Wróć na
oprac. Maciej Deja
|

Władimir Putin i spór z Polską. Ambasador Niemiec reaguje

31
Podziel się

Ambasador Niemiec w Warszawie zareagował na słowa Władimira Putina. Rolf Nikel przypomniał stanowisko Niemiec ws. Paktu Ribbentrop-Mołotow. Było to przygotowanie do "zbrodniczej wojny i brutalnego podziału Polski między hitlerowskie Niemcy a ZSRR".

Władimir Putin przekonuje, że Pakt Ribbentrop-Mołotow miał niewiele wspólnego z II wojną światową. Ambasador Niemiec Rolf Nikel zabrał głos w tej sprawie
Władimir Putin przekonuje, że Pakt Ribbentrop-Mołotow miał niewiele wspólnego z II wojną światową. Ambasador Niemiec Rolf Nikel zabrał głos w tej sprawie (Domena publiczna)
bCZpEheJ

Rolf Nikel zabrał głos ws. słów prezydenta Rosji. Władimir Putin przekonuje, że Pakt Ribbentrop-Mołotow miał niewiele wspólnego z II wojną światową i to Polska, a nie Rosja, jest bardziej odpowiedzialna za jej wybuch.

Ambasador Niemiec w Polsce przypomniał stanowisko swojego kraju w tej sprawie. "Pakt Ribbentrop-Mołotow służył przygotowaniu zbrodniczej wojny napastniczej hitlerowskich Niemiec przeciw Polsce" - napisał na Twitterze Rolf Nikel.

bCZpEheL

Władimir Putin i spór z Polską. Ambasador Niemiec reaguje

Dyplomata podkreślił, że w 1939 r. "ZSRR wspólnie z Niemcami uczestniczył w brutalnym podziale Polski". Przed Nikelem głos zabrał m.in. ambasador Estonii w Warszawie oraz Georgette Mosbacher. Słowa amerykańskiej dyplomatki wywołały zaskakującą reakcję ambasady Rosji w Warszawie.

Zobacz też: Władimir Putin szokuje. "Rosja testuje Polskę"

Reakcje zachodnich mediów są zgodne: Władimir Putin "przeszarżował" oskarżając Polskę o współudział w wywołaniu II wojny światowej.

Słowa Władimira Putina, wywołały reakcję premiera Mateusza Morawieckiego. Jego oświadczenie i sprawa Paktu Ribbentrop-Mołotow jest szeroko komentowana w zachodnich mediach. Głosu w tej sprawie do tej pory nie zabrał prezydent Andrzej Duda.

bCZpEheR

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCZpEhfm
KOMENTARZE
(31)
Jacek
9 miesięcy temu
To dopiero! Jednak nie wierzę, żeby Putin i jego świta zaakceptowali co przekazał wspólnik napaści na Polskę, pewnie to zmowa przeciwko cudownemu narodowi rosyjskiemu. Choć to porażka kompletna, kto wie jaki cel mają Rosjanie, bo nie wolno ich nie doceniać...
AAKT
9 miesięcy temu
Sowieci wymordowali polskich oficerów i ukradli co nie zostało ukryte. Wkroczyli do naszego kraju. Polska utraciła wschodnie tereny. Obszar Polski jest mniejszy pomimo anektowania zachodnich ziem. Stalin w gułagach wymordował miliony własnych i z podległych mu państw. Jakieś wątpliwości?
SaszaDawaj
9 miesięcy temu
Kłamca Putin Pinokio coraz bardziej upodabnia się do tłuściocha Kima
bCZpEhfn
umu
9 miesięcy temu
Niemcy są obecnie normalną demokracją i państwem dobrobytu, i w związku z tym potrafią się rozliczyć ze złą przeszłością historyczną. Natomiast Rosja jest nadal imperium tlącego się zła.
asdasd
9 miesięcy temu
I w tym momencie, pierwszy raz, chylę czoła za przyznanie się Niemiec do wojny.
Najnowsze komentarze (31)
FATIMA
2 miesiące temu
"Hospadi pamiłuj"...
Marian
9 miesięcy temu
Szczekacie jak te wiejskie burki na łańcuch. Powiedzał Putin tak czy siak bo taki miał kaprys. Stalin kazał zabić, okraść itd... Bo tak sobie wymyślił. I co dalej. Nic. Zwycięża prawo natury. Prawo silniejszego. Trzeba znać swoje miejsce w szeregu.
ku pamięci
9 miesięcy temu
Histerykom przypomnieć wypada stosunki Anglii i Francji- był można rzecz i "rozbiór", było Waterloo, ale chyba pamiętacie o Entente cordiale? Przy waszym "hist(e)orycznym myśleniu możemy skończyć jak sanacja w 39- część- ta napasiona przez Zaleszczyki na "emigrację"- a reszcie smród , głod i baty.
sagittarius
9 miesięcy temu
gdzie są kibole i narodowcy, którzy 11.11.2013 demonstowali przez ambasadą rosyjską? przecież to dziś jest najlepszy moment, by demonstrować z powiększonymi fotografiami sowieckiego kombryga Kriwoszeina z generałem Guderianem na defiladzie w Brześciu w 1939. Albo z fotografiami SS-Gruppenführera Reinefarth'a w otoczeniu kozaków podczas Powstania Warszawskiego.
krym 19
9 miesięcy temu
ruscy chcą odbudować imperium jak za stalina ale putin nie ma szans na to to chory człowiek który nie moze się pogodzic z taką sytuacją
maciek
9 miesięcy temu
Prezydent jeszcze nie dostał instrukcji co powiedzieć
berry
9 miesięcy temu
Pamiętajmy że Polska objęła przywództwo SZPICY więc Władimir będzie szczuł, zaczynał,itp. itd. Oby nie trzeba było wciągać kamaszy....
jur
9 miesięcy temu
Prawda jest taka, że to Rosjanie przebrani za amerykanów zrobili inwazję w Normandii.
bCZpEhff
Rafał Tojza
9 miesięcy temu
Będzie wojna jeszcze za panowania towarzysza Putina putinowicza
Marek
9 miesięcy temu
Słowa padły, przede wszystkim do narodu rosyjskiego, który w większości nie ma możliwości weryfikacji tych słów z innych źródeł. Te słowa swoje zrobią i większa część społeczeństwa rosyjskiego uzna je za prawdę objawioną. Przecież na większości terenów Rosjanie uważają 17 września za dzień oswobodzenia zachodnich terenów i pozbycia się "panów polskich" gnębiących ich bohaterski naród.
Bloop
9 miesięcy temu
No.no nie spodziewałbym się tego po Niemcach
KGB
9 miesięcy temu
Dzicz azjatycka to czego po tych mordercach sie spodziewac??? Najgorszy sort homo sapięs
Dftyh yang
9 miesięcy temu
Jest jakis film na yt kto rzadzi rosja, wydaje sie ze zazwyczaj od kilku wiekow ludzie powiazani z niemcami lub francja
umu
9 miesięcy temu
Niemcy są obecnie normalną demokracją i państwem dobrobytu, i w związku z tym potrafią się rozliczyć ze złą przeszłością historyczną. Natomiast Rosja jest nadal imperium tlącego się zła.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić