o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Michał Kurek
|
aktualizacja

Włosi chcą przenieść 10 tys. uchodźców z Libii

45
Podziel się

Do dziesięciu tysięcy osób zostanie w 2018 roku przeniesionych z obozów dla uchodźców w Libii do Europy - zapowiedział włoski rząd. Informację podała "Rzeczpospolita".

Włochy chcą przenieść 10 tys. uchodźców do UE
Włochy chcą przenieść 10 tys. uchodźców do UE (Getty Images, Chris McGrath)
bDneeOPp

Inicjatywa ma być częścią starań państw Unii Europejskiej, podejmowanych w związku z pogarszającymi się warunkami w Libii, gdzie tysiące ludzi koczuje w nieludzkich warunkach.

- Do 2018 roku do dziesięciu tysięcy uchodźców będzie mogło przybyć do Europy bez ryzyka, przez korytarze humanitarne - powiedział włoski minister spraw wewnętrznych Marco Minniti w wywiadzie dla gazety "La Repubblica".
Informacja ta pojawiła się po tym, gdy 162 w ostatni piątek samolot z 162 osobami na pokładzie wylądował na lotnisku wojskowym Pratica di Mare pod Rzymem. To część operacji ewakuacji do Włoch uchodźców przebywających w libijskich ośrodkach, które znalazły się w ogniu krytyki obrońców praw człowieka ze względu na panujące tam warunki. W grupie tej znalazły się samotne matki, sieroty i osoby niepełnosprawne.

bDneeOPS
KOMENTARZE
(45)
Sceptyk
3 lata temu
A czy nie lepiej, pomagać im w ich macierzystych krajach? Wbrew oczekiwaniom, takie mieszanie różnych kultur, nikomu na dobre nie wychodzi. Zawsze, nawet po długim czasie dochodzą do głosu, różne antagonizmy na tle różnic etnicznych, światopoglądowych, czy religijnych. Takim przykładem był krwawy konflikt między Tutsi i Hutu, w Rwandzie, czy w byłej Jugosławii.
drfgaqw
3 lata temu
samotne matki z _!_i kałasznikowem i melodią na ustach allahu akbar euroPO
cfb
3 lata temu
merkel też zwozi samolotami pod osłoną nocy a póżniej autokarami są rozwożeni PO landach
bDneeOPT
kiciek123.56
3 lata temu
Dlaczego zaden mulzumanski kraj , lezacy w tamtym rejonie swiata i slynacy z nieprzegranych bogactw nie wyciaga reki do swoich braci w wierze ??? Dlaczego to daleka Europa ma przyjmowac odmiennych kulturowo i wyzwaniowo - uchodzcow ???
asa
3 lata temu
makarony zgłupieli do reszty.....
Najnowsze komentarze (45)
dd
3 lata temu
kolejny upadły kraj
faz
3 lata temu
Niech Merkel wszystkich ich wezmie tylko pozniej Niech nie wciska ich na sile innym krajom - I nie robi sensacji z zamachów morderstw gwałtów dokonywanych cyklicznie u nich. Bo bedą sie odbywać tak czesto że przestana być jakąkolwiek sensacja i czyms niezwyklym - Poprostu do nich przywykną i uznają za coś normalnego.
Bezdrzewny L...
3 lata temu
Włosi uciekają ze swego kraju do bezpieczniejszych krajów Świat europejskich ,np.do Polski.Świat stanął na głowie! Poprawność polityczna nie pozwala się sprzeciwiać takim decyzjom! Trzymajcie buzie i jedzcie bigos!
Mrv
3 lata temu
Co poradzimy jak chcą zmienić religię i ściągać do siebie syfilis no co
ak001
3 lata temu
Ciekawe jak sobie później poradzą z bandytyzmem na ulicach
janek
3 lata temu
A nie lepiej do Arabi Saudyjskiej ,tam jest duzo brodatych panow w koszulach nocnych i pan w szmatach na glowie :-)))
Marian
3 lata temu
Lewactwo od lat realizuje plan destabilizacji Europy przez sprowadzanie hord barbarzyńców,rozpieszczanie ich zasiłkami,gwarancję bezkarności.Europa zachodnia jest już stracona.Ujemny przyrost naturalny wśród Europejczyków sprawia,że za dwie dekady będą w mniejszości.Jedynym wyjściem dla nas Polaków jest opuszczenie UE,uszczelnienie granic,rozszerzenie współpracy gospodarczej z Rosją.
Marian
3 lata temu
Pomoc trzeba zorganizować tam,a nie sprowadzać ich do Europy.Nie na tym polega pomoc humanitarna.Trzeba im pomóc w ich krajach,potem niech odbudowują swoje kraje.Na tym polega pomoc.
bDneeOPL
xxx
3 lata temu
następna propaganda
Ja
3 lata temu
Nie ma na co czekać treba sie szykowaç do wojny Polsko.
Grzegorz
3 lata temu
Rewelacja to juz po nich jezdza
Won
3 lata temu
Nawet plynac nie trzeba? No bajunia...
Otaku
3 lata temu
Na 60 mln Włochów ŻADEN nie przyjął uchodźcy pod dach :\
Olo
3 lata temu
Zapomnieli dodać ze w grupie 10 tys są 4 samotne marki i trójka dzieci
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić