfHkR

Decyzję o odwołaniach podjęło nadzwyczajne walne zgromadzenie PGZ. Teraz Rada Nadzorcza rozpisze konkursy na wakaty w zarządzie Grupy.

Ze stanowiskiem prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej pożegnał się Witold Słowik. Tymczasowo do pełnienia tej funkcji oddelegowany został Andrzej Kensbok z Rady Nadzorczej. To szósta zmiana prezesa PGZ w przeciągu ostatnich pięciu lat. "Rekordzistą" jest Wojciech Dąbrowski - na fotelu prezesa spędził dokładnie 2 lata i trzy dni (od grudnia 2013 do grudnia 2015 roku).

Oprócz Słowika, odwołani zostali również członkowie zarządu: Michał Kuczmierowski i Radosław Łabędzki-Domagalski. Natomiast do zarządu dołączy Michał Pietrzyk, który wcześniej powołany został do Rady Nadzorczej PGZ S.A.

bCYCfHkT

Zobacz też: Centralny Port Komunikacyjny. Oferty dla mieszkańców Baranowa do końca roku

Rada Nadzorcza już podjęła uchwałę o ogłoszeniu konkursów na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa i członków zarządu PGZ.

Przed dołączeniem do Rady Nadzorczej PGZ, Andrzej Kensbok był dyrektorem naczelnym ds. projektów strategicznych KGHM. Wcześniej natomiast pełnił rolę wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu.

bCYCfHkZ

Jakub Słowik z kolei zasiadał na fotelu prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej od września 2018 roku. Zastąpił wtedy na stanowisku Jakuba Skibę. Wcześniej natomiast Słowik był wiceministrem rozwoju.

Polska Grupa Zbrojeniowa składa się z ponad 50 spółek odpowiadających m.in. za produkcję uzbrojenia, amunicji i sprzętu dla wojska oraz zakładów remontowych pracujących na potrzeby armii. Ma udziały w ponad 100 spółkach. Natomiast 40 spółek podlega konsolidacji i współtworzy Grupę Kapitałową PGZ. Z przedstawionej w ubiegłym tygodniu prognozy finansowej wynika, że skonsolidowany wynik netto Grupy za ubiegły rok wyniesie co najmniej 100 mln złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCYCfHlu
KOMENTARZE
(19)
janusz
8 miesięcy temu
Ktoś robi "wiosenne porządki" i stołki obsadzi swoimi ?
ooooo
8 miesięcy temu
a odprawy idą
ekonom
8 miesięcy temu
Ile odprawy?
bCYCfHlv
Stary
8 miesięcy temu
Nowa miotła (Sasin) potrzebuje ciepłych posadek dla swoich ludzi.
KOP-2
8 miesięcy temu
Jedyna słuszna nowa słuszna zmiana dzieli naszą kasę swoim poprzez odprawy :) ))
Najnowsze komentarze (19)
❤️EROS❤️
8 miesięcy temu
Jesteś samotny? Masz ochotę na gorący ero flirt? Zagadaj do dziewczyny z Twojej okolicy na największym portalu randkowym w Polsce na www.panie.online
gość
8 miesięcy temu
Czy to jeden z inwestorów w fabrykę elektrowni wiatrowych co poszła z wiatrem na wybrzeżu??
wojak szwejk
8 miesięcy temu
rządzenie finansami w MON (F 35) to tak jakby kupić mercedesa i postawić go w ogródku bo pensja wystarczy tylko na spłatę kredytu a na paliwo nie ma skąd wziąć
Wernyhora
8 miesięcy temu
Koniec polskiego dobrobytu nadchodzi. Zacznie sie bieda i wyniszczenie. Chorzy beda umierac na ulicy, a szpitali nie bedzie pustych. Biada tym narodom, ktore sa przeludnione. Wszystkiereligie upadna, nadejdzie czas maszyn prowadzacych ludzi za reke. Biada nam biada
zjawa
8 miesięcy temu
Dojna zmiana musi wszystkich swoich aparatczyków ustawić zanim ich wszystkich odsuną od władzy
Tomek
8 miesięcy temu
ale reklama bon prixx
Tomek
8 miesięcy temu
Panie nie bój się F35 będą latać
pgz
8 miesięcy temu
to jedyna na swiecie firma kóra tylko odwołuje a nie produkuje nic!!!
bCYCfHln
Trop
8 miesięcy temu
No patrzcie państwo co to za wydarzenie !. Prawie tragedia !!!.
pzt
8 miesięcy temu
walka o kasę
mon
8 miesięcy temu
Stan Sił Zbrojnych RP, pięć lat po wybuchu wojny na Ukrainie, jest katastrofalnie zły. Modernizacja polskiego wojska jest fasadowa. Średnia wieku sprzętu jest praktycznie taka sama jak 20 lat temu. W ten sposób szykujemy się na to, aby podczas kolejnego konfliktu znów "polec z honorem", a nie sprawić, żeby to wróg ginął za swoją ojczyznę - piszą Witold Jurasz i Maciej Kucharczyk w opracowaniu dla Ośrodka Analiz Strategicznych.
Stary
8 miesięcy temu
Nowa miotła (Sasin) potrzebuje ciepłych posadek dla swoich ludzi.
pissnapis
8 miesięcy temu
kolejna 'dobra zmiana'...
Chyba
8 miesięcy temu
Nastepny przestał modlić sie do Jarka ?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić