Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Klaudia Zawistowska
|

Wrocław: Kot Wrocek w ratuszu. Prezydent miasta Jacek Sutryk przygarnął porzuconego kota

22
Podziel się

Kot Wrocek od dziś zamieszka w gabinecie prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka. Historia porzuconego na dworcu autobusowym kota wzruszyła wielu internautów. Dziś smutna opowieść doczekała się szczęśliwego zakończenia.

Kot Wrocek dostał nowy dom. Przygarnął go Jacek Sutry, prezydent Wrocławia.
Kot Wrocek dostał nowy dom. Przygarnął go Jacek Sutry, prezydent Wrocławia. (PAP, Maciej Kulczyński)
bFdVYeet

Kot Wrocek – Wrocław wybrał imię dla nowego mieszkańca ratusza

Kot Wrocek - takie właśnie imię będzie nosił nowy mieszkaniec gabinetu prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka. Decyzję dotyczącą imienia Wrocek podjęli internauci, którzy w internetowym głosowaniu mieli do wyboru jeszcze kilka innych propozycji.

Kot Wrocek spełnionym obietnicy prezydenta Sutryka

Jacek Sutryk już od dawno zapowiadał, że w ratuszu będzie mu towarzyszył czworonożny przyjaciel. Nie wiadomo było, na jakie zwierzę zdecyduje się prezydent Wrocławia.
Kiedy na światło dzienne wyszła smutna historia porzuconego kota na dworcu we Wrocławiu, Jacek Sutryk nie wahał się i błyskawicznie podjął decyzję o adopcji kota.

bFdVYeev

Kot Wrocek – porzucenie i nowa szansa

Kot Wrocek (kot rasy brytyjczyk) został porzucony na dworcu autobusowym we Wrocławiu w nocy z 31 stycznia na 1 lutego. Czteroosobowa rodzina wybierała się w podróż do Pragi. Kiedy usłyszeli, że do autobusu nie mogą zabrać kota, wówczas podjęli zaskakującą decyzję. Mężczyzna zabrał transporter, w którym znajdował się zwierzak, wwiózł go na górę schodami ruchomymi i tam porzucił. Rodzina nie przejmując się losem kota ruszyła w podróż. Na szczęście pracownicy dworca okazali więcej serca. Kot Wrocek trafił do gabinetu weterynarza, gdzie okazało się, że brytyjczyk jest zdrowy i może trafić do adopcji. Wówczas zgłosił się po niego prezydent, Jacek Sutryk.

Kot Wrocek przykładem dla innych

Kot Wrocek i jego historia jest przykładem dwojakiej natury ludzi. Z jednej strony zimnych i nieodpowiedzialnych, a z drugiej pełnych miłości i troski. Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, jest zagorzałym zwolennikiem adopcji zwierząt i wielokrotnie zachęcał Wrocławian do przygarniania zwierząt przebywających w schroniskach. Osoby, które się na to zdecydują, mogą liczyć na spore wsparcie ze strony ratusza m.in. w kwestiach wychowania i szkolenia adoptowanych zwierząt.

bFdVYeeW
KOMENTARZE
(22)
Wujo
3 lata temu
Zagranie pod publiczke. Kot w zimnym biurze. Prezydencik o 15ej do domciu, a kot zostanie sam. Wez go do domu, pozerze.
boss123
3 lata temu
Fajny skubany
stara baba
3 lata temu
Rasowy Wrocek? Ciekawe..... i mało prawdopodobne.
bFdVYeeX
Ja
3 lata temu
Ciekawe czy gdyby nie był rasowy, to też by go przygarnął?
fff
3 lata temu
ale bujdy
Nik
3 lata temu
To rasowy kot- brytyjczyk, a jakby to był zwykły "europejski dachowiec", też by dostał taką szansę?
Magda
3 lata temu
Taaaa.... nierasowy nie miałby szans.......
miałam taką k...
3 lata temu
To jest kot kartuski a nie brytyjski ale najważniejsze żeby był zadowolony. Właściciele chcieli go zabrać ale nie mogli, zapewne zostawili go z życzeniem by trafił w najlepsze ręce.
xart
3 lata temu
to kot rosyjski niebieski jak bez papierów to 200 i każdy może mieć takiego psiaka
Mm
3 lata temu
Dziecko powinni byli zostawić!!!! Trzeba było zadzwonić wcześniej do przewoźnika i dopytać się o przewóz zwierząt. Kara powinna być dotkliwa!!!!!
Lubię koty br...
3 lata temu
Sam mam Brytyjczyka i nie rozumiem. To są drogie i ładne koty, jakbym znalazł takiego za darmochę brałbym od razu! Z pocałowaniem w kocią łapę!
Antonina
3 lata temu
FAJNE IMIĘ 🙂 🐱WROCEK👍
Iga
3 lata temu
Wstrętni właściciele i tyle...
bFdVYeeP
Elmo
3 lata temu
Super postawa! Oby coraz wiecej takich osób jak Pan Prezydent!!! Brawo
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić