o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Włodzimierz Czarzasty odpowiada Andrzejowi Dudzie: pan myśli, że górnicy wezmą pały i zrobią porządek z sędziami?

32
Podziel się

- To nie jest dobry pomysł - wracanie do lat 60. czy jakichkolwiek z przeszłości z wpuszczaniem jednej grupy na drugą grupę - stwierdził Włodzimierz Czarzasty, lider SLD i poseł Lewicy. Odniósł się w ten sposób do słów prezydenta Andrzeja Dudy, które ten wypowiedział w sobotę na spotkaniu z górnikami.

Mocna odpowiedź lidera SLD na słowa prezydenta Andrzeja Dudy
Mocna odpowiedź lidera SLD na słowa prezydenta Andrzeja Dudy (East News, Tomasz Kawka)
bDTvpobp

Z głębokim niesmakiem słuchaliśmy - jako ekipa lewicowa - słów pana prezydenta Andrzeja Dudy wpuszczającego górników na sędziów - powiedział we wtorek przewodniczący SLD, podczas spotkania z posłami, senatorami i europosłami Lewicy w Sosnowcu, na którym zaprezentowano poprawki jakie wnieśli do projektu budżetu.

- Chcemy powiedzieć, że bardzo nam się to nie podoba i wiemy, że nie podoba się to również górnikom. To nie jest dobry pomysł - wracanie do lat 60. czy jakichkolwiek z przeszłości z wpuszczaniem jednej grupy na drugą grupę - stwierdził Czarzasty.

bDTvpobr

- Jeżeli to ma się zakończyć tym, panie prezydencie, że pan myśli, że górnicy wezmą pały w ręce i przyjadą i zrobią w Warszawie porządek z sędziami, to uprzejmie pana informuję: nie wie pan, w jakiej Polsce pan żyje - zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy lider SLD.

Przypomnijmy, że w sobotę Andrzej Duda wraz z premierem Mateuszem Morawieckim był gościem Karczmy Piwnej Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność w katowickim Spodku. Podczas przemówienia podkreślił, że "część środowiska sędziowskiego" zachowuje się karygodnie i przekonywał, że sędziowie muszą być skutecznie pociągani do odpowiedzialności za swoje przewinienia.

Zobacz także: Zobacz także: Andrzej Duda coraz odważniej o sędziach. "Powinniśmy rozpocząć Duda-exit"

Krytykował też opór sędziów wobec zmian. - Oni mieli czas, żeby przygotować własne reformy. Ale tego nie zrobili, bo najwyraźniej wygodniej jest im ze swoimi przywilejami i immunitetami - mówił Duda. - Oni mają swoje możliwości oddziaływania, również za granicą. Mają swoich kolegów, swoich ludzi w trybunałach - grzmiał prezydent.

bDTvpobx

Duda podkreślił, że część osób w Polsce nie chce naprawy polskiego sądownictwa, ponieważ, jak mówił "jest im wygodnie, posiadają nietykalność". Podkreślił, że to się musi zmienić. - Musi to być zmienione, albo Polska nigdy nie będzie normalnym państwem - mówił.

- Dlatego tutaj - może to nie jest odpowiedni moment, przepraszam, że mówię o tym tak długo, ale może właśnie do was, twardych ludzi Solidarności, górników, hutników, ludzi ze Śląska, z Zagłębia, ludzi twardych branż, może właśnie do was najmocniej trzeba powiedzieć te słowa - o wsparcie i o to, żebyśmy razem nie dopuścili, aby to przepadło - zaapelował.

bDTvpoby

- Kochani, proszę was o wsparcie, bardzo o to proszę. Proszę, żebyście tutaj w tej sprawie twardo stali. Możemy mieć w Polsce różne spory, ale ta sprawa jest w moim przekonaniu poza sporem, że wymiar sprawiedliwości musi zostać naprawiony, a sędziowie muszą rozumieć, jaka rzeczywiście jest ich rola w polskim państwie - mówił prezydent.

Źródło: rmf24.pl, silesia24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTvpobS
KOMENTARZE
(32)
ZK Wronki
rok temu
A ja się cieszę ze PiS buduje nowe więzienia
tr18
rok temu
Znaleźli się chętni do pałowania w 1968 znajdą się i dziś. I nie będzie to garstka.
Franz
rok temu
Dawno nie było zadymy. Teraz będą górnicze bojówki partyjne tzw. zdrowy aktyw robotniczy lat 60-tych do eliminacji przeciwników chorej z urojenia zmiany Górnicy do sądów, sędziowie do kopalń
bDTvpobT
Reformacja
rok temu
Dla funkcjonariuszy PiS normalne państwo to ukształtowane na modłę autorytarno-feudalną jak Kościół RK, gdzie sądy mają za zadanie chronić przed odpowiedzialnością swoich a wysyłać na stos wszystkich podważających autorytet namaszczonych do władzy absolutnej
Bardzo źle
rok temu
Duda i PiS przesadził na całego. I nie chodzi tu o sędziów, a o caloksztalt tego co obecnie się dzieje w Polsce. Strach się bać co będzie dalej i czy zwykły Kowalski to wytrzyma.
Najnowsze komentarze (32)
fasola
11 miesięcy temu
Panie Duda czy pan jako Prezydent "Wyciągnął rękę" do środowiska sędziowskiego i spotkał się z nimi??? Rozmawiał pan z sędziami??? NIE, bo pan jako Prezydent zamiast być bezstronnym, rozmawiać i rozwiązywać problemy, to zachowuje się pan jak "Udzielny książę", który wszystko wie najlepiej??? Znakomicie potrafi pan obrażać, oskarżać albo szydzić z ludzi. Pamięta pan swoje słowa "OJCZYZNĘ DOJNĄ RACZ DAĆ MI PANIE", czy tak zachowuje się Prezydent????
Górnik
11 miesięcy temu
Na sędziów nie trzeba nikogo podpuszczać,nadzwyczajna kasta sama się dyskredytuje.
Polak
rok temu
TAK - to jest jedyny sposób na lewactwo ,które wylazło ze śmietnika historii.
tow.Cimoszko
rok temu
Lewackie trupy POlityczne reanimowane przez Schetino, wypadają z szafy.
Dddddf
rok temu
Niech żyje PIS i pan prezydent !!!!
Ela
rok temu
Bardzo dobre wystąpienie panie Prezydencie tak trzymać
Eka
rok temu
Brawo Prezydencie Duda jesteśmy z panem mocne słów tak trzymać nie dać się zastraszyć co tam Unia Europejska przecież to sama zgnilizna która stacza się na dane dno Uni już nie ma
osa
rok temu
dlaczego politycy opozycji chodza jeszcze do wp? po tym co wyszło na jaw nie powinniśmy już tego dziadostwa klikać
bDTvpobL
Gdf
rok temu
Ustawa przejdzie a złodzieje pójdą siedzieć. Kwicza od 5 lat bo się boją he he brawo PIS. Boji się tylko ten co ma dużo za uszami. Przyszedł czas rozliczeń.
Lajk
rok temu
Pan Czarzasty powinien zając się praca w kiosku. Nie wiem kto mu te wejścia w mediach załatwia? Czarzasty tu Czarzasty tam i to i to. Ludzie to już nas nie interesuje - nie ma ich- skonczyzli się dawno i Miller i ten Cimoszka- nie te czasy. To tak jak wiadomości kryminalne w TVN z USA albo powódź w Chinach- kogo to obchodzi.
yota
rok temu
na sto procent jestem pewien że ten gościu ma coś z deklem nie tak
Kowalski
rok temu
Duda Polska nigdy nie będzie normalnym państwem. Żadne zmiany nie pomogą. Poprostu w to nie wieżę.
Szaman
rok temu
,, sztyl od kilofa w ręce górnika Niemozna już kłamać Niemozna unikać Niemozna udawać że dziura w budżecie Że tak by się chciało że niejest się smieciem" KSU
💲BITCOIN💲
rok temu
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą nowo otwartej platformy inwestycyjnej. Inwestycje które mogą zmienić swoje życie. Ponad 73% naszych kursantów zarabia minimum 5000£ miesięcznie. Sprawdź na www.sekret.online
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić