Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Wniosek o aresztowanie Stefana Michnika jest w Szwecji

39
Podziel się

Wojskowy Sąd Okręgowy przekazał do Szwecji wniosek o aresztowanie stalinowskiego sędziego Stefana Michnika. Dokumenty zostały przetłumaczone na język szwedzki.

Stefan Michnik w latach 50. ub. w.
Stefan Michnik w latach 50. ub. w. (East News, LASKI DIFFUSION)
bELANADF

Jak podaje "Rzeczpospolita", dokumenty zostały skierowane do sądu w Szwecji 4 grudnia 2018 r. Przekazanie wniosku stronie szwedzkiej potwierdził dziennikowi Robert Janicki, rzecznik prasowy pionu śledczego Instytutu Pamięci Narodowej.

Wobec Stefana Michnika, podejrzanego o zbrodnie przeciwko ludzkości, Wojskowy Sąd Okręgowy wydał Europejski Nakaz Aresztowania już 26 października. Z kolei w połowie sierpnia Wojskowy Sąd Garnizonowy - także na wniosek prokuratorów z IPN - zdecydował o aresztowaniu Michnika na trzy miesiące od momentu zatrzymania.

Śledczy uważają, że Stefan Michnik w latach 1952-53 roku w Warszawie popełnił 30 przestępstw, które stanowią zbrodnie komunistyczne i wyczerpują znamiona zbrodni przeciwko ludzkości.

bELANADH

Stalinowskiemu sędziemu, który ma obecnie 89 lat, grozi nawet dożywocie. Zdaniem komentatorów szanse na to, że Szwedzi go wydadzą, są jednak znikome.

To już druga próba postawienia Michnika przed polskim sądem. W 2010 r. sąd w Uppsali odmówił ekstradycji twierdząc, że stawiane mu zarzuty przedawniły się.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELANADN
Zobacz także: Zobacz także: Debata WP na 100-lecie niepodległości
bELANAEi
KOMENTARZE
(39)
Lukas
3 lata temu
Podobnie jak żydzi na swoich oprawcach po 2WŚ , Polacy powinni postąpić z tym katem a jego brata, plującego jadem na Polskę i Polaków wygnać na wieki...
44
3 lata temu
to ciekae czy braciszek bedzie go odwiedzal w wiezieniu?
daliabus
3 lata temu
Jak taki człowiek zrobił by tym Wikingą taka zbrodnie ! niech to przemyślą kogo chronią!
bELANAEj
vvvvv
3 lata temu
Komunistyczni dygnitarze za czasów komuny z całą mocą współpracowali z komunistami będąc ich fanami nagle po 1989r komuna im przeszkadza i POzostali w Polsce demokratycznej tak bardzo z nienawidzonego ustroju lub uciekli do znienawidzonych krajów Europy zachodniej. Teraz są jako szajka PO-st-KO-muniści
egter
3 lata temu
Jak przestępstwo może przedawnić się ???? czy zamordowany po iluś tam latach nagle ożyje?????? .Paranoja.
D4PRP32
3 lata temu
Wyslac komando do niego< jak robia to Zydki.
Funiek
3 lata temu
Adam napisz na pierwszej stronie GW że to wszystko kłamstwa
salomon74
3 lata temu
Dożywocie ? On ma 89 lat i kosę tuż obok siebie ,trzeba było reagować wcześniej , raptem się obudziliście ?
Bob
3 lata temu
Powiesić go
Bajzel
3 lata temu
Adam zrób coś
Bajzel
3 lata temu
Adam zrób coś
€ TATA
3 lata temu
Żydzi potrafilu wywieść z Argentyny zbrodniarzy niemieckich a nam ciągle pod górę. Tak samo trzeba postąpić z tym żydowskim zbrodniarzem. Ale obawy są co powie jego brat Adam Michnik (Szechter). My Polacy pamìętamy, bandytę do sądu.
olaf
3 lata temu
W końcu IPN wziął sie do roboty. Brawo PIS.
bELANAEb
NSZ
3 lata temu
Czy zapomnieliście o Żydach pracujących w organach UB, katujących na śmierć Polaków oraz siedziach i prokuratorach Żydowskich, którzy do tej pory nie poniesli kary za swoje zbrodnie , a żyją sobie bezkarnie w Polsce, Anglii ,USA , Izraelu itp. krajach.Dlaczego nasz wymiar sprawiedliwości nie ściga tych zbrodniarzy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić