o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Włodzimierz Cimoszewicz: Tusk poradziłby sobie z Dudą jak z przedszkolakiem

61
Podziel się

Donald Tusk powinien mieć poczucie odpowiedzialności za kraj i startować w wyborach prezydenckich - stwierdził europoseł Włodzimierz Cimoszewicz. Dodał też, że obecny prezydent nie jest szanowany przez zagranicznych liderów.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (WP.PL, WP.PL)
bDALZyZN

W rozmowie z "Super Expressem" były premier ostro krytykował Andrzeja Dudę i m.in. jego dorobek na polu polityki zagranicznej. Na przypomnienie głównego osiągnięcia prezydenta - stosunki z USA, które zdaniem PiS nigdy nie były tak dobre jak teraz - Cimoszewicz odpowiedział przywołując swoje doświadczenia z wizyt Aleksandra Kwaśniewskiego w Waszyngtonie.

- Towarzyszyłem prezydentowi Kwaśniewskiemu podczas "state visit", czyli protokolarnie wizyty najwyższego szczebla, kiedy przed Białym Domem było 10 tysięcy ludzi, strzelały armaty, tysiące ludzi schodziły się by wysłuchać polskiego prezydenta. Więc niech nikt mi nie opowiada bajek, że stosunki z Waszyngtonem nigdy nie były tak dobre jak obecnie - powiedział Cimoszewicz. - Kwaśniewski nie musiał stać przy biurku, przy którym ówczesny prezydent Bush coś podpisywał, tylko był traktowany jak równorzędny partner - dodał.

Wizyta Kwaśniewskiego w Waszyngtonie faktycznie była ostatnią wizytą tej rangi, jaką polski prezydent złożył w USA. I choć Kwaśniewskiego przed Białym Domem witał mały tłum i strzelały armaty, to nie słuchało go 10 tysięcy ludzi.

bDALZyZP

Mówiąc o podejściu Dudy i PiS do wojska, były szef MSZ stwierdził, że rządzący doprowadzili do "rozbrojenia" i osłabienia armii. Przywołał przy tym ostatni zakup śmigłowców Black Hawk dla polskich sił specjalnych, krytykując ich brak wyposażenia.

- To są takie taksówki, nimi na grzyby można polecieć, a nie na misję bojową - ocenił polityk.

Krytyka Tuska

W wywiadzie Cimoszewicz skrytykował też Donalda Tuska za jego decyzję o niestartowaniu w wyborach prezydenckich. Europoseł KO jest przekonany, że mimo cytowanych przez Tuska obaw o to, że byłby "obciążeniem" dla opozycji, były premier "poradziłby sobie z Dudą jak z przedszkolakiem".

bDALZyZV

- Trzeba było stawać do boju. Powinien poczuwać się do większej odpowiedzialności za państwo i za społeczeństwo - stwierdził Cimoszewicz. - To nie była w pełni dojrzała decyzja - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDALZyZW
bDALZzaq
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(61)
alfik
rok temu
Jak tam się czuje przejechania babcia, żyje jeszcze?? Powinieneś siedzieć w pierdoły a nie posolić Farmazon-y
bielszczanin
rok temu
Ty naprawdę powiniem=neś wrócić do przedszkola.
kolo
rok temu
czerwony pacjent wzdycha do mistrza rudego belkotu , siara
bDALZzar
Kara
rok temu
A co z wposazeniem domku, kiedy zwroci i odremontuje, to co zniszczyl ten wandal. Jak sie ma ta kobieta co ja potracil samochodem. Wlodzia nie w ciupie.
Wołodia
rok temu
he he he ! Klasyczna wypowiedź ze szkolenia kounistycznych słuzb.Gdyby nie Schetyna siedział byś w puszczy Wołodia.
Najnowsze komentarze (61)
gosc
rok temu
brak slow na tych czerwonych
luis
rok temu
cimoszewicz przylozyles reke do zrujnowania Polski ,proponuje zniknac z zycia publicznego i naciesz sie ze zyjesz na wolnosci a nie w tyrasz w kamieniolomach za kare.
Jjjjj
rok temu
Ten człowiek nie powinien zabierać głosu!!!!
nnnnn
rok temu
tyle razy próbował i co ? nic ! wyborcy decyduja a nie jakieś gierki !
Wyborca
rok temu
Cimoszka jasnowidz, daj gwarancję Rudemu to jeszcze się zgłosi i wygra... Śmiało
Gość
rok temu
Swoimi komentarzami jak zwykle mnie nie zawiedliście, nadal ciemnota umysłowa za 500+ karze wam patologiczny motłochu głosować na pis
Polak katolik
rok temu
Zawsze będzie źle bo żaden z tych bandytów złodziei ni siedzi ..Lepper wyczytał listę i został zamordowany ....więc bandyci złodziei i morderców
Polska
rok temu
Czym ty się chwalisz, że masz judasza i zdrajcę w swoich szeregach!.
bDALZzaj
Judas
rok temu
A dlaczego p. Cimoszewicz zrezygnował w swoim czasie z Prezydentury , przecież miał wygraną na wyciągnięcie ręki. Może p.Tusk też ma powody do takiej decyzji.
Towarzysz
rok temu
Cimoszewicz siedzi i wywiad udziela a powinien siedzieć w kryminalne tam jego miejsce
Takaprawda
rok temu
Duda stracił mój głos przyjmując ślubowanie od komunistycznego prokuratora Piotrowicza. Przegiął także ułaskawiając nie skazanego jeszcze prawomocnym wyrokiem Kamińskiego. Pracuję za granicą i stałem się posmiewiskiem próbując wytłumaczyć Słowakom dlaczego tak postąpił. Porostu to było nie do obrony.
wetrF
rok temu
Tylko PIS i nikt wiecej ,zadne zdrajcy z ,PO,PSL,SLD,N.-PACHOLKI SZWABSKO-ZABOJADZKIE
RUS
rok temu
Poradziłby sobie, gdyby Pan Prezydent Duda leciał Tupolewem do Smoleńska?!
mati
rok temu
Cimoszewicz, Kwaśniewski to miał problemy z utrzymaniem równowagi podczas wizyt za granicą.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić