Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Violetta Baran
|

Władze Kostrzyna nad Odrą o pomyśle Jurka Owsiaka: to niemożliwe

28
Podziel się:

"Chyba przyszedł czas, aby Festiwal Pol’and’Rock mógł być niesiony już nie przez nas" - napisał w piątek na swoim profilu Jurek Owsiak. Szef WOŚP zasugerował, że chętnie oddałby organizację festiwalu władzom miasta Kostrzyn nad Odrą. - To niemożliwe - odparł krótko w rozmowie z WP zastępca burmistrza Zbigniew Biedulski.

Festiwal organizowany od 24 lat przez WOŚP miałoby przejąć miasto Kostrzyn nad Odrą?
Festiwal organizowany od 24 lat przez WOŚP miałoby przejąć miasto Kostrzyn nad Odrą? (PAP, Lech Muszyński)

"Chętnie wypracowany system i przepiękny Festiwal oddamy w ręce ludzi, którzy są na miejscu, reprezentują ten kawałek ziemi, których nauczyliśmy bardzo wielu rzeczy i jestem przekonany, że bardzo wielu ludzi, którzy do tej pory współpracowali z nami przy organizacji Woodstock, a teraz Pol’and’Rock, będzie współpracowało razem z miastem przy organizacji kolejnego Festiwalu" - napisał Owsiak na swoim profilu na Facebooku.

- Jesteśmy całkowicie zaskoczeni tym wpisem, Jurek Owsiak nie rozmawiał z nami o tym pomyśle - mówi WP zastępca burmistrza Kostrzyna nad Odrą, Zbigniew Biedulski. - O wszystkim dowiedzieliśmy się z mediów, które do nas dzwonią.

Burmistrz podejrzewa, że wpis szefa WOŚP, to chęć wywołania medialnego szumu wokół festiwalu. - I chyba udało mu się osiągnąć to, co zamierzał. Co chwilę ktoś dzwoni i pyta się, czy podejmiemy się organizacji tej imprezy - mówi nam Biedulski.

- To nie jest możliwe. Organizacja festiwalu nie wpisuje się w katalog zadań, którymi możemy się zajmować - tłumaczy WP Biedulski. - Festiwal to jest produkt Owsiaka - podkreśla. Dodaje również, że koszty festiwalu są ogromne, wynoszą jedną dziesiątą budżetu miasta i Kostrzyna po prostu na nie nie stać.

Być może wpis to efekt zmęczenia? Może Owsiak ma już dosyć organizowania tak wielkiej imprezy? - My też jesteśmy koszmarnie zmęczeni, przygotowania trwają od maja. My już zapomnieliśmy, co to znaczy wziąć urlop w lipcu - odpowiada zastępca burmistrza. Dodaje, że w październiku ma odbyć się pierwsze spotkanie z przedstawicielami WOŚP w sprawie kolejnego, jubileuszowego festiwalu. - Mam nadzieję, że do tego czasu sprawa się wyjaśni - dodaje Biedulski.

Owsiak, sugerując w swoim wpisie, że to miasto powinno zająć się organizacją festiwalu, poprosił o opinię internautów. Ci prawie jednomyślnie stwierdzili, że to on powinien go nadal organizować.

"Ale Pol'and'rock to podziękowanie dla wszystkich tych, którzy wspierają i pomagają przy WOŚPie... Nie wyobrażam sobie, żeby festiwal był organizowany przez kogoś innego. Wiem, że od 3 lat organizowanie go stało się uciążliwe, ale przecież nigdy nie może być za łatwo. Od tych 3 lat my woodstokowicze pokazujemy, że doceniamy Wasz trud i jesteśmy wdzięczni, że dalej macie siły i determinację, aby działać. Bez Was to już nie będzie to samo. To dzięki temu, że festiwal organizuje Fundacja WOŚP, jest na nim tyle empatii, miłości i tolerancji, to Wy nadajecie ducha kostrzynskiemu polu! I nikt nie jest Was w stanie zastąpić" - napisała jedna z internautek (zachowano oryginalną pisownię - przyp. red.).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(28)
Zimnydrań
4 lata temu
.... a mówiłem !, że kasy na "dobre życie" nie starczy .... któregoś dnia. Trzeba było - może ? .... przy witrażach zostać ... Jureczku.
Popieram PiS,...
4 lata temu
A może zrezygnować z tej imprezy? Po co to i w jakim celu?
2345
4 lata temu
Najlepiej postawić przed faktem dokonanym. I po problemie
Kolano Prezes...
4 lata temu
Kurczę, nie wziąłem dzisiaj leków i mi odbija !!!
iza
4 lata temu
Organizuje za pieniądze Orkiestry. Boi się kontroli
marek
4 lata temu
wszystko zrobi dla kasy, a fakturki gdzie ???
Leon Z.
4 lata temu
Gdzie się nauczyłeś tej propagandy Owsiak? Przecież , to nie jest etyczne wpychać coś komuś wbrew jego woli. Poza tym jak ktoś nie chce to zaraz jest zły , bo niby co ? Każdy ma jeść z twoich rąk? Znam tę retorykę z komunizmu.
Owsik wspania...
4 lata temu
Owsik nauczyciel
Egzekutywa zj...
4 lata temu
Tow. Owsik jak na razie wykonuje powierzone zadanie dobrze i nie przewidujemy zmian. Ma nasze poparcie !
jjwojtek
4 lata temu
Panie Jurku kurski chetnie przejmie.
heheheheheheh...
4 lata temu
owsiak bądź dzielny zorganizuj w Küstriner Vorland tam cię przyjmą z otwartymi ramionami a i straż pożarna nie będzie musiała przekraczać granicy no i prawie ta sama lokalizacja
Stefan
4 lata temu
I bardzo dobrze - robcie sobie te festivale na Grenlandii.Był festival w Gdyni (opener) i wystarczy
Mrowkojad
4 lata temu
Szczur owsianny juz ucieka! Wkoncu ma zlotego melona i kilka milionow na koncie
mnb
4 lata temu
p.Jurka Owsiaka interesuje tylko część dochodowa imprezy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić