o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Wizyty Jarosława Kaczyńskiego u prezes TK. Firma chroniąca jej apartamentowiec na celowniku służb

5
Podziel się

Pracownicy firmy ochraniającej apartamentowiec, w którym mieszka prezes TK Julia Przyłębska, znaleźli się na celowniku służb. Wszystko, przez zdjęcia, które mają dowodzić, że prezes PiS Jarosław Kaczyński był tam częstym gościem.

Jarosław Kaczyński sam wyznał, że Julia Przyłębska, to jego "odkrycie towarzyskie"
Jarosław Kaczyński sam wyznał, że Julia Przyłębska, to jego "odkrycie towarzyskie" (PAP, Paweł Supernak)
bEBXrBkR

- To jest moje odkrycie towarzyskie ostatnich lat, naprawdę przemiła osoba - stwierdził w maju 2019 roku w programie "Pytanie na śniadanie" Jarosław Kaczyński, mówiąc o swojej znajomości z Julią Przyłębską. - Ona jest prezesem Trybunału Konstytucyjnego, ale to są całkiem prywatne znajomości. Bardzo lubię u niej przybywać. Zresztą wiele osób u niej bywa - dodał. Kilka dni później "Gazeta Wyborcza" opisała, że prezes PiS bywa u Przyłębskiej kilka razy w tygodniu. Co więcej, czasem na kolacji u prezes TK towarzyszył mu premier Mateusz Morawiecki.

Dowodem na te częste spotkania miały być zdjęcia z monitoringu przedstawiające recepcję i wejście do apartamentowca przy al. Szucha, w którym mieszka Przyłębska. Skąd redakcja je miała? Cień podejrzeń padł na firmę ochraniającą budynek - City Security.

bEBXrBkT

Jak informuje "GW", jeszcze podczas zbierania materiałów do pierwszej publikacji, kontrolę budynku, w którym mieszka szefowa TK, przeprowadziła Służba Ochrony Państwa. Dwa tygodnie później za firmę City Security zabrał się Urząd Ochrony Danych Osobowych. Przeprowadzono łącznie trzy postępowania, ale - jak informuje "GW" - żadnych nieprawidłowości nie stwierdzono.

Zobacz także: Zobacz też: Nieobecny Jarosław Kaczyński. "To źle się skończy dla PiS"

Następnie do akcji wkroczył Departament Zezwoleń i Koncesji MSWiA oraz stołeczna policja. Rozpoczęły się też kontrole ZUS i urzędu skarbowego.

bEBXrBkZ

- Trudno tego nie łączyć z tym, co wydarzyło się w maju - mówi były wiceprezes firmy, Beniamin Krasicki.

Do akcji wkroczyły też media związane z PiS. Sugerowano powiązania byłego wiceprezesa z Rosją, stawiano zarzuty o udział w ujawnieniu zdjęć.

Mimo że kontrole nic nie wykazały, firma straciła kontrakt na ochronę apartamentowca, w którym mieszka prezes TK, a także wiele innych umów na ochronę obiektów państwowych. A byłych i obecnych pracowników firmy zaczęło wzywać na przesłuchania CBA - informuje "GW".

bEBXrBla

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

bEBXrBlu
KOMENTARZE
(5)
remmarek
2 lata temu
Z personami tego pokroju tak jest, przychodzi czas, że nawet jego ochroniarze przestają go kochać?
nick
2 lata temu
tak się tłumaczą kryptogeje
kokop
2 lata temu
Najlepiej wszystkich , którzy mówią prawdę ale przeciw pisowi wykończyć , wyciąć i będzie spokój.
bEBXrBlv
juytgbhgytgf
2 lata temu
jarku nie kryj sie z uczuciem,jako prezesunio dasz rozkaz wolfgangowi przyłebskiemu i przejmiesz jago kobiełę jako zapłatę za milczenie w/s twojej kolaboracji z komuna
Adam
2 lata temu
Monitoring prywatnego mienia nie powinien być udostępniany publicznie. Firma po prostu okazała się nie wartą zaufania. Właściciel apartamentowca nie powinien chcieć przedłużać umowy w interesie swoich klientów, którzy mają prawo do prywatności. Komuniści z Wyborczej udają oburzenie ale gdyby ktoś robił w podobny sposób zdjęcia im to krzyczeli by o państwie policyjnym.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić