Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Monika Sikorska
|
aktualizacja

Włoskie miasteczko oblężone. Władze przestaną wpuszczać do niego część turystów

4
Podziel się

Riomaggiore to jedno z najbardziej bardziej urokliwych włoskich miasteczek, które co roku jest tłumnie oblegane przez turystów. Ze względu na zbyt dużą liczbę odwiedzających władze postanowiły wprowadzić ograniczenia. Nie wszystkim się to spodobało.

Kary za chodzenie w klapkach po górach w tym regionie sięgają nawet 10 tys. zł
Kary za chodzenie w klapkach po górach w tym regionie sięgają nawet 10 tys. zł (Shutterstock.com)
bEEHtkmZ

Riomaggiore jest jednym z pięciu urokliwych miasteczek, wchodzących w skład Parku Naturalnego Cinque Terre. Popularność tego miejsca niestety przynosi mu wiele szkód. Tłok i chaos na ulicach wpływają negatywnie na komfort i jakość życia mieszkańców. Burmistrz miasta, Fabrizia Pecunia, postanowiła wprowadzić pewne restrykcje .

Zgodnie z jej zaleceniami regulamin Obrony Cywilnej Riomaggiore został uzupełniony o procedury, które mają zostać zastosowane w sytuacji zbyt dużego oblężenia turystycznego. Ma wówczas zostać ogłoszony alarm, podobnie jak w przypadku klęski żywiołowej.

bEEHtknb

Lokalne koleje mają obowiązek, zgodnie z nowymi zasadami, przekazywać władzom miasta informacje na temat liczby pasażerów, którzy podróżują w kierunku miejscowości. Jeśli turystów będzie ich zbyt wielu, straż miejska ma obowiązek zatrzymać ich na dworcu i nie wpuszczać do miasteczka.

Pomysł ten nie spodobał się pracownikom kolei, ponieważ obawiają się, że wpłynie to na jakość ich pracy. Turyści w ostatnim czasie dali również w kość ratownikom górskim w parku Cinque Terre, którzy masowo wzywani byli do urlopowiczów spacerujących po górach w klapkach. Problem się skończył, gdy wprowadzono kary za chodzenie w złym obuwiu - w przeliczeniu na złotówki ok. 10 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEHtknh
Zobacz także: Zobacz też: Upały ogarnęły Polskę. Pierwsi turyści ruszyli nad morze
bEEHtknC
KOMENTARZE
(4)
hhhhhhh
2 lata temu
tak samo trzeba wprowadzić opłaty za wejście do miasta np. 100 EUR ostudzi to "turystów" którzy po prostu zaliczają znane miejscowości ze snobizmu
oo7
2 lata temu
chamstwo myśli że za pare euro kupią wszystko i wszystkich bo przecież mogą
wassermann
2 lata temu
przestana czesciowo wpuszczac turystow. jade!!! mnie w calosci czyli jednym kawalku na pewno wpuszcza
bEEHtknD
ciapa ty
2 lata temu
Te turystyty przypłynęli na małych łódeczkach?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić