o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

Władysław Kosiniak-Kamysz na konwencji PSL-Koalicji Polskiej. Uwziął się na jedną osobę

47
Podziel się

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz na konwencji w Sandomierzu przedstawił program na wybory parlamentarne. Nie zabrakło przytyków do prezesa TVP Jacka Kurskiego. - Niech nikt nie opowiada bzdur, że będziemy chcieli zlikwidować 500+. Panie Kurski, proszę nie kłamać! - mówił.

Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-Kamysz (Agencja Gazeta, Adam Stępień)
bDJCWgBN

- Państwa nie buduje się na rok, dziesięć, ale na setki lat. Dlatego należy je budować dla kolejnych pokoleń - to credo Witosa jest w naszym programie. Państwo jest dla wszystkich, nie dla wybranych. Łączymy Polaków. Połączyliśmy siły z niezłomnym ruchem Kukiza - wiernym ideałom - mówił Kosiniak-Kamysz.

- Chcemy połączyć Polaków, zbudować wspólnotę, silną RP. Silną Polskę, a nie silną władzę, która obłudą, propagandą, telewizją Kurskiego chce podzielić naród. Niektórzy wierzą w rządy silnej ręki, ja wierzę w rządy mądrej głowy - dodał.

Kosiniak-Kamysz przekonywał, że Polska potrzebuje, "żeby o nią dbać" - "tu i teraz, nie jutro". - Polski wcale nie trzeba leczyć, trzeba o nią dbać. My zadbamy, bo nie ma sprawy ważniejszej niż Polska. To nasze zobowiązanie. Uzdrowić trzeba polską politykę - mówił.

bDJCWgBP
Zobacz także: Zobacz także: Skandaliczna wypowiedź szefa MEN. Minister komentuje

- Żeby działać, trzeba mieć pomysły. Słuchamy i słyszymy naszych rodaków. Ale nie podsłuchujemy - wskazał Kosiniak-Kamysz.

Szef PSL zapowiedział m.in. program "własny kąt" - 50 tys. zł jako początkowy wkład na zakup mieszkania, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców oraz zerowy VAT na zdrową ekologiczną żywność.

bDJCWgBV

- To, co dzieje się w służbie zdrowia, to stacja Augiasza. Nie będzie wyższych płac, jak nie będzie większych nakładów. Przesuńmy 2 proc. ze składki rentowej na służbę zdrowia - proponował polityk.

Jak stwierdził, rolnictwo to "skarb, o który będziemy dbać".

Kosiniak-Kamysz mówił też o potrzebie ochrony środowiska - "nie fanatycznie, tylko po ludzku" oraz edukacji. Zaproponował 25-osobowe, a potem 20-osobowe klasy, e-tornistry i naukę angielskiego od pierwszej klasy w wymiarze pięciu godzin.

bDJCWgBW

- Koniec z ciągłymi reformami - zapewnił.

Co mówił Paweł Kukiz?

Po szefie PSL głos zabrał lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. "Po płomiennym wystąpieniu Władka dech mi zapiera" - rozpoczął. Następnie apelował o wprowadzenie mieszanego modelu ordynacji wyborczej.

- Powinniśmy zrobić wszystko, by nie dopuścić do rządów jednej partii w Polsce. To byłby powrót do PRL-u. Gwarantuję wam, pierwszy krok, jaki zrobi PiS, to rozpisze nowe wybory. Zlikwidują JOW-y - nie można dopuścić do zniszczenia samorządności. I tu nieważny jest światopogląd - mówił Kukiz.

bDJCWgBX
Zobacz także: Zobacz także: Zmieńmy język w przestrzeni publicznej. Akcja WP: #stopmowienawiści

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJCWgBY
bDJCWgCq
KOMENTARZE
(47)
men
rok temu
Kamysz mówi prawdę ze nie zlikwidują 500+,bo nawet nie załapią się do sejmu...
250 mili vat ...
rok temu
CYSTERNY WSTYDU tak rządziłeś 8 lat wstydu Kamysz
asta
rok temu
Za współpracę i pomoc PO w rujnowaniu Polski, za śmierć wielu ludzi wymordowanych bezkarnie w czasie waszych rządów, za zdradę Polski i polskiej wsi,- panie Kamysz, powiniscie już wszyscy (odpowiedzialni) siedzieć, zamiast głosić te obłudne kazania. Jeśli Naród dopuści was jeszcze do Sejmu, t bedzie znaczyło, że nie rozumie zagrożenia z waszej strony. Waszych zdolności i skłonności do zdrady i kolaboracji z "zachodem" Dzieki waszej zdradzie, ludzie płacą za pietruszkę 15 złochych...
bDJCWgCr
kristofen
rok temu
a kto chcial podwyszyc wiek do 67 wstyd juz nie pamietacie
Do
rok temu
Kosiniak-Kamysz, człowiek który współrządząc doprowadził do wydłużenia wieku emerytalnego. Jego PSL zawarło najbardziej niekorzystną w Europie umowę na zakup gazu z Rosji. W wyniku tej umowy Polska płaci najwyższą stawkę za gaz w Europy. Przez to nasz przemysł produkuje drożej i jest mniej konkurencyjny, a Polacy płacą więcej za gaz, niestety
Najnowsze komentarze (47)
Edward
rok temu
Co on gada, ludzie! Krasomówca i potem nic!
tata
rok temu
"stacja Augiasza" - wat
same kłamstwa...
rok temu
Kamysz jeszcze nigdy nie powiedział zdania bez kłamstwa!
Leosia
rok temu
My już was nie chcemy!!
I PO co
rok temu
O to sie bawił w lekarza ale w dzieciństwie z lubnałer albo z POdobną
Szósty król
rok temu
Facet jest tak nijaki, że aż zaczynam tęsknić za Ryśkiem.
I stoi
rok temu
Jak on taki lekarz to ja nie choruje niech leczy Kukiz A to może sie POlepszy
Jax
rok temu
To ci co obiecywali A naród sprzedawali i mienie naszych dziadów i rodziców oni odbudowywali Polske a kure,.,..dzieci rozdał sobie i zagranicy mlode ambitne i głupie PO nas to POtop A mnie to już wiśi niech ta młodzież sie może zmartwi
bDJCWgCj
Jax
rok temu
To ten co kazał pracować kur..,.., lekarz on was wyzdrowi ! A pro,.,..No i się zaczęło Kidawa daje w TVP A tyle obiecała strach się bać ,wypadła lub muzgu i będą mnie naprawiać w godzinę może naród to kipi ,tylko jaki obiecała że cho cho nie wiem co jeszcze nam dopiecze to tylko kosmos wie
hgfddfgh
rok temu
Najbardziej zawiódł mnie Kukiz. Życzę jemu i kosiniakowi aby nie weszli do sejmu
ms
rok temu
kamysz i jego poplecznicy sa zalosni .nauczcie sie patrzec na swiat zza krat bo gdy do tego dojdzie to psychika wam siadzie i bedzie trzeba z naszych podatkow was utrzymywac.
Kamien POmors...
rok temu
Czasy dla złodziei się skończyły a żałoba po PO -PSL trwa i trwać będzie wiecznie. Amen.
13
rok temu
Tak jak zapowiada PiS ze będzie Trybunał Stanu dla złodziei z PO to będzie ja im wieżę
Pola
rok temu
Tylko złodziej.. e i zdraj..y będą głosowa.c na lewice.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić