o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

"Wojna domowa" w PiS. Służby Macierewicza i Kamińskiego toczą batalię o władzę

41
Podziel się

W obozie rządzącym zaczynają pojawiać się coraz większe pęknięcia, zwłaszcza w resortach siłowych. Po cichu toczy się bowiem wielka rozgrywka między Antonim Macierewiczem i Mariuszem Kamińskim. PiS, które przez lata piętnowała "układ służb", sama taki stworzyła. A w zasadzie dwa. Kto stoi po przeciwnych stronach barykady?

SKW punktem sporu Macierewicza i Kamińskiego
SKW punktem sporu Macierewicza i Kamińskiego (PAP, Jacek Turczyk)
bDyLKENx

Informacje o "wojnie domowej" w partii rządzącej pojawiały się już wcześniej. Konflikt Antoniego Macierewicza i Mariusza Kamińskiego trwa już bowiem długo. Szef MON i koordynator służb specjalnych walczą o wpływy w resortach siłowych. Mariusz Kamiński chce bowiem połączyć ABW z Agencją Wywiadu. Antoni Macierewicz mówi jednak "nie.

Według "Gazety Wyborczej" powstały wręcz dwa zwalczające się obozy. "PiS, które przez lata straszyło 'układem służb specjalnych', samo stworzyło taki układ. A właściwie dwa. Rządzą nimi wiceprezesi PiS: Mariusz Kamiński i Antoni Macierewicz" - czytamy w gazecie. Kto należy do układu?

Zobacz także: Antoni Macierewicz nie do usunięcia. Oto 7 powodów
bDyLKENz

Jedną z najważniejszych osób w "specukładzie" jest Mariusz Kamiński. Dlaczego? Bo cieszy się bezgranicznym zaufaniem Jarosława Kaczyńskiego i nigdy go nie zawiódł. Dlatego w służbach może robić co chce i główne funkcje w ABW oraz CBA trafiły w ręce odpowiednich działaczy. Jakby tego było mało, Kamiński przejął również Agencję Wywiadu, wymieniając płk. Grzegorza Małeckiego na Piotra Krawczyka.

Kamiński ma zostać ministrem ochrony państwa

ABW ma się połączyć właśnie z Agencją Wywiadu. Nową służbę ma nadzorować Kamiński, ale nie jako koordynator, tylko minister ochrony państwa. Oprócz tego rozdaje "swoim" pracę w spółkach skarbu państwa. Padają nazwiska: Grzegorz Postek, Aleksander Awdziejczyk, Zbigniew Lasek, Mirosław Gładysz, czy Tomasz Cichoń.

Po drugiej stronie barykady jest Antoni Macierewicz, który nie chce oddać w ręce Kamińskiego SKW i SWW. "Personalny układ w służbach, wojsku oraz w strategicznych instytucjach państwa stworzony przez szefa MON jest szerszy niż układ Kamińskiego, ale nie tak jednolity" - wyjaśnia "Wyborcza". A SKW to oczko w głowie szefa MON - to on powołała ją do życia.

bDyLKENF

Do obozu Macierewicza należą Piotr Naimski, Sławomir Cenckiewicz, Piotr Bączek oraz Piotr Woyciechowski.

Problemy szefa MON zaczęły się pod głośnych dymisjach w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. A jeśli SKW trafi w ręce Kamińskiego, to może być to koniec potęgi Macierewicza.

bDyLKEOa
KOMENTARZE
(41)
jen
3 lata temu
Koryto jest zbyt krótkie,świnie przy korycie też się gryzą.
emerryt
3 lata temu
czy czeka nas "świetlana przyszłość" po rządami któregoś z tych kolesi
1650
3 lata temu
Mafijne rozgrywki komisarzy ludowych PiS
bDyLKEOb
Grabarz
3 lata temu
PiS największe poparcie ma na cmentarzach!!!
www.
3 lata temu
Wojna przestepcy z nienormalnym , to sie nie moze dobrze skonczyc , no chyba ze sie pozabijaja.
Najnowsze komentarze (41)
der56
3 lata temu
Znajdzie się taki pan Klich, który z Antkiem zrobi porządek.
PP
3 lata temu
Wyborcza jak zwykle przesadza .....
"sygnalista"
3 lata temu
Obaj Panowie mają problemy z zdrowiem i na pewno nie jest to działka dla internisty, niestety tacy ludzie dziś rządzą w Polsce
Vox Populi
3 lata temu
Kto na poważnie traktuje doniesienia GW ? Trzeba mieć coś nie tak z głową albo dużo złej woli. Tej ostatniej nie brakuje niemieckiemu portalikowi i odszczepieńcom którzy w nim pracują !
cienkjanek5
3 lata temu
PiS robi wszystko aby nie wygrać? Nie przeczytałem wszystkich postów. Właściwie żadnych? Tylko rzut oka? Może szybko przeczytane jednak. W każdym razie obawiam się, że poparcie suwerena rośnie. Im bardziej dokazują, tym bardziej rośnie? Gdyby się wydała treść rozmowy bliźniaków Kaczyńskich, że Jarek wydał polecenie z tylnego siedzenia, albo właściwie z żadnego siedzenia w Tu 154, tylko z siedzenia, mebla, krzesła w Polsce, o konieczności lądowania ze względu na warunki polityczne, a nie atmosferyczne, to poparcie wzrośnie do 150 %? Taki suweren, taki naród?
eerytka
3 lata temu
Kaczyński niby ma głowę rządzić wszystkimi, ale jest naiwny i łatwowierny w stosunku do Macierewicza, który "zasłużył" sobie na to szukając winnych za katastrofę smoleńską... a ten naiwniak Kaczyński w to wierzy i trzyma takiego pasożyta i oszusta w swoich szeregach.....tzn. lubi jak się go oszukuje bo to poprawia mu humor... Macierewicz doprowadzi Polskę na skraj nędzy patrząc na niego widać, że potrzebuje psychiatry
WACEK
3 lata temu
NAJWAŻNIEJSZE ŻE PADŁA KOMUNA I MASONERIA NIE MOŻE JUŻ ODZYSKAĆ WŁADZY TERAZ TYLKO TRZEBA ICH ROZLICZYĆ Z TYCH ZŁYCH UCZYNKÓW KTÓRE ZROBILI DLA KRAJU CAŁĄ BRAĆ KTÓRA DAŁA DYLA DO BRUKSELKI , BUFETOWĄ KTÓRA ŁŻE JAK MOJA SUKA I.T.D. I.T.P.
Ferdek
3 lata temu
Kastraci moralni z pisu powinni byc eliminowani ze zdrowej tkanki spolecznej
bDyLKENT
Taka prawda
3 lata temu
Co tu duzo pisac demokracja skonczyla sie dwa lata temu...teraz jest rezim i juz nic tego nie zmieni
Przyszlosc
3 lata temu
Pis robi wszystko by koleinych wyboro nie wygrac...ale wladzy nie oddadza nie liczcie na to...juz sluzby tych dwoch panow o to zadbaja
Antybolszewik
3 lata temu
Proponuje zdelegalizowac pis przy kolejnych wyborach....prawdziwi polacy do urn...
No tak
3 lata temu
Powod nieusuwalnosci agenta antosia jest jeden...Moskwa
Firus
3 lata temu
A IMPERATOR zasmarkal sie ojej co to bedzie z tym swiatem.....swiat bez wladcy-zbawiciela
Gru
3 lata temu
No coz...taki rezim jaki dyktator...KROTKI.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić