Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|

Wracają upały. Wydano ostrzeżenia najwyższego stopnia

33
Podziel się

Po chwili oddechu znów czekają nas upały. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie. Najbardziej gorąco będzie w południowo-wschodniej części Polski.

Wracają upały w Polsce. Będzie prawie 40 stopni
Wracają upały w Polsce. Będzie prawie 40 stopni (PAP)
bEKQgXph

Ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia obowiązują dla województw: lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego; drugiego stopnia dla: mazowieckiego, łódzkiego i śląskiego.

RCB przypomina przy tym, że aby bezpiecznie przetrwać upały należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić - jeśli nie ma takiej potrzeby - z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.

bEKQgXpj

RCB przypomina też, że nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. W przypadku wystąpienia objawów przegrzania organizmu jak przyspieszony oddech, temperatura, nudności, zawroty głowy lub dreszcze należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

bEKQgXpp

Eksperci zalecają, żeby osoby dorosłe codziennie wypijały co najmniej 1,5 l napojów, a osoby starsze nawet więcej - ok. 2 litrów (zapotrzebowanie na wodę dorosłego mężczyzny wynosi 2,5 litra dziennie, kobiety - 2 litry).

Zobacz: Upały - jak się chronić

Jednak zalecenia te dotyczą sytuacji, kiedy przebywamy w otoczeniu o umiarkowanej temperaturze.

bEKQgXpq

Od godz. 14 w środę do soboty wieczorem IMGW prognozuje w czterech województwach temperaturę maksymalną w okolicach 28-30 stopni Celsjusza. W niektórych regionach temperatura może dochodzić do 36 stopni.

Źródło: PAP/WP

bEKQgXpK
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(33)
rgdf
4 lata temu
ja tam przepadam za taka pogoda jest ciepelko jedyne co mi przeszkadza to to ze w pracy musze mniej dlugie spodnie i pelne buty. moze jeszcze w nocy sie gorzej spi ale luz wieczorem wentylator na okno wtłaczamy chlodne powietrze z dworu a na dzien uchylone okno i zasłanieta zaluzja do tego jeszcze chlodny prysznic
krystek
4 lata temu
Podobno Pan Prezydent zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej rozważa możliwość podwyższenie wieku emerytalnego kobiet do 65 lat.Aby te z czarnymi parasolkami nie krzyczały że są dyskryminowane.
CRO
4 lata temu
42°C w Chorwacji...
bEKQgXpL
www
4 lata temu
Ale ten upał to na terenach elektoratu pisu wina kaczyniskiego
lucka
4 lata temu
A kawę można pić?
qarol
4 lata temu
Historyk alarmuje: sierpień 39 roku też był upalny...
Polak
4 lata temu
Kogo ten instytut w Warszawie zatrudnia .Porażka
POsucha
4 lata temu
Dlaczego tylko w Galicji upały to niesprawiedliwe.
Polecam
4 lata temu
Jak jest upal chodze po chaupie na golasa.
palacz freonu
4 lata temu
pani kierowniczko, jak jest lato to musi być gorąco
oi
4 lata temu
"nie wychodzić"??? - powiedzcie to pracodawcom.
Ferdek
4 lata temu
Mi to loto. Ja jezdem wytrzymały na wysokie temperatury. Mój organizm wytrzymuje tempr. od 40 do 70 stopni na plusie. POwyżej 70 stopni nie wytrzymie bo mi się warzy białko w organiźmie.
turystka
4 lata temu
OJ GORĄCO GORĄCO TRZEBA DO ZIMNYCH KRAJÓW NA WAKACJE
bEKQgXpD
adam
4 lata temu
Jest sierpień, też mi zaskoczenie. Trzeba się w zapas cisowianki zaopatrzyć, bo ludzie strasznie szybko wykupują wodę w marketach. Najgorzej będzie w taką pogodę autem bez klimy jechać
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić