Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

Władysław Kosiniak-Kamysz na konwencji PSL-Koalicji Polskiej. Uwziął się na jedną osobę

47
Podziel się

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz na konwencji w Sandomierzu przedstawił program na wybory parlamentarne. Nie zabrakło przytyków do prezesa TVP Jacka Kurskiego. - Niech nikt nie opowiada bzdur, że będziemy chcieli zlikwidować 500+. Panie Kurski, proszę nie kłamać! - mówił.

Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-Kamysz (Agencja Gazeta, Adam Stępień)
bCGQdwRN

- Państwa nie buduje się na rok, dziesięć, ale na setki lat. Dlatego należy je budować dla kolejnych pokoleń - to credo Witosa jest w naszym programie. Państwo jest dla wszystkich, nie dla wybranych. Łączymy Polaków. Połączyliśmy siły z niezłomnym ruchem Kukiza - wiernym ideałom - mówił Kosiniak-Kamysz.

- Chcemy połączyć Polaków, zbudować wspólnotę, silną RP. Silną Polskę, a nie silną władzę, która obłudą, propagandą, telewizją Kurskiego chce podzielić naród. Niektórzy wierzą w rządy silnej ręki, ja wierzę w rządy mądrej głowy - dodał.

Kosiniak-Kamysz przekonywał, że Polska potrzebuje, "żeby o nią dbać" - "tu i teraz, nie jutro". - Polski wcale nie trzeba leczyć, trzeba o nią dbać. My zadbamy, bo nie ma sprawy ważniejszej niż Polska. To nasze zobowiązanie. Uzdrowić trzeba polską politykę - mówił.

bCGQdwRP

Zobacz także: Skandaliczna wypowiedź szefa MEN. Minister komentuje

- Żeby działać, trzeba mieć pomysły. Słuchamy i słyszymy naszych rodaków. Ale nie podsłuchujemy - wskazał Kosiniak-Kamysz.

Szef PSL zapowiedział m.in. program "własny kąt" - 50 tys. zł jako początkowy wkład na zakup mieszkania, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców oraz zerowy VAT na zdrową ekologiczną żywność.

- To, co dzieje się w służbie zdrowia, to stacja Augiasza. Nie będzie wyższych płac, jak nie będzie większych nakładów. Przesuńmy 2 proc. ze składki rentowej na służbę zdrowia - proponował polityk.

bCGQdwRV

Jak stwierdził, rolnictwo to "skarb, o który będziemy dbać".

Kosiniak-Kamysz mówił też o potrzebie ochrony środowiska - "nie fanatycznie, tylko po ludzku" oraz edukacji. Zaproponował 25-osobowe, a potem 20-osobowe klasy, e-tornistry i naukę angielskiego od pierwszej klasy w wymiarze pięciu godzin.

bCGQdwRW

- Koniec z ciągłymi reformami - zapewnił.

Co mówił Paweł Kukiz?

Po szefie PSL głos zabrał lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. "Po płomiennym wystąpieniu Władka dech mi zapiera" - rozpoczął. Następnie apelował o wprowadzenie mieszanego modelu ordynacji wyborczej.

- Powinniśmy zrobić wszystko, by nie dopuścić do rządów jednej partii w Polsce. To byłby powrót do PRL-u. Gwarantuję wam, pierwszy krok, jaki zrobi PiS, to rozpisze nowe wybory. Zlikwidują JOW-y - nie można dopuścić do zniszczenia samorządności. I tu nieważny jest światopogląd - mówił Kukiz.

bCGQdwRX

Zobacz także: Zmieńmy język w przestrzeni publicznej. Akcja WP: #stopmowienawiści

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCGQdwSq
KOMENTARZE
(47)
men
10 miesięcy temu
Kamysz mówi prawdę ze nie zlikwidują 500+,bo nawet nie załapią się do sejmu...
250 mili vat ...
10 miesięcy temu
CYSTERNY WSTYDU tak rządziłeś 8 lat wstydu Kamysz
asta
10 miesięcy temu
Za współpracę i pomoc PO w rujnowaniu Polski, za śmierć wielu ludzi wymordowanych bezkarnie w czasie waszych rządów, za zdradę Polski i polskiej wsi,- panie Kamysz, powiniscie już wszyscy (odpowiedzialni) siedzieć, zamiast głosić te obłudne kazania. Jeśli Naród dopuści was jeszcze do Sejmu, t bedzie znaczyło, że nie rozumie zagrożenia z waszej strony. Waszych zdolności i skłonności do zdrady i kolaboracji z "zachodem" Dzieki waszej zdradzie, ludzie płacą za pietruszkę 15 złochych...
bCGQdwSr
kristofen
10 miesięcy temu
a kto chcial podwyszyc wiek do 67 wstyd juz nie pamietacie
Do
10 miesięcy temu
Kosiniak-Kamysz, człowiek który współrządząc doprowadził do wydłużenia wieku emerytalnego. Jego PSL zawarło najbardziej niekorzystną w Europie umowę na zakup gazu z Rosji. W wyniku tej umowy Polska płaci najwyższą stawkę za gaz w Europy. Przez to nasz przemysł produkuje drożej i jest mniej konkurencyjny, a Polacy płacą więcej za gaz, niestety
Najnowsze komentarze (47)
Edward
10 miesięcy temu
Co on gada, ludzie! Krasomówca i potem nic!
tata
10 miesięcy temu
"stacja Augiasza" - wat
same kłamstwa...
10 miesięcy temu
Kamysz jeszcze nigdy nie powiedział zdania bez kłamstwa!
Leosia
10 miesięcy temu
My już was nie chcemy!!
I PO co
10 miesięcy temu
O to sie bawił w lekarza ale w dzieciństwie z lubnałer albo z POdobną
Szósty król
10 miesięcy temu
Facet jest tak nijaki, że aż zaczynam tęsknić za Ryśkiem.
I stoi
10 miesięcy temu
Jak on taki lekarz to ja nie choruje niech leczy Kukiz A to może sie POlepszy
Jax
10 miesięcy temu
To ci co obiecywali A naród sprzedawali i mienie naszych dziadów i rodziców oni odbudowywali Polske a kure,.,..dzieci rozdał sobie i zagranicy mlode ambitne i głupie PO nas to POtop A mnie to już wiśi niech ta młodzież sie może zmartwi
bCGQdwSj
Jax
10 miesięcy temu
To ten co kazał pracować kur..,.., lekarz on was wyzdrowi ! A pro,.,..No i się zaczęło Kidawa daje w TVP A tyle obiecała strach się bać ,wypadła lub muzgu i będą mnie naprawiać w godzinę może naród to kipi ,tylko jaki obiecała że cho cho nie wiem co jeszcze nam dopiecze to tylko kosmos wie
hgfddfgh
10 miesięcy temu
Najbardziej zawiódł mnie Kukiz. Życzę jemu i kosiniakowi aby nie weszli do sejmu
ms
10 miesięcy temu
kamysz i jego poplecznicy sa zalosni .nauczcie sie patrzec na swiat zza krat bo gdy do tego dojdzie to psychika wam siadzie i bedzie trzeba z naszych podatkow was utrzymywac.
Kamien POmors...
10 miesięcy temu
Czasy dla złodziei się skończyły a żałoba po PO -PSL trwa i trwać będzie wiecznie. Amen.
13
10 miesięcy temu
Tak jak zapowiada PiS ze będzie Trybunał Stanu dla złodziei z PO to będzie ja im wieżę
Pola
10 miesięcy temu
Tylko złodziej.. e i zdraj..y będą głosowa.c na lewice.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić