o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

WOŚP obchodzi zakaz handlu. Kwestują już w sobotę

3
Podziel się

Wolontariusze WOŚP, ze względu na zakaz handlu w niedziele, już teraz kwestują w wielu marketach. Wielki finał dopiero jutro, jednak na koncie fundacji już zebrano ponad 10 mln zł na szczytny cel.

Wolontariusze WOŚP już w sklepach. Obchodzą zakaz handlu
Wolontariusze WOŚP już w sklepach. Obchodzą zakaz handlu (East News)
bDYhwacB

Nasi czytelnicy informują nas poprzez platformę WP #dziejesie, że już w sobotę natykają się na wolontariuszy WOŚP, którzy zbierają pieniądze.

Wszystko przez zakaz handlu, sklepy w niedzielę będą zamknięte, a zakupy to świetna okazja, by znaleźć chętnych do podzielenia się groszem na szczytny cel. Jedna z naszych czytelniczek spotkała się z wolontariuszami, gdy wychodziła z Leroy Merlin, inny czytelnik informuje, że odchodząc od kasy w Auchan również mógł wrzucić kilka złotych do puszki, za co dostał słynne serduszko. Zapewne nie ogranicza się to tylko do tych dwóch sieci handlowych.

bDYhwacD

Bez względu na zakaz handlu 28. finał WOŚP odbędzie się jutro, tj. w niedzielę 12 stycznia. Przez cały dzień wolontariusze w całej Polsce będą zbierali datki do specjalnych puszek. Zwieńczeniem zbiórki będzie światełko do nieba, wysłane punktualnie o godz. 20:00.

Zobacz także: Obejrzyj: Adamowicz miał ostatnią prośbę. Wzruszające wspomnienie

Finał będzie trwał do końca dnia, a specjalne aukcje jeszcze długo po nim. Podczas 27. finału, czyli rok temu, zebrano blisko 176 mln zł, co jest absolutnie rekordową kwotą. Mimo że 28. finał jeszcze się nie rozpoczął, na koncie fundacji WOŚP jest już ponad 10 mln zł. Czy uda się pobić zeszłoroczny rekord? Najpewniej dowiemy się dopiero w marcu.

bDYhwacJ

Celem tegorocznej zbiórki WOŚP jest przekazanie pieniędzy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYhwade
Źródło:
KOMENTARZE
(3)
Nika
rok temu
WOŚP daje nadzieję Polakom, że kiedyś bedzie w końcu lepiej, że jest w Polsce dużo dobrych ludzi
Dorota
rok temu
Super, WOŚP to najlepsza rzecz, ktora spotkała Polakow, kochamt Jurka
Katolik
rok temu
Na Owsiaka nie daje bo jestem z pISSU
bDYhwadf
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić