o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Władimir Putin ostro o ambasadorze w III Rzeszy Józefie Lipskim. "Bydlak i antysemicka świnia"

26
Podziel się

Prezydent Rosji podczas spotkania z kierownictwem rosyjskiego MON mówił o negocjacjach, jakie polski dyplomata prowadził z ówczesnymi władzami III Rzeszy. - Całkowicie zgadzał się z Adolfem Hitlerem ws. rozwiązania problemu żydowskiego - mówił.

Władimir Putin kontrowersyjnie o byłym polskim dyplomacie w III Rzeszy Józefie Lipskim
Władimir Putin kontrowersyjnie o byłym polskim dyplomacie w III Rzeszy Józefie Lipskim (East News, Pavel Golovkin)
bEEItMkB

Władimir Putin spotkał się z kierownictwem rosyjskiego Ministerstwa Obrony Narodowej. Podczas zebrania mówił o negocjacjach, jakie Józef Lipski prowadził z ówczesnymi władzami III Rzeszy ws. wspólnego rozwiązania problemu żydowskiego. Polski dyplomata miał obiecać dyktatorowi "wspaniały pomnik w Warszawie za wydalenie Żydów do Afryki" - informuje agencja TASS.

- To bydlak i antysemicka świnia, nie da się tego powiedzieć inaczej - mówił prezydent Rosji. Putin twierdzi, że ambasador RP w III Rzeszy miał "całkowicie zgadzać się z Hitlerem w jego antysemickich poglądach". Powoływał się na dokumenty, które zostały wywiezione do ZSRR po wojnie. Prezydent Rosji miał być "zdumiony sposobem rozwiązania kwestii żydowskiej w Polsce".

bEEItMkD

Putin stwierdził, że ma wystarczającą ilość materiałów w tej sprawie, aby nikt nie mógł zarzucić oszustwa. To nie pierwsza kontrowersyjna wypowiedź prezydenta Rosji w ostatnim czasie. Wcześniej zarzucił Polsce rozbiór Czechosłowacji w 1938 r. - Stawianie ZSRR i hitlerowskich Niemiec na jednej płaszczyźnie jest cynizmem - mówił.

Zobacz także: Zobacz też: Tusk bezlitośnie o Kaczyńskim: jest autorem największego kłamstwa, które podzieliło wspólnotę
bEEItMkJ

Źródło: tass.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEItMle
KOMENTARZE
(26)
etam
2 lata temu
Rożnica miedzy nimi jednak była wale w mowie i pisowni
marek
2 lata temu
Ciekawe jakich słów trzeba by użyć aby określić Lenina i Stalina ,którzy znajdują się na liście 10-ciu największych zbrodniarzy 20-go wieku.
ABC
2 lata temu
W Rosji zawsze tak było że zdanie władcy było niepodważalne. Dla władców Rosji wszytko co polskie było niedobre, poza targowiczanami i niektórymi komunistami. Żydzi natomiast od prawieków byli tam segregowani. Inteligencja żydowska i przedstawicie niektórych rzemiosł mieli prawo mieszkać w wielkich miastach. Biedota żydowska była prześladowana.W czasie II wojny inteligencja żydowska w Rosji kierowała zakładami pracy, wiernie służyła w NKWD.Po wojnie w Polsce, kiedy Rosjanie i PPR niszczyli polską inteligencję i patriotów, Żydzi zajmowali kierownicze stanowiska w fabrykach, urzędach i różnych instytucjach. Nic dziwnego że Putin staje się "obrońcą" Żydów i potępia polskiego ambasadora. A wyzwiska w tamtym kraju to codzienność. Żydzi przemycili wielu komunistów do Izraela z wojskiem Andersa którzy zdezerterowali a po powstaniu państwa Izrael założyli na wzór kołchozów kibuce , które do dziś istnieją
bEEItMlf
Hugo
2 lata temu
A kim pan jest panie Putin ???
Gruppenfuhrer
2 lata temu
Niestety ma rację z rozbiórkę Czech to jeden z głównych powodów dlaczego Czesi nie lubią Polaków
PL.
2 lata temu
Lata 30. XX w. były okresem narastania w Polsce wrogości wobec Żydów, która znajdowała wyraz we wszystkich obszarach życia społecznego (politycznym, gospodarczym, kulturalnym i codziennym). W tym okresie w kręgu prawicy, władz państwowych i środowisk kościelnych, ukształtował się konsens co do tego, że Żydzi są grupą, której najlepiej pozbyć się z kraju poprzez wymuszoną masową emigrację. Władze państwowe przynajmniej formalnie wciąż podtrzymywały zasadę równości wszystkich obywateli RP wobec prawa, ale w praktyce wprowadzano rozwiązania instytucjonalnoprawne, które dyskryminowały mniejszości narodowe. W przypadku Żydów dotyczyło to regulacji znacząco ograniczających możliwości tzw. uboju rytualnego (przy czym ograniczenia te – zgodnie z tekstem ustawy z 1938r. - miały po kilku latach zostać zaostrzone w kierunku jego całkowitego zakazu). Po drugie, ministerstwo oświaty w wyniku permanentnych burd antysemickich w praktyce zaakceptowało segregację Żydów i Polaków w salach wykładowych niektórych uniwersytetów (tzw. getto ławkowe), a także ograniczenia w dostępie Żydów na niektóre kierunki studiów (zasada tzw. numerus clausus). W praktyce władze państwowe zaakceptowały też dyskryminacyjne wobec Żydów statuty niektórych organizacji adwokackich i lekarskich oraz połączone z przemocą antyżydowską akcje organizowanego przez prawicę nacjonalistyczną bojkotu przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych prowadzonych przez Żydów. Systematyczna dyskryminacja mniejszości żydowskiej w całym okresie międzywojennym dotyczyła także zatrudnienia Żydów w sektorze państwowym (urzędy, kolejnictwo itd.) oraz minimalnych dotacji wobec instytucji szkolnictwa i opieki zdrowotnej,
Halina Samul
2 lata temu
Tak chce III wojna światowa
Historyk
2 lata temu
Każda wojna ma swoje ofiary także nie mamy oczym pisać. Jest 70 lat po.
Grześ...
2 lata temu
Od pomocy ruskie BROŃ NAS PANIE BOŻE ⚰️
Dawid
2 lata temu
Jeden na jeden
Wlad
2 lata temu
Nie ekscytujcie sie tak.nie wiadomo czy to w ogole powiedzial. Jakies dowody nagranie cokolwiek. Napisac mozna wszystko I o wszytkich. Mam wrazenie ze to moze byc celowa zagrywka na znienawidzenie. Prosze I dowody
pawelcs
2 lata temu
W historii już nie takie rzeczy widziano... swoją drogą chętnie bym te dokumenty zobaczył! Niech Putin je przekaże! Biorąc pod uwagę fakt, że Polacy zajęli Zaolzie (teren Czechosłowacji) dziwnym trafem po aneksji części Czechosłowacji przez Niemcy (po konferencji monachijskiej), to jakaś współpraca między rządem RP a Niemcami może była?
czarny
2 lata temu
Stawianie ZSRR i hitlerowskich NIEMIEC na prawdę nie jest w porządku ponieważ aparat bezpieczeństwa byłego ZSRR zamordował wiele więcej ludzi
bEEItMkX
XQZmoi
2 lata temu
Odgryza się za trudną sowiecką przeszłość jak się da, a mało się daje, Polską kryptopolakożerca się osłania. Podgryza, podgryza, bo ugryźć nie może. Nie tacy jak Putin łamali sobie na Polsce zęby mniej spruchniałe niż te rosyjskie. Atakuje tego co się nie obroni i oddać nie może - typowa rosyjska odwaga. Niczym Tymiński teczkami straszy. Taki odważny, a Tupolewa oddać się boi. Nie wie, że Tupolew to nadal prawnie terytorium Polski? Czyli "dominium" polskie w Smoleńsku.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić